Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

LITORAL

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2619 replies to this topic

#2593
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,461
  • Înscris: 15.11.2005
am gasit un card cu poze de la o nunta in jupiter-neptun, stie cineva unde as putea sa anunt?

#2594
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,530
  • Înscris: 05.06.2009
Dacă printre poze găsești câteva cu hotelul/restaurantul unde au fost făcute pozele (se poate vedea numele acestuia), ii poți contacta pe cei de acolo (recepție), ar trebui sa aibă datele de contact ale mirilor.
Pozele au data pe ele, evenimentul e de anul acesta sau mai vechi?


#2595
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,461
  • Înscris: 15.11.2005
nunta e din 26 sepembrie 2020, restul poze de familie, diverse date, deci cred ca a pierdut cardul cand il schimba si ca are copie
ultimile sunt din februarie 2023.

#2596
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 16.01.2020

View PostSpal01, on 05 iulie 2023 - 19:36, said:

Am fost joi-sambata seara in Mamaia-Sat(Navodari). M-am cazat la un apartament iar la plaja am fost la Signature Beach pt ca era prima care se ivea cand ieseam de pe alee.
Pret sezlong 35 lei vineri si sambata( 1 iulie) si nu stiu daca vor mai scumpi. Berea la sticla de la 10 lei, gin tonic de la 40 lei. O pizza la bar costa 40 lei( pizza signature).
Vineri a fost foarte relaxant, muzica usor data in surdina dar sambata era intrecere intre beach baruri, care o da mai tare.

Am revenit dupa 2 saptamani si surprinzator, preturile sunt la fel. Mai multe alge in apa in primii 50m dar apoi e curat. Am ajuns la 12:30 pe plaja si cu noroc am prins o umbrela si 2 sezlonguri.

#2597
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 17.04.2006
Exista vreun hotel decent cu plaja privata pana in vreo 700 lei pe noapte? Camera dubla. Locatia nu prea conteaza.

#2598
Tibarion

Tibarion

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.08.2022

View PostSef-chenko, on 15 iulie 2023 - 19:16, said:

Exista vreun hotel decent cu plaja privata pana in vreo 700 lei pe noapte? Camera dubla. Locatia nu prea conteaza.
Popasul Pescarilor Fishing Village are plajă proprie în fața cherhanalei, lângă Olimp.

#2599
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
La banii astia Mera.

#2600
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 17.04.2006
Din cate vad e cam 1200 pe noapte la Mera :D

#2601
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Hotel Riviera, Mamaia.
Hotel Ambasador, Mamaia.

Edited by tomcatsk8, 16 July 2023 - 09:54.


#2602
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,602
  • Înscris: 20.10.2006

View PostSef-chenko, on 15 iulie 2023 - 19:16, said:

Exista vreun hotel decent cu plaja privata pana in vreo 700 lei pe noapte? Camera dubla. Locatia nu prea conteaza.
Și (ultra)all inclusive la banii aia. Spre exemplu Balada din Saturn.

Edited by LunaCrystal, 22 July 2023 - 22:28.


#2603
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
salutare, stiti cumva cum este plaja si intrarea in apa in dreptul hotelurilor Amiral / Comandor din Mamaia?
este plaja aceea lunga?
multumesc

#2604
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 29.06.2011
Nu stiu cum este intrarea in apa ca nu am intrat, doar am trecut prin zona, dar plaja este imensa........

#2605
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View PostDonGiulliano, on 25 iulie 2023 - 08:01, said:

salutare, stiti cumva cum este plaja si intrarea in apa in dreptul hotelurilor Amiral / Comandor din Mamaia?
este plaja aceea lunga?
multumesc
Poti vedea plaja pe una din camerele web, cea de la Hotel Savoy. Zona de nord este cea mai curata din Mamaia doar ca promenada nu se intinde pana acolo, trebuie sa mergi cateva sute de metri pana la Vega. Plaja e mare ca peste tot in Mamaia, intrarea in apa nu mai e atat de lunga cum era inainte cand te plictiseai pana ajungeai cu apa la gat.

Edited by tomcatsk8, 25 July 2023 - 09:10.


#2606
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Pentru cei convinsi ca litoralul romanesc este pe moarte, astea sunt niste stiri-gluma in genul soc si groaza, platite poate de niste asociatii patronale care ar dori sa se umple si mai tare.

Este un sezon foarte prost in Mamaia, al doilea, si asta datorita tot presei libere si nestiintei oamenilor. Mamaia a fost intotdeauna o statiune de familisti, unde gaseai circ si tiganie in sud iar in nord liniste si preturi mai mari. Restaurante de toate felurile, destule autoserviri pe buzunarul fiecaruia. Toate acele petreceri, cluburi si bani aruncati se petreceau la cluburile din Mamaia-Sat. Tot ce e dupa hotel Ambasador nu mai e Mamaia, e Mamaia Sat. In Mamaia erau scumpe sezlongurile si dupa ce au rupt si cu parcarile s-a taiat firul brusc. Iar in Mamaia-Sat si Navodari lumea se repede mai mult in week-end.

Exemplul cel mai bun, parintii mei mergeau doar in Mamaia pentru ca era statiunea lor preferata, plaja fara diguri, faleza de plimbare, loc destul pentru pus saltelele de plaja. Nici o problema cazarea, 200-300 lei/noapte la hotel de 3 stele in iunie, mai putin aglomerat, insa cand au trebuit sa mai scoata 100 lei/noapte pentru parcare n-au mai vrut sa riste sa nu prinda loc de parcare la hotel si au mers in Saturn. Vazut, placut, adio Mamaia, cu sau fara parcare gratis deja le place Saturn, faleza pana in portul turistic din Mangalia, hotelurile aproape pe plaja, varietatea de autoserviri unde poti manca un gratar fara sa te alegi cu o toxiinfectie alimentara.

Mamaia a cazut din cauza publicitatii negative, a pretului mare pentru acces la plaja si bomboana de pe coliva, parcarile. A mai avut un rol si extinderea plajelor, nisipul extras din mare a avut in primul sezon duritatea asfaltului, desi asta n-ar trebui sa conteze din moment ce oamenii stau pe sezlong. Mai degraba li s-a parut mult de mers pana la malul apei, romanii avand o aversiune cunoscuta fata de mersul pe jos.

Vama Veche si Costinesti au fost pline intotdeauna. La fel si 2 Mai insa cu alt gen de turisti. Eforie Nord e plina si ea in fiecare vara, de ani de zile. Statiunile din sud mergeau mai prost datorita paraginei, dar de cand Mamaia a luat-o in jos au inceput sa se umple, Olimpul deja e o noua statiune cu hoteluri scumpe si pe urma lui o ia Cap Aurora. In Jupiter au inceput sa apara cateva hoteluri care ofera sejururi all-inclusive.

Anul asta de 1 Mai am fost in Mamaia, statiunea nu a fost plina cum se laudau prin presa, insa nicidecum goala. Mamaia Sat era plina, muzica bunuia din cluburi, Navodari era plin.
De 1 Iunie am fost in Eforie Nord, care a fost si mai plin decat Mamaia. Am trecut si prin Eforie Sud, statiunea era goala si arata foarte bine, plaje extinse si faleza noua, multa vegetatie. Din pacate in ambele se construieste in draci, e mult praf.

Ideea e ca nu e naspa. Fata de statiunile mari bulgaresti, gen Nisipuri sau Sunny Beach, Mamaia arata mai bine. Pe de alta parte oraselele-statiune in genul Eforie arata cu mult mai prost fata de echivalentul lor bulgaresc, Obzor. Grecia mai apropiata, Thasos sau Halkidiki, ofera varietatea, gasesti si tigania din Costinesti si Eforie dar si linistea de la Tuzla sau Corbu.

Edited by tomcatsk8, 31 July 2023 - 23:07.


#2607
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004
La Constanţa te poţi spăla pe picioare la plajă?    :huh:

#2608
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,087
  • Înscris: 16.02.2017
Duminica intre Eforie Sud si Nord.

Attached Files



#2609
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,538
  • Înscris: 13.10.2010
s-a mai incalzit apa?

#2610
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,087
  • Înscris: 16.02.2017
Daaa,e ce trebuie.
In jur de 24 ° si acolo era foarte curata si plina de pesti la mal.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate