Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Invazie de limacsi (slugs)

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#19
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
https://fitomag.ro/m...BSABEgKr9_D_BwE

Catelusa mea a mancat jumatete de punga.. Era pusa pe pervazul ferestrei si ea era inca puiut atunci..

Nu am zis sa umpli gradina de sare, ci sa pui langa usa sa nu iti mai intre lighioanele in casa.

#20
dingradina

dingradina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.11.2018
Prin unele zone e invazie. Sarea nu e buna pentru ca iti distruge si gradina, granulele functioneaza, dar nu tin foarte mult (mai ales daca ploua pe ele) si costa destul de mult. Singura solutie pentru mine au fost ratele alergatoare indiene. Tot asa, ma trezeam cu ei in casa. Vara pe seceta crunta, erau cata frunza, cata iarba. Am adunat intr-o saptamana 25 de litri de limacsi bine indesati in bidoane si am renuntat cand am vazut ca nici nu se vede de unde i-am luat. Ratele au facut curat rapid. Insa daca renunti la ele, in timp limacsii revin. Poate merg si alte tipuri de rate sau gaini, nu stiu. Pe aici din ce in ce mai multi isi iau rate indiene.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate