Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Samsung Galaxy S24

  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#1
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
https://www.gsmarena...y_s24-12773.php

Pentru cine primește telefonul, cred că ar trebui un topic separat de discuțiile de prețuri, zvonuri, livrări și aștept cu interes părerile deținătorilor. Eu am comandat ieri varianta Sapphire Blue 256

#2
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 29.09.2006
Cele de la noi tot cu Exynos 2400 sunt?

#3
AIVV

AIVV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 13.02.2011
Da, cu exynos. Doar pe ultra gasesti snapdragon la noi.

#4
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Din păcate da. Rămâne de văzut cum se comporta. Am reușit sa trec psihologic peste acest impediment, în fond la actualul telefon, un S10, tor exynos am și nu am suferit din cauza asta, merge perfect și azi.

#5
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Daca vine cu Exynos nu fac trecerea de la S21 FE, dau vrabia din mana pe cioara de pe gard...
Poate voi merge pe S23 Ultra sau S24 Ultra daca se mai ieftineste, de nu o alegere buna e si S23+ pentru ca nu imi plac telefoanele mari.
S23 FE la fel o dezamagire cu Exynos, se supraincalzesc, bateria tine mai putin, poze si video mult mai slabe calitativ comparativ cu Snapdragon.

#6
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,017
  • Înscris: 17.02.2020
Am comandat S24 Ultra de pe telefonul S20 Ultra Posted Image .Oferta 512 Gb la pret de 256 Gb. Toti o au. La Altex iti dau si un voucher extra de 500 lei tot pentru produse Samsung.

Edited by AztecWarrior, 25 January 2024 - 14:39.


#7
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023
Nu ma incanta deloc capacitatea dubla la aceeasi bani, eu mereu le-am luat cu cea mai mica stocare si nu am avut probleme niciodata.
S-au dus vremurile cand dadeau TWS gratis :(
Ce nu imi place acum este ca S24 e lasat in urma fata de S24+, 8 gb vs 12 gb ram

#8
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
E lasat in urma cu mult S24 fata de S24 Ultra, procesor slab, ecran foarte mic.

#9
CoolZone

CoolZone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 07.05.2005
Ecranul mic poate fi considerat pentru unele persoane un foarte mare beneficiu, daca se doreste a se achizitiona un telefon ce nu deranjeaza atunci cand este in buzunar.

Referitor la procesor:

https://www.gsmarena...-news-61310.php

#10
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Personal nu mi-ar trebui un telefon mai mare de 6.4", 6.5".

#11
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011

View Postsmiley2, on 25 ianuarie 2024 - 14:51, said:

E lasat in urma cu mult S24 fata de S24 Ultra, procesor slab, ecran foarte mic.

Vorbea se s24 versus s24+, nu ultra.

#12
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Eu prefer telefonul mai mic, S10-ele de acum mi se pare perfect ca dimensiune nu am simțit niciodată că e mic, în schimb e foarte plăcut în mână.
Mie îmi place designul de la măr și tocmai de aceea înclinam spre Xiaomi 13 că are fața, spatele și cantul plate. Spre surprinderea mea seria S24, mai puțin varianta ultra din ce văd în poze, au acel cant plat. Probabil după 4 ani de display rotunjt vreau exact opusul. 8 sau 12 GB ram cred că o conta în jocuri probabil, cu care eu nu am nicio treabă. Dacă 24+ avea snapdragon poate făceam un compromis, dar așa nu avea rost.
Eu folosesc telefonul fără husă, de aceea mă intereează aspectul.
Acum a venit curieru să-mi ridice ”trade in-ul” :)

#13
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 29.09.2006
Cat se da la trade-in si conteaza starea telefonului?

#14
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,015
  • Înscris: 13.09.2007
https://youtu.be/Sw_...-GsN0BCXzkj0pFM

#15
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 18.03.2007

 paco rabanne, on 26 ianuarie 2024 - 09:14, said:

Cat se da la trade-in si conteaza starea telefonului?
da.conteaza.

#16
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010

 XAN, on 25 ianuarie 2024 - 14:09, said:

Din păcate da. Rămâne de văzut cum se comporta. Am reușit sa trec psihologic peste acest impediment, în fond la actualul telefon, un S10, tor exynos am și nu am suferit din cauza asta, merge perfect și azi.
La fel și eu cu un s8 exynos am rupt fifa si mobile legends pe el (jocuri destul de puternice + ma jucam mai mult pe date decat pe wifi) chiar și acuma merge foarte bine doar bateria sa cam dus tine destul de puțin (vreo 2ani jumate am forjat telefonul fără probleme). În momentul de fata nu prea ma mai joc pe telefon asa ca nu vad un impediment acest procesor exynos.Am luat s24+ și după 2zile de umblat prin el ma declar mulțumit  (înainte am avut s20 fe).

Edited by bogdy340, 26 January 2024 - 11:47.


#17
andreimarinica

andreimarinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.04.2012

 bogdy340, on 26 ianuarie 2024 - 11:45, said:


La fel și eu cu un s8 exynos am rupt fifa si mobile legends pe el (jocuri destul de puternice + ma jucam mai mult pe date decat pe wifi) chiar și acuma merge foarte bine doar bateria sa cam dus tine destul de puțin (vreo 2ani jumate am forjat telefonul fără probleme). În momentul de fata nu prea ma mai joc pe telefon asa ca nu vad un impediment acest procesor exynos.Am luat s24+ și după 2zile de umblat prin el ma declar mulțumit  (înainte am avut s20 fe).

Cum ti se pare bateria? Eu am luat s24u dar nu sunt deloc multumit, ma asteptam sa reziste mai mult decat vechiul s20fe, dar pare ca in cel mai bun caz rezista la fel. Ma gandesc sa il schimb cu un s24 sau s24+.

Edited by andreimarinica, 26 January 2024 - 14:54.


#18
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010

 andreimarinica, on 26 ianuarie 2024 - 14:52, said:



Cum ti se pare bateria? Eu am luat s24u dar nu sunt deloc multumit, ma asteptam sa reziste mai mult decat vechiul s20fe, dar pare ca in cel mai bun caz rezista la fel. Ma gandesc sa il schimb cu un s24 sau s24+.
Nu exista grad de comparație între s24u și 24+ la baterie clar îl bate s24u...între s24+ și vechiul telefon nu pot sa compar pentru ca îl aveam de aproape 3ani și numai ținea bateria....în schimb la s24+ momentan eu zic ca e ok ca și baterie dar nici nu l-am forjat doar fb,youtube, spotify, messenger...undeva la 24h ma tinut bateria în prima zi, dar cu siguranță dacă ma pun sa ma joc clar câteva ore ma tine...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate