Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Va place mountain dew?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
leila

leila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2002
Tocmai am gustat aceasta bautura racoritoare si mi-a placut extrem de mult. Sunt curioasa sa stiu daca mai are cineva aceeasi parere ca mine.

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
mie nu imi place de loc... nu ma omor nici dupa sprite / 7up, dar asta mi se pare mai rea... nu stiu de ce :)

#3
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002
Mi s-a parut OK, asa la o prima degustare. Am sa mai insist ...

#4
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
eram sigur ca lui leila o sa-i placa chestia aia.

am incercat si eu ieri, gust de 7-up dar mai lesios, ma intreb daca e bun ptr gin, oricum asa gol nu face 2 parale

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Puteai bea MD de la inceputul anului Este exact Frutty-Fresh de Cactus+Lamai, dar mai dulce. Sicer mis e pare ca diferenta dintre MD si 7UP este foarte mica.
Ma enerveaza ca au scos doar la sticle mici :@

#6
Raziel

Raziel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.05.2003
pey... este cam 7up.. cu ma putin acid si mai putin gust.. in plus are COFEINA!!
asa ca.. e interesant sa bei ceva cu cofeina si care n'are gust de cola.... iar efectul... pe mine cola de obicei ma adoarme... asta.. am baut o sticla de 1l.. si am stat ca huhurezu pana pe la 3 dimineata cu ochii pe pereti....

#7
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Dintre cele scoase in ultima vreme incluzand toate tipurile de Fanta, asta e singurul care imi place. Eu zic ca nu seamana chiar asa cu 7up sau sprite. Aici e si o chestie psihica datorita culorii ambalajului care poate influenta gustul. Sa vad daca o sa ma plictisesc de el cum s-a intamplat cu celelalte. Indiferent ce a aparut nou, tot la Coca Cola am revenit.

enjoy,

Mtz

#8
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
am baut..are un gust destul de interesant...e bunicica...dar ma voi convinge dupa ce voi bea o sticla de 2l...sa vad cum se comporta stomacul meu...de la coca cola ma ustura stomacul...de asta pepsi rulz  :yeah baby

#9
XcyterBoy

XcyterBoy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.05.2003
Eu unu nici macar nu am incercat acea bautura ...  Nu de alta dar ... sunt mort dupa COla /Headbang/  ... as bea non-stop ... Poate o sa incerc ...

#10
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Mountain Dew este CITRO care se facea pina prin 1980 si se vindea cu 0.75 lei (da, 75 de bani!!!) sticla :)

Citi din voi isi mai amintesc gustul? :yeah baby

#11
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
bibicule, eu am prins vremea lui citro (parca avea culoarea pe care o are Fanta acum), dar parca seamana mai mult cu Aurora (si la culoare si la gust) aia care era la sticle de 1 litru. Oricum aduce mai mult cu una din astea doua decat cu 7up sau Sprite.

enjoy,

Mtz

#12
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Asa e BIBICULE
Asa e MTZ
.....
Doamne dar de Bembem??? Cine mai stie cat era sticla!

#13
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
eu am ajuns la concluzia ca MD asta e bun doar 50-50 cu cuburi de gheata. E prea dulce si gretos in stare "naturala". Diluat si rece e bunicel.

#14
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Bibicule,
75 de bani era paharul de sirop.
O sticla costa 2,50 lei.
Si nu era citro se numea CICO.

#15
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Scuze Aiwa, n-am observat ce ai intrebat.
Bembem era vreo 4 lei sticla si era o combinatie mai nasoala de Brifcor.
Se gasea la un moment dat un concentrat de Brifcor, faceai luni de zile din el...

#16
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
oh, brifcor, my love :D .. vedeam numai in week-end si de ziua mea asa ceva :P

#17
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
inseamna ca eu care beam Pepsi pe vremea aia..eram binecuvantat :) E drept...1-2 sticle/saptamana, dar oricum.

Brifcoru' oricum era bun..asta e clar. Pe de alta parte si profiterolu' era bun. Ca la capsa pe vremuri nu gasesc acum nicaieri; nu mai stie nimeni sa faca un profiterol bun ca pe vremuri :)

#18
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002
Sunt curios: daca ati bea acum o sticla de brifcor/cico/pepsi si ati face comparatia cu ce este acum pe piata ce parere ati avea?

Ideea e ca pe vremea aia erau bune deoarece... nu prea aveai de ales... trebuiau sa ti se para bune

Ca tot vorbeam de MD: Cum este cu gin??? (prin Constanta nu am vazut inca MD ca sa-l incerc)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate