Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Multumesc Softpedia!

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#19
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,452
  • Înscris: 03.11.2009
... o parte dintre noi au cam deraiat de la "Multumesc Softpedia!" :D

Eu multumesc SP, ca pe acest forum am cunoscut o trupa de baieti salon.

Scurt si la obiect!

Edited by Costi_68, 19 April 2024 - 14:56.


#20
ocean

ocean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.03.2024

View PostMindArchitect, on 17 aprilie 2024 - 16:54, said:

Nu mai stiu in ce an am intrat pe forum ca Aether.

View PostMindArchitect, on 19 aprilie 2024 - 16:43, said:

Suna ciudat. Scriu mesajul asta si ma gandesc la Petre, Puferiu, Buleala, Cici, ADM, Mufa, Adadoi, Aether, Moaca, oameni care scriau si de la care aveai ce invata.

Imi place ca esti modest.Posted Image

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,774
  • Înscris: 30.10.2003
Puferiu e bine mersi aici. Se prezinta intodeauna cu: "Bine m-ati regasit!"

#22
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 10.08.2023

View PostMindArchitect, on 19 aprilie 2024 - 16:43, said:

Suna ciudat. Scriu mesajul asta si ma gandesc la Petre, Puferiu, Buleala, Cici, ADM, Mufa, Adadoi, Aether, Moaca, oameni care scriau si de la care aveai ce invata.


Si ARA era un user extraordinar. Si de aceeasi coerenta cu Aether.

#23
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Eram tineri si nu stiam sa socializam.

A fost frumos pana cand tot noi ne-am apucat sa povestim mult prea mult, cum ar zice tineri, sa sherium, noi nu stiam granitele internetului, unde se termina internetul si unde incepe viata privata.
De acolo multe probleme, certuri, chiar si in zilele noastre.

cineva care vrea sa fie lasat in pace era o utilizatoare ok pana a inceput sa se supere.
Ea scria ceva date private, cum zicea si colegul, care nu isi mai au rostul sa fie rostiste si cei de pe forum isi tot dadeau cu pararea.

Cum era si cazul lui Dadi, scrisese niste mesaje despre viata privata si apoi era judecata, ca tot era judecat s-a inrait. Si inteleti logica.


Imi aduc aminte cu placere cum petreceam noaptea pe forum, scriam, socializam, radeam. Asta este viata, trece.

Forumul ca si viata are momente, momente in care noi trebuie sa ne simtim bine, momente in care noi sa mai facem ceva subiecte amuzante, nu zice nimenea ca nu trebuie sa fie forumul serios, sobru dar nici ca trebuie sa fie liniste ca la morga.

Am ceva probleme de sanatate, am ceva probleme pe la job, am un sef pe care-l uras, asta nu inseamna ca intru pe forum si scriu doar mesaje triste.
Am stiut tot timpul sa trag o linie, viata privata, viata pe forum.
Si cum am mai zis, nimenea din viata reala nu stie de forum, din cauza asta pot sa fie 100% sincer. Clipe, bune, clipe rele.

Peste 20-30 de ani o sa discutam ce cosciug am cumparat, daca ne-am cumparat pantofi si groapa.
Scriu treaba asta zambind, este viata, nimenea nu este nemuritor. Si dupa ce intelegi treaba asta te mai linistesti.

Dar cum v-am zis, cred ca forumul asta a aparut mult inaintea vremurilor lui, a aparut prea repede, noi nu eram invatati sa socializam, ne-am calcat toti pe bataturi, ne-am povestit viata privata si apoi ne-am proptit in judecat.


Dar asta nu inseamna ca, acum, cand majoritatea avem peste 30-40 de ani, sau atat banuiesc eu ca au majoritatea utilizatorilor de pe forum, asta nu inseamna ca nu ne putem bucura linistiti de forum si de viata.

#24
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Din pacate ai si tu dreptate.
Inainte puteai face linistit un subiect si pleacai pe afara, plecai sa mananci.
Acum daca faci un subiect si nu stai nistel atent la el, zambesc, cand te intorci gasesti avioane.

Aia este, cum ziceam, stai atent, nu te enervezi sau incerci sa nu te enervezi prea mult.

anonimuI - Conteaza mult atitudinea. Mi-ar placea sa scriu ca nu am regrete, toti avem.
Cel mai mare regret este si a mai mare greseala, ca nu am tinut legatura cu cei de pe forum.
Ca nu am fost mai uniti si ca nu stiam ce vremuri or sa urmeze, noi credeam ca asa o sa fie tot timpul.
Doar ca ete ca utilizatori se mai si racesc.

Forumul este ca locul ala pe care-l consider "acasa" pe internet. Am intalnit, am descoperit si alte platforme dragute dar nu se compara cu forumul asta.
Ca am avut cont pe destule forumuri, parca forum.softpedia s-a simtit ca acasa.

Si realitatea este ca, amicilor, o sa imbatranim si o sa ne simtim tot mai singuri, o sa va aduceti aminte de mesajul meu, o sa aveti nevoie de un loc unde sa intrati si sa va simtiti bine, sa va simtiti inconjurati de cunostinte.
Ca nu toti softpedisti va sunt prieteni sau sunt de natura calda dar sunt interesanti.

O sa fim ca pensionari aia pe care ii vedem noi ca joaca sah prin parc, stau la coada, noi sa stam pe forum, o sa mai discutam ceva politica, o sa zambim.

Asa cum situatia financiara necesita pregatire.
Asa si viata sociala, forumul, internetul, trebuie sa stai nitel atent ce postezi, asta am invatat mai tarziu, poate am fost prea direct in foarte multe momente nepotrivite.

#25
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,491
  • Înscris: 04.10.2007

View PostRaimondMacelaru, on 19 aprilie 2024 - 17:40, said:



Si ARA era un user extraordinar. Si de aceeasi coerenta cu Aether.

Pai de ce vorbesti de el la trecut? Doamne fereste!

View PostpexCom, on 19 aprilie 2024 - 17:55, said:

De când a dispărut f.i.f.i nimic nu mai e ce-a fost.

Interesant, e cuvânt cenzurat.
Ok o las în pace, mă scuzați.
Dar legendele nu se uită.

Phiphi nu cumva era doamna aceea cu cont de OF?

#26
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Nu, era o Doamna trecuta de o anumita varsta. Era o femeie ok pana cand s-a suparat.
Mai bine sa nu discutam de persoane care nu mai sunt.

Vorbesc foarte serios cand scriu, era o femeie calumea, linistita, calma, calda, pana cand s-a suparat. Probleme private ale fiecaruia ne fac sa reactionam diferit.

Nu am putut sa pastrez vreodata rautate, ura pe cineva de pe forum, si o recunosc ca bine am facut.
Suntem niste cuvinte, atat, daca in urma cu 10-20 de ani am scris ceva pe forum, date private, foarte probabil nu mai sunt de actualitate, ne-am casatorit, am divortat, ne-au murit prieteni, cunostinte, de prin familie, viata a mers inainte.

#27
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,091
  • Înscris: 17.08.2022

View PostMindArchitect, on 19 aprilie 2024 - 19:25, said:

Nu, era o Doamna trecuta de o anumita varsta. Era o femeie ok pana cand s-a suparat.


Din motive familiare justificate.
Am corespondat jumatate de an, mi-a cerut putin sprijin,
Ne-am despartit in relatii bune apoi nu a mai raspuns.
Cred ca mai toti am judecat pripit.

#28
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Nu prea stiu de ce s-a suparat.
Uneori si cred ca de foarte multe ori am fost "avocatul" care tinea oameni uniti.
Scriu treaba asta ca am fost si eu vreo 2 ani de zile plecat de pe forum.
Nu ca am fost banat, pur si simplu am pierdut tot, "portita" mea catre internet era o cartela cu numar prepay pe care o incarcam lunar, ca nu mai aveam adresa, nu puteam sa fac abonament la internet.

Si dupa 2 ani de zile, din pacate, erau persoane care nu isi mai discutau pe forum si inca nu isi mai discuta.
Si nu prea am inteles vreodata.
Am realizat ca atunci cand eram pe forum, eram asta mai impaciuitor.
Chiar eram cu amici intr-o vacanta si mi-a zis unul dintre ei ca fiecare are rolul lui, eu sunt asta care-i impac.

Nu vad rostul sa ne certam pe internet, scriu treaba asta care m-am certat cu foarte multe persoane, cred ca vreau ca vreau sa zic ca nu vad rostul sa pastram ranchiuna.

Eu in cazul la cearta am invatat la psihologie o chestie, atunci persoana cu care te certi nu se poate abtine si iti zice treburi sincere, asa ca ascult cu atentie.

Si ma bucur sa citesc ca tot timpul cand sunt subiectele astea, se discuta de persoane din anturajul nostrul, celor de atunci.
Am avut chestia asta dinainte de internet, mi-a placut sa fiu un anonim in multime. Tin minte ca si la scoala am citit cu drag Ocaua lui Cuza.
Sa nu scriu prea multe despre viata mea privata, sa nu barfesc viata privata a nimanui, mi-am dorit doar sa intru intr-un loc si sa ma simt bine.


Ca mai scriu si o scriu cu placere, cu drag. Avem o varsta si aveam internet ieftin, nu ne opreste nimenea inafara ambitia noastra sa scriem pe forum.
Sunt oltean, imi place sa vorbesc.

Edited by MindArchitect, 19 April 2024 - 19:53.


#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,774
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMindArchitect, on 19 aprilie 2024 - 19:25, said:

Nu, era o Doamna trecuta de o anumita varsta. Era o femeie ok pana cand s-a suparat.
Ne-a suparat. Cu totii avem probleme mai mici sau mai mari, nu incepem sa ne dam in stamba pe unde apucam cu scuza ca avem probleme.

#30
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Depinde cat de serios tratezi tu internetul.
Daca noi ne luam in seara asta la cearta, ne injuram ca tampiti, ne spunem oful, supararea, tampeniile.
Ramanem "dusmani" toata viata? Zic pe internet.
Sau peste cateva luni ne vedem linistiti de viata.

Citeam mesajele legate de colega de forum si ma gandeam la Zorba, omul are nevoie de putina nebunie, putina.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UowmQtIXpQg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,452
  • Înscris: 03.11.2009

View PostMindArchitect, on 19 aprilie 2024 - 19:51, said:

Sunt oltean, imi place sa vorbesc.

Cum, tu esti oltean? :D
Vorbesti, deci existi :lol:

#32
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Cat de banala a devenit socializarea.
Inainte ne intrebam din ce orase suntem, cum este pe acolo.
Aveam mandria, o recunosc ca aveam mandria ca sunt craiovean, echipa de fotbal, orasul frumos si curat.
Era mandria locala.

Intre timp am incetat sa ne mai intrebam din ce orase ne tragem, am invatat sa evitam regionalismele.
Inainte ma distram cand foloseam "fusai" si se activau, dar subliniez ca se activau la modul amuzant, glume.
Nu cred ca am mai citit o gluma pe internet de cativa ani, ca se supara careva.

Eram tineri, eram deschisi la minte.

Inca este viata in forum, sunt treburi de invatat.

Cat despre cei care pleaca pe forum, ca om care am fost plecat si am revenit si tot asa am fost prieten cu internauti si nu am stiut sa tin legatura, imi aduc aminte o faza din Cinema Paradiso.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g3QBM31-rdI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Forumul este ca viata, suna ciudat ca o faza citita/auzita intr-un video dragut despre pisici. Am facut pauza la scris mesajul asta si am gasit video pe youtube.
https://www.youtube....rts/8dkfGJdN-Ow

Chiar vreau sa cred ca forumul asta o sa merga inainte si dupa ce noi o sa murim.
Nu cred ca mi-ar placea viata fara el.

#33
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,751
  • Înscris: 05.11.2008
Uey! Ce aveti? Ce v-a apucat?
Eh, ati imbatranit, vad.Posted Image

#34
YQZS

YQZS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.03.2022

Quote

Chiar vreau sa cred ca forumul asta o sa merga inainte si dupa ce noi o sa murim.
Nu cred ca mi-ar placea viata fara el.
Nasol moșule, nasol. Ma uitam care a fost primul cont cu care am intrat aici si in ce an. Ciudat, multi nu mai sunt. Am imbatranit. Avem probleme pe care nici macar nu ni le imaginam la vremea aia... Multumesc SP! Ai fost o oaza in desert cand am intrat prima oara...apoi...in functie de valurile vietii, portul de baza la care ma intorceam mereu. Au fost si ape tulburi, si furtuni si soare. "Prieteniile" legate aici, au dainuit. Multumesc Softpedia!

#35
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Am facut contul in timpul facultatii, si uite ca fac anul asta 19 ani de Softpedia..,Sper ca fiu activ si dupa inca 19 ani...

Edited by chaosss, 18 May 2024 - 22:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate