Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

De la Verona catre San Remo

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006
Salutare,

Luna viitoare planuiesc un CO prin Italia.
Intr-una din zile voi face drumul Verona - San Remo. NU as vrea sa il fac integral pe autostrada, ci as vrea sa merg si pe coasta.
Eu m-am gandit sa merg pe autostrada pana la Savona, apoi pe coasta.
Pt cei care stiu, cat de aglomerata este portiunea de coasta intr-o zi de marti.

https://goo.gl/maps/uDrXJ8rv7AGzmaMR6

thx all,Dan.

#2
alintarb

alintarb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.02.2016
Am facut un tur pe Coasta de Azur in 2019 tot cu acelasi plan ca sa mergem pe drumul de coasta pentru peisaje. La fata locului am renuntat rapid la aceasta idee, e frumos dar se circula greu si pierzi mult timp. Noi am refacut planul la fata locului. Adica cu ajutorul google si gmaps ne-am uitat unde ar face sens sa mergem pe nationalul de pe coasta si unde sa intram pe autostrada. Sunt multe portiuni de autostrada care merg chiar pe coasta deci priveliste ai, plus o gramada de tuneluri impresionante. Cauta satele/orasele de pe coasta care ti se par frumoase si intri pe acolo, asa o sa poti admira marea linistit. O sa iti placa ce o sa gasesti.

Ca regula generala pe nationale o sa dublezi durata de condus fata de autostrada. Eu as zice ca cel mai ok ar fi sa mergi pe autostrada pana la destinatia finala iar apoi sa iesi la o plimbare pe national pe coasta de acolo.

#3
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006
MA gandeam ca fiind inca iunie... poate nu au inceput concediile.. si marti..

#4
alintarb

alintarb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.02.2016

View Postmanead, on 19 mai 2023 - 10:42, said:

MA gandeam ca fiind inca iunie... poate nu au inceput concediile.. si marti..

Cred ca depinde de noroc. nu locuiesc in Italia dar de cate ori am fost pe nationale pe distante mai lungi +100km prin Italia pot sa spun ca  fost destul de naspa, dai de sate mici cu limite de viteza + camere, drumuri inguste de multe ori; mai un utilaj, mai o lucrare etc.

Intrebarea e simpla cred: daca iti place sa conduci si te relaxeaza asta si ai la dispozitie vreo 10 ore ca sa faci acel drum atunci da baga mare ca o fie fain pe national.

#5
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,625
  • Înscris: 12.12.2006
Eu zic sa mergi pe autostrada de la Verona la Genova si apoi sa incerci sa o iei pe drumul de coasta. Daca la un moment dat nu va mai convine o luati pe autostrada si gata. Acum vad ca ai scris Savona. Well, de ce nu? Daca va doriti, merita incercat si vedeti la fata locului.

Edited by mdt, 19 May 2023 - 11:30.


#6
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

View Postalintarb, on 19 mai 2023 - 11:18, said:


...daca iti place sa conduci si te relaxeaza asta si ai la dispozitie vreo 10 ore ca sa faci acel drum atunci da baga mare ca o fie fain pe national.

da si da.
dif pe care o da maps acum dintre drumul ales de mine si autostrada este  1h30 (6h12 / 416km vs 4h41 / 431km)

#7
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,547
  • Înscris: 14.04.2008
Noi am mers de la San Remo catre Franta. La Ventimiglia am cedat si am urcat pe autostrada. Asta a fost tot in iunie (pe la jumatatea lunii), insa acum vreo 14 ani. Insa puteti incerca, cam fiecare localitate e conectata cu autostrada, urcati daca nu va convine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate