Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Eroare imprimanta Epson L3151

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Salut,

am o imprimanta Epson L3151 si mi-a aparut acest mesaj de eroare:  "A printer's ink pad is at end of its service life".
Am verificat si am vazut ca este vorba de cutia de mentenanta in care se strange cerneala reziduala, insa nu stiu de unde sa cumpar una.
Stiti cumva magazine specializate care vand asemenea componente?

Multumesc,

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Cauta procedura de resetare a acelui contor. Ca sigur mai e loc de cerneala acolo. A afisat asta la un anumit numar de pagini scoase

#3
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
cauta wic reset si urmeaza procedura.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 30.08.2006
Resetare si inlocuire mentenance box. Nu e nimic gratis. Pe aliexpress costa cativa lei iar la noi e 100 lei

Edited by Leo2006, 20 April 2023 - 18:50.


#5
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,916
  • Înscris: 05.07.2007
sa rezolve cu resetul si apoi poate sa curete singur, desi sunt sigur ca nu este absolut necesar,
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J_EcUoYsavY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,160
  • Înscris: 15.05.2008
Patit recent la  un model mai vechi, am scos cartusul depozit,curatat tot, cautat si gasit gratis softul pt reset si mere din nou, vedem pt cat timp

#7
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 06.08.2015
am patit si eu la un epson l120.bine aveam deja padurile cumparate de pe aliexpress. trebuie sa vezi unde sunt localizate in imprimanta(de obicei e un loc special in exterior se desfac cu surubelnita super rapid).atentie ca o sa fie cerneala in ele , sa nu te murdaresti.
ori le speli , ori comanzi unele noi-aliexpress 1 euro am dat sau Romania 100 lei.
iti trebuie un soft special cu care resetezi nr de pagini de la imprimanta( trebuie cautat pe internet, eu il am pt l120)
si cam atat.
oricum softul joaca un rol important

https://www.google.c...6&bih=617&dpr=1

https://printservice...pson-l3151-adj/

#8
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,160
  • Înscris: 15.05.2008
Pai softul face toata treaba,fara el nu mai poti printa cu acea imprimanta

Edited by ceanu1980, 22 April 2023 - 08:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate