Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Adaptor PCIe x1 la PCI - Merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Plan9

Plan9

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2021
Salut

De recent facusei upgrade de la vechiul sistem cu i5 6600 la Ryzen 5 7600, insa noile placi de baza nu au slot PCI "d-ala vechi"
Detin o placa audio M-Audio Audiophile 24/96 (Rev.B) care e pe PCI, iar placa mea de baza (ASRock A620M-HDV/M.2) are decat slot-uri PCIe

Intrebarea mea ii, merita sa cumpar un adaptor PCIe x1 la PCI? Macar exista? Ori nu caut eu bine, or chiar nu se gasesc nicaieri, cel putin in Romania
Ar merita investitia? Sau mai bine ma orientez spre placi audio pe PCIe (Daca da, va rog sa-mi recomandati cateva modele...) sau ceva extern?

Multumesc frumos
-9

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
https://www.emag.ro/...0/pd/DX0Y0HBBM/
Asta la o prima cautare.

#3
tomtom4931

tomtom4931

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 08.07.2009
Sunt si eu in aceeiasi situatie cu o placa de sunet Asus Xonar D1,la care nu as renunta.
Prefer un adaptor daca ar fi asta o solutie sigura.
Cineva mi-a recomandat sa ma orientez mai bine spre un DAC extern (Topping D10s sau SMSL SU-1).

Edited by tomtom4931, 01 August 2023 - 18:21.


#4
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 22.02.2007
Am avut si eu nevoie in 2014, pana la urma am renuntat la placa de sunet, un XFI XTREM MUSIC, e prea mare bataia de cap, mai usor e sa cumperi alta placa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate