Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Mașina noua cu cheder zgaria...

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Am fost urmărit în trafic

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 10.08.2023
Cineva care te urmarea (servicii, pus de rude) nu prea are sens sa fie, ca nu ar fi stiut la ce ora vii tu de la cumetrie noaptea, sa fie el pe drum fix atunci, si in fata ta, culmea. Iar daca, prin absurd, ar fi fost, nu ar fi mers cu 30 la ora si nu te-ar fi sicanat depasindu-te inapoi dupa ce l-ai depasit, nu are niciun sens.
Cineva care facea recunoastere pentru un jaf, la fel, nu prea are cum sa fie. Cand filezi pe cineva pentru jaf, nu il sicanezi pe sosele si nu te duci dupa el sa-l urmaresti pana langa casa, la intimidare.
Nici jaf pe loc nu are cum sa fi incercat, ca nu te-ar fi depasit dupa, ar fi stat in spatele tau sa te urmareasca pana te dai jos.
Cel mai probabil era un nebun, un drogat, sau un nebun drogat. Sau beat. I s-a parut ca l-ai lezat cu ceva ca l-ai depasit, probabil nu si-a dat seama ca merge foarte incet sau umbla pe telefon, apoi a vazut ca ai facut stanga si i-a sarit tandara ca nu te mai poate tine in spatele lui si s-a tinut dupa tine la nervi. Sunt destui schizofrenici sapocari pe lume, sa stii, si nu are mereu sens ce fac...

Edited by RaimondMacelaru, 09 October 2023 - 16:58.


#38
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.11.2006

View PostAndreibo, on 09 octombrie 2023 - 09:08, said:

Aș avea o întrebare către cei de pe forum, poate aveți o idee ce s-a întâmplat.
Noaptea trecută în jur de ora 1 veneam din altă localitate în București. Pentru a evita centura, am intrat printr-un sat, drum pe care l-am folosit în repetate rânduri. Acum începe partea ciudată. În față aveam un masina care mergea cu 30km/h in camp, drum drept și bun, limita de 90. L-am depășit, după care acesta a accelerat și a început să meargă după mine și la un moment dat chiar m-a depășit.
După ce m-a depășit, mergea din nou sub limita de viteză, dar am mers în spatele lui, deoarece eu trebuia să fac imediat o stanga pe un drum pietruit. Inițial el a mers înainte pe drumul principal, se vede și pe camera de bord asta și eu am făcut stanga pe drumul pietruit, dar după câteva secunde el s-a întors din drum, de pe drumul principal pentru a veni după mine. Eu nu mi-am dat seama ca e aceeași mașină pentru ca era la distanță de mine. Am mers aproximativ 3 minute și am intrat pe o strada mică unde e casa mea pe care nu ar fi avut ce căuta. Nu duce nicăieri strada, e un drum de piatră care nici nu apare pe toate aplicațiile de GPS, moment când el a venit după mine, a mers până la mijlocul străzii, s-a întors, s-a uitat la mine, pentru ca eu nu coborâsem din mașină și a plecat.
Întreb dacă a mai pățit cineva așa ceva, dacă aveți idee ce ar fi putut fi. Am filmarea pe camera de bord și nu știu dacă să mă îngrijorez sau nu, mai ales având în vedere ca individul a văzut și unde stau, deși nu am coborât din mașină.
Bănuiesc ca la poliție nici nu ar avea rost să mă duc, deoarece nu cred ca a încălcat legea.
Menționez ca sunt sigur ca m-a urmărit pentru ca el s-a întors de pe drumul principal pentru a intra pe o stradă pietruita și mai apoi pe o strada adiacentă cu case care nu ducea nicăieri. Nu avea niciun motiv să facă asta.

Va mulțumesc.

Am pățit același lucru venind din Lituania spre România, au încercat să mă blocheze, între Kosice și granița din Ungaria, a fost ca la formula 1 , el mai în față, sau eu mai în față, îmi făceau și semne să trag pe dreapta, nici vb să opresc până lângă vameși din Ungaria (noroc că știu limba) era 1 sau 2 noaptea prin 2016. Niciodată nu voi opri după cineva care e pe urmele mele decât la o secție de poliție, indiferent de țară Posted Image

#39
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 02.09.2015
Noi am patit ceva asemanator prin 2012, la granita  spre Ucraina - la vreo 10 km de Halmeu. Trecuse de 12 noaptea...
Eram inca RO, aveam o masina cu nr. de BG, si o masina cu nr. de HU a incercat sa ne opreasca. Cand am reusit sa ne apropiem de vama, ne-au lasat in pace.
Am oprit doar in vama Halmeu....
Nu au avut curaj sa ne blocheze ptr ca sotul conducea un Opel Frontera modificat ptr offroad (bari de fier, roti mari etc) - au incercat doar cu semne "manuale"  si semnale de faruri.

Edited by Castraveta, 13 October 2023 - 08:36.


#40
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,999
  • Înscris: 12.11.2012

View PostAndreibo, on 09 octombrie 2023 - 16:07, said:

Sincer, ca să răspund celor ce zic să merg la poliție, ezit să fac asta, pentru a nu îl lua cineva la întrebări pe respectivul, având în vedere ca a văzut și unde stau.
Esti teafar tu si familia ta? N a venit individu ala care te a urmarit pe drum noaptea peste tine in casa?

Intreb ca vad ca n ai mai postat da aproape 5 zile

#41
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.08.2005
probabil acum e rapit si sta legat de calorifer prin vreun beci intunecat si umed :D :D :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate