Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Benq t705

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Caut un monitor lcd fara prea mari pretentii.
Singura dorinta mare pe care o am de la el e sa fie cat mai putin daunator ochilor. In rest sa poata fi folosit decent pt munca de office si filme. Ca pret as vrea sa fie sub 800 ron avand in vedere ca nu am pretentii mai de la el. In prezent am un crt aoc klr+ 17 inch de vreo 4 ani care insa vreau sa am mai multa grija de ochii mei :)

Din ce-am vazut navigand in sus si-n jos pe net imi zambeste Benq-ul asta. Ce ziceti de el?
Mi se mai parut dragut si samsung 710N dar nu-mi place la el ca are TCO 99 (fata de tco03 la benq) si e si mai scump ca benq-ul.

Edit:
Orice sugestie e bine venita, dar as vrea ca cei care posteaza sa spuna din proprie experienta ce zice, nu ca ar fi auzit de la matusa, bunica, pisica.

Multumesc anticipat !  :coolspeak:

Edited by woulfy, 14 April 2006 - 22:20.


#2
Mirmar

Mirmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 17.08.2005
Se vede ca nu-ti petreci prea mult timp in fata calculatorului... pe net...
Cauta si tu cu Google modelul FP71GX si o sa fii uimit ca o sa-l vezi pe diferite site-uri la 8,3-8,5 mil... si asta chiar face toti banii, ai 4ms timp raspuns, nu 13 ms ca la T705! In plus, e mai nou ca si conceptie. Pentru 5-6 sute de mii, (unde dai 8 mil...) ai un produs mai nou, cu intrare DVI si timp de raspuns care-ti permite sa faci ce vrei cu el (eu personal pe asta am pus ochii!).
Succes la alegere!

#3
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Merci de sfat.
Totusi FP71GX-ul are timp de raspuns 4ms gtg (adica grey to grey). Asta tradus inseamna 8ms timp de raspuns "normal".
Uite:
http://www.benq-eu.c...cfm?product=587

Are insa Brightness: 300 cd/m² spre deosebire de 250 la t705.
Ca preturi insa am gasit asa:
-FP71GX la 840ron
-t705 la 720ron

N-ar fi o pb sa iau FP71GX totul e sa merite si sa nu aiba pb de... "fiabilitate"

Astept in continuare pareri.

#4
Mirmar

Mirmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 17.08.2005
Ai si nu ai dreptate. Acesti 4 ms g/g exista, sunt reali, nu sunt imaginatia cuiva de la dep. marketing... sunt rezultatul AMA, adica RTA de la Samsung. Adica accelerare viteza de rotire cristale, atunci cand ai nevoie de asa ceva. Prin supratensiune. Un fel de overcloking al panelului LCD. Si daca e implementat de producator, e cu atat mai bine.
Deci sunt 8 ms normal, cand se afiseaza imagini statice sau pe-aproape(office, net, etc.) si 4 ms. cand procesorul AMA detecteaza ca imaginile se succed rapid.
Asa ca nu dai banii pe "nimic", ci pe o tehnologie mai nous, cum am spus mai sus.
Parerea mea!

#5
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Hmm aici m-ai pus pe ganduri
Adica nu stiu asa multe despre viteza de rotire a cristalelor, dar cand imi zici de overclocking nu-mi suna a bine.
Daca se foloseste supratensiune pt a ajunge la 4ms nu cresc sansele sa moara pixeli mai repede?

#6
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Hadeti oameni buni, nu mai are nimeni monitorul asta sa-mi zica pareri despre el? Sau macar sa fi lucrat ceva timp la el si sa spuna cum i s-a parut in special pt ochi?

L-am vazut la altex, dar e greu sa-ti dai seama cand il vezi in vitrina...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate