Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Recomandare suport pentru volan gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rauls_s

rauls_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 12.12.2010
Salut.

Asa cum spune titlul, am nevoie de un suport pentru volan. Vreau sa fie usor de mutat din fata biroului si readus in fata biroului in timp ce volanul si pedalele se afla montate pe el. Stiti cumva daca acest model din link este compatibil cu Logitech G27? Si daca a probat cineva ceva asemanator, faptul ca bara verticala vine intre picioare incomodeaza atunci cand vrei sa muti picioarele de pe o pedala pe alta? De exemplu cand folosesti schimbatorul manual de viteze iar piciorul drept este folosit pentru acceleratie dar si pentru frana si/sau vrei sa executi heel and toe.

https://whiteshark.g...hairs/conqueror

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005
problemea e ca trebuie cumva agatat de scaun, alfel cand tragi mai tare de volan il zbori cu tot cu suport, iar cand calci frana iti zbora volanu din maini.

#3
rauls_s

rauls_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 12.12.2010
Adica nu au stabilitate astea fara scaun incorporat?

#4
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Volanul trebuie fixat in timpul jocului pe birou (ventuze, surub, velcro, ceva). Pedalele, aruncate dedesubt (si fixate cumva si ele de ceva). Schimbatorul habar n-am (cel mai simplu tot pe birou). Trebuia sa va ganditi la asta inainte sa dati banii pe ele.

#5
rauls_s

rauls_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 12.12.2010
Daca vrei sa iti topaie monitorul in timpul jocului monteaza volanul pe birou. De asta exista suport pentru volan. In plus asa cum am mentionat vreau sa fie indepartat volanul de birou atunci cand nu joc, fara sa fie nevoie sa il demontez.

#6
rauls_s

rauls_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 12.12.2010
Hai sa spun ce am comandat. Next Level Racing S013. E fix ce imi trebuie, are roti in fata si poate fi mutat. E foarte stabil si rezistent. Scaunul meu nu are roti asa ca e stabil si el.
As fi luat whiteshark conqueror dar nu am gasit niciun review despre el asa ca decat sa dau 700 de lei pe ceva low end despre care nu stie nimeni nimic mai bine mai pun 400 de lei si iau ceva calumea.

https://www.computer...-wheel-stand-dd

Edited by rauls_s, 08 April 2023 - 10:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate