Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

The MATRIX Reloaded (2003)

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Bestial filmul.

Mult mai multa actiune si povestea inca tine.
INSA si mult mai multe imagini construite (in totalitate) pe calculator. Nu sunt sigur ca actorii au muncit mai mult la a doua parte decat la prima.

#20
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by sigxcpu
si, totusi, cand apare la noi Matrix 2?

Quote

Originally posted by Monitox
26 Mai !

Ba pe 23 mai.
Detalii la www.cinemagia.ro :OK:

#21
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
In Iasi este de vineri la cinema Victoria.

Later edit: Biletul costa 35.000 dimineatza si 45.000 restul zilei :)

#22
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Da, versiunea aia vcd din 2 cd-uri e de kko.

Dar din ce-am putut sa vad si sa inteleg, nu prea mi-a placut, prea ... simplu!

#23
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
pt cei din mandra capitala: apare vineri la patria si mall.

acum despre film. n-as fi asa de incantat de partea a 2a....sa incep cu unele erori care le-am vazut chiar si io, care nu prea urmaresc asa ceva. mai precis sunt paralel. sunt scene in care saracu' neo n-are nici urma de gaura in ceafa....adica se vede clar, cu prim-plan din spate :) totusi, modalitatea de a intra in matrix tot aceeasi din prima parte este. oraselul minunat si intitulat zion are cand super-tehnologie (a se vedea modul in care navele sunt dirijate), cand oameni care agita faclii. ma rog. imaginatia regizorului. nu comentez aici.
parca m-ar atrage ideea filmului. modul in care s-au gandit sa continuie. totusi e facut cam in graba sic io.....cam peticit. neo cand invie oameni in matrix, cand nu reuseste sa bata niste fosti agenti. cei care vor un matrix ca in prima parte, vor fi tare dezamagiti, din pricina faptului ca matrix reloaded este livrat exact ca un film serial. personaje meteorice, dar care cu siguranta vor aparea si in partea a treia, final al naibii de brusc, idei care nu prea converg la un moment dat etc. din pct asta de vedere, trilogia stapanul inelellor ii da clasa de departe. adica arata ca si cum ar fi fost scos filmu' la presiunea publicului. oricum nu e rau. fata de ce exista pe piata la ora asta. pentru cat a trebuit sa astept continuarea insa.....mai greu :)

astept si alte opinii

ps: Monitox, daca nu vei fi dezamagit, sa lasi sambata un post aici :)

#24
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
Pentru cei care au vazut Matrix 2!!
Ce credeti ca se intampla de fapt? Ce credeti ca va fi "concluded" in 3 ?
Parerea mea este ca si realitatea in care credeau ca traiesc ei este tot un MATRIX; la un moment dat The One a putut sa opreasca o masina din aia care venise sa le distruga orasul, nu ar fi putut sa o opreasca in realitate, nu? (si mai sunt si alte chestii care sugereaza asta)

#25
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
da, alta varianta nu exista acum decat inca cel putzin un matrix...

ramane de vazut agent smith de partea cui e de fapt.... anyways, mashina aceea venise nu sa le distruga orashul, ci sa distruga nava care emitea the pirate signal, iar Zion a fost distrus, dupa cum a spus shi Architectul.

so, in coada de peshte oarecum, cu o urmare destul de previzibila in Nov care insa sunt sigur ca va lasa loc pt continuari... again.

#26
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Filmul a avut 2 puncte pe care s-a pus accentul:

- filosofia lui Morpheus (chipurile partea inteligenta a filmului) = destinul, care pana la urma ne protejeaza.
- cafteala, in care s-a recurs din plin la diverse efecte speciale.

Per total mi s-a parut un film de trecere, un episod din care se vor scoate bani frumosi pana la aparitia Matrix 3, care sper ca va fi sfarsitul seriei, ca deja aduce a telenovela :(

#27
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
Matrix Revolutions
trailer aici  :drac:

#28
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Un film mai cretin decit asta inca NU am vazut! :mad: Nici macar nu am suportat sa vad toate absurditatile pina la sfirsit.

Ma bucur ca nu am dat bani pentru cinema... Nici sa imi dea ei bani si nu as vrea sa il vad! :mad:  :degetele:

Imi pare rau ca am pierdut o ora din viata ca sa vad cretinatatea asta! :mad: (mai mult nu am rezistat :drac: )

#29
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Bibicule, de ce spui ca filmul e cretin ?
E vorba de perceptia ta...
Sint oameni care spun ca e bun filmul, cine are dreptate ?

Eu inca n-am vrut sa-l vad, pina nu apare codat in 5.1

#30
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by burvi2001
Bibicule, de ce spui ca filmul e cretin ?
E vorba de perceptia ta...
Sint oameni care spun ca e bun filmul, cine are dreptate ?

Eu inca n-am vrut sa-l vad, pina nu apare codat in 5.1

E cretin filmul in conceptia mea. Multumit? ;)

O actiune similara era intr-un serial de desene animate pe Cartoon Network parca :P Si filmul ala de pe Cartoon Network era mai acceptabil... :drac:

#31
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Dupa lungi alergari de la cinema la cinema (la Lotus nu mai erau locuri) am fugit la un altul care avea si ala DolbySurround :) am vazut si eu Matrix 2...  
    So... ce nu am inteles:

- De ce poarta totzi ochelari de soare in bezna
- De ce au pierdut vreo 5 minute din film numa sa arate pe aia cum danseaza...
- Neo cand se bate cu 100 de clone rezista flexat, dar cand se bate cu 1 nu reuseste sa il invinga...
    Dar in general mi s-a parut un film super care isi merita banii dar cu un sfarsit destul de prost... sa vedem cum va fi Matrix Revolutions...

#32
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 28.11.2001
In sfarsit l-am vazut si eu la Multiplex. Am fost la Bucuresti pentru asta si sa stiti ca nu mi-a parut rau. Mi-a placut, chiar daca a avut unele mici chestii care nu ar fi trebuit sa-si gasesasca locul in film, si-a meritat banii (cum zice The|SpAwN). Si i-a meritat si pe aia de drum pe care i-am dat ca sa ajung in Bucuresti :)

#33
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
7/10 cu putina indulgenta: are niste scene de actiune foarte misto, desi eu am inceput sa ma plictisesc de fazele cu zburatul prin aer in slow-motion. Dar urmarirea pe autostrada e chiar bine de bine. In schimb subiectul - what a load of crap! E o ciorbica reincalzita, si deja au inceput sa puna in ea tot ce le-a putut trece prin cap. Are dreptate The | SpAwN, in filmul asta totul e sa ai ochelarii potriviti.

#34
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Eu nu stiu altii cum sunt dar eu nu pot sa zic decat un mare WOOOOOOOW :D EXCELENTA "continuarea" si ABIA astept ultima parte.

Mi se pare cel putin LA FEL de revolutionar ca primul Matrix si aici nu vorbesc de efecte and stuff ci de IDEE ! Eu unul pentru asta sunt entuziasmat si ASTA ma intereseaza cel mai mult.

Cred ca Matrix si Terminator 3 sunt de departe hiturile anului. SI nu doar la incasari ci ca originalitate.

Inca nu am vazut T3 dar sunt sigur ca nu ma va dezamagi ;)

Totul e sa STII SA TE UITI la un asemenea film. Bibicu, pls try ao sala adevarata de cinema si incearca sa-l vezi ca pe UN FILM si nu ca pe o continuare la Matrix .. si lasati efectele ca nu astea fac din Matrix un film de exceptie.

Parerea mea  :drac:

#35
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Excelenta expresia "totul e sa stii sa te uiti la un film".
Bravo Monitox, nu ma asteptam sa rezumi in citeva cuvinte esenta principala cautata de mii de critici de film din toate tarile.
Felicitari.

Este foarte adevarat ca la un film, sunetul are 60 % importanta, abia pe urma vine subiectul si imaginea.

#36
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Apropo' de sala, eu am avut bafta sa o am plina de o mare de oameni care nu s-au sfiit sa aplaude de zor la anumite scene (cred ca ghiciti care), sa se manifeste intr-un stil care a facut filmul de zeci de ori mai placut decat in mod normal...
Dar si daca as fi vazut Matrix Reloaded singur in sala, tot mi-ar fi placut... Mai ales ca fratziorii astia care l-au facut au avut niste idei deosebite (nu zic neaparat super originale... cititi Philip K. Dick daca aveti chef si timp)...  Recunosc ca poate sunt mai greu de digerat niste chestii si poate nu a fost totu' clar si limpede pe ici pe colo, da' asta-i frumusetea, ca a dat de gandit... sa nu mai spun ca m-a facut curios la culme de final... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate