Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

De unde cumpărați șuruburi, piulițe și șaibe M1, M2, M3?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 16.01.2023

View PosttheMisuser, on 22 martie 2024 - 20:26, said:

Eu am luat piulite M3 de la https://ardushop.ro

Scumpi tare de tot ăștia. 40 de bani o șaibă ... 1 leu o piuliță...

#20
think

think

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.01.2006
Vezi si la Rocast. Au de la M2 in sus.

#21
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,405
  • Înscris: 06.01.2007
Ce va place sa va complicati.
Exista aliexpress pentru orice iti trece prin cap.
Seturi mai mici, mai mari cu tot ce ai nevoie.
Si ieftineaua.
Corect! Cum sa dai 1 leu pe un surub?
Uite un exemplu la plesneala, dar sunt proabil sute de alte variante si mai ieftine si mai scumpe si cu piulite si tot ce-ti trece prin cap.
https://vi.aliexpres...1884313630.html
Eu nu am luat ca aveam de multa vreme luate la gramaj de la hornbach/watever inainte de a sti de aliexpress(+recuperate de ...naiba mai stiue), dar daca as avea nevoie, aliexpress fara ezitare.

#22
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 16.01.2023
RON2.31 / lot (500 Pieces) Free shipping, deci nu cred ca e adevarat.

Daca ar avea si piulite ar fi minunat

Edited by Sterone, 30 March 2024 - 20:01.


#23
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,405
  • Înscris: 06.01.2007
Dar gasesti si cu piulite, sau iei piulite separat.
Nu stiu de ce la tine e 2.31, la mine e alt pret. Eu am setat aliexpresul in dolari, ca am observat ca-i cel mai bun pret. Cumpar cu revolut, ca-i cel mai bun schimb.

Tot asa, la plesneala
https://vi.aliexpres...5387623835.html

Nu stiu ce-i cu vi-ul ala in fata. Cred ca am setat ceva pe Vietnam in aliexpresul meu. Naiba stie.

Unde ai vazut tu cu 3 lei? Sunt cam ieftine.
Dar sa stii ca acum 4-5-6 ani, gaseai si asa ceva pe aliexpress. Am luat multe produse sub 5 lei cu tot cu shipping si mi-au venit toate.
Nimicuri.
La inceput am si tinut o evidenta, ca nu stiam daca vin, nu vin, in cat timp vin.
Erau mult mai ieftine ca acum, dar veneau toate la posta si nu plateai tva decat dupa o anumita suma (cand veneau la posta vamala).

Acum ai avantajul ca vin cu FanCurier, rareori cu posta. Au inceput sa vina si la eazyboxurile lor, ceea ce e foarte convenabil pentru mine.
Insa, se plateste TVA la tot ce-i sub 150euro, iar ce-i peste 150 euro trebuie sa platesti tu TVA si pentru asta tre sa ai o mizerie de cod EORI.
Alt dezavantaj e ca nimicurile sunt cu mult mai scumpe. Chiar si de 5x mai scumpe.

Uite niste preturi de prin 2018 cand am descoperit eu aliexpresul. Am luat multe produse sub 5 lei, cu tot cu transport. Le puneam pe toate in cos, de la toate magazinele posibile si le cumparam pe toate odata, veneau fiecare cand venea. La inceput am cumparat multe nimicuri. Acum am inceput sa ma arunc la chestii mai scumpe.
Am observat ca la nimicuri preturile s-au triplat, la cele scumpe au crescut, dar nu chiar asa de mult. Chestie de transport cred.

Attached File  aliexpress.jpg   583.52K   5 downloads

#24
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 17.09.2005
"iar ce-i peste 150 euro trebuie sa platesti tu TVA"
Plus taxa vamala.

#25
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 16.01.2023

 maccip, on 30 martie 2024 - 20:24, said:

Dar gasesti si cu piulite, sau iei piulite separat.
Nu stiu de ce la tine e 2.31, la mine e alt pret. Eu am setat aliexpresul in dolari, ca am observat ca-i cel mai bun pret. Cumpar cu revolut, ca-i cel mai bun schimb.

Tot asa, la plesneala
https://vi.aliexpres...5387623835.html

Nu stiu ce-i cu vi-ul ala in fata. Cred ca am setat ceva pe Vietnam in aliexpresul meu. Naiba stie.

Unde ai vazut tu cu 3 lei? Sunt cam ieftine.
Dar sa stii ca acum 4-5-6 ani, gaseai si asa ceva pe aliexpress. Am luat multe produse sub 5 lei cu tot cu shipping si mi-au venit toate.
Nimicuri.
La inceput am si tinut o evidenta, ca nu stiam daca vin, nu vin, in cat timp vin.
Erau mult mai ieftine ca acum, dar veneau toate la posta si nu plateai tva decat dupa o anumita suma (cand veneau la posta vamala).

Acum ai avantajul ca vin cu FanCurier, rareori cu posta. Au inceput sa vina si la eazyboxurile lor, ceea ce e foarte convenabil pentru mine.
Insa, se plateste TVA la tot ce-i sub 150euro, iar ce-i peste 150 euro trebuie sa platesti tu TVA si pentru asta tre sa ai o mizerie de cod EORI.
Alt dezavantaj e ca nimicurile sunt cu mult mai scumpe. Chiar si de 5x mai scumpe.

Uite niste preturi de prin 2018 cand am descoperit eu aliexpresul. Am luat multe produse sub 5 lei, cu tot cu transport. Le puneam pe toate in cos, de la toate magazinele posibile si le cumparam pe toate odata, veneau fiecare cand venea. La inceput am cumparat multe nimicuri. Acum am inceput sa ma arunc la chestii mai scumpe.
Am observat ca la nimicuri preturile s-au triplat, la cele scumpe au crescut, dar nu chiar asa de mult. Chestie de transport cred.

aliexpress.jpg

La mine e setat in RON dar nu pot sa cred că un set întreg de 500 bucăți poate fi sub 3 lei cu transport inclus, ceva nu e bine ...

#26
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 17.09.2005
Preturile reale.
Attached File  Screenshot from 2024-03-31 10-05-58.png   566.21K   11 downloads
Attached File  Screenshot from 2024-03-31 10-05-58.png   566.21K   11 downloads

#27
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,131
  • Înscris: 25.02.2007

View PostSterone, on 23 martie 2024 - 09:32, said:

Scumpi tare de tot ăștia. 40 de bani o șaibă ... 1 leu o piuliță...
Am luat cateva pe langa altceva..
Attached File  Screenshot 2024-03-23 at 09-55-10 Order history - ARDUSHOP.png   36.47K   10 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate