Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Bancă online cont pers juridică cu 0 comisioane ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 935
  • Înscris: 05.03.2009
Caut o bancă digitală pentru firmă care să poată face transfer către trezorerie și să aibă 0 comisioane de administrare .
Din ce am înțeles Revolut nu poate transfera către trezorerie .
Cineva spunea că Paysera se încadrează la ce vreau eu .
Aveți careva experiență business cu ei ?
Menționez că nu fac tranzacții decât în RON și exclusiv cu firme românești . Nu am nevoie de extragere /depunere cash .

Revolut nu poate face plăți către trezorerie ,deci iese din schemă ...


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ca PJ cred ca e obligatoriu sa ai cont la o banca inregistrata in RO.

Lista bancilor o gasesti aci:
https://www.bnro.ro/...333-Mobile.aspx

Edited by pasilla, 01 April 2023 - 22:23.


#3
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,850
  • Înscris: 13.03.2005

View Postkye77, on 01 aprilie 2023 - 21:57, said:

Caut o bancă digitală pentru firmă care să poată face transfer către trezorerie și să aibă 0 comisioane de administrare .
Din ce am înțeles Revolut nu poate transfera către trezorerie .
Cineva spunea că Paysera se încadrează la ce vreau eu .
Aveți careva experiență business cu ei ?
Menționez că nu fac tranzacții decât în RON și exclusiv cu firme românești . Nu am nevoie de extragere /depunere cash .

Revolut nu poate face plăți către trezorerie ,deci iese din schemă ...
Dacă nu poți transfer din Revolut în trezonerie, la fel o să ai probleme și cu celelalte bănci care închiriază contul de lei de la Libra Bank, adică Monese, Wise, Paysera.

De ce nu deschizi direct cont la trezorerie: https://static.anaf....hidere_cont.pdf

#4
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 935
  • Înscris: 05.03.2009

View Postwertyck, on 01 aprilie 2023 - 23:31, said:

Dacă nu poți transfer din Revolut în trezonerie, la fel o să ai probleme și cu celelalte bănci care închiriază contul de lei de la Libra Bank, adică Monese, Wise, Paysera.

De ce nu deschizi direct cont la trezorerie: https://static.anaf....hidere_cont.pdf
Si ce fac cu acel cont la trezorerie ? Ca sa il alimentez imi trebuie oricum alt cont. Ca sa il folosesc ca unic cont si sa fac de toate din el e imposibil , aia nu au aplicatie nici web nici nimic, trebuie sa ma duc cu foi de varsamant pentru orice plata...
Pe mine ma interesa relatia cu trezoreria doar pentru plata impozitului pe venit al firemei....

#5
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,850
  • Înscris: 13.03.2005
Știu că există acces din SPV la contul de trezorerie, cel puțin că persoana fizica.
https://www.avocatne...erie-OLINE.html

#6
budha1

budha1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 26.10.2019
ai incercat detalii pe site sau sa-i intrebi pe cei de la paysera direct?

https://www.paysera....g/de-ce-paysera

vezi dupa cele 10 argumente ale lor mentiunile de la BONUS EXTRA: Cred ca e vorba exact de ceea ce intrebi tu!

#7
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,850
  • Înscris: 13.03.2005
Ai dreptate, din Paysera se pot face plăți către trezorerie, dar nu îndeplinește condițiile cerute de inițiator, condiția "cu 0 comisioane". La Paysera e mai scump chiar decât la unele bănci românești.

Edited by wertyck, 02 April 2023 - 07:44.


#8
budha1

budha1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 26.10.2019

View Postkye77, on 01 aprilie 2023 - 21:57, said:

Caut o bancă digitală pentru firmă care să poată face transfer către trezorerie și să aibă 0 comisioane de administrare .

initiatorul a facut referire doar la comisionul de administrare
https://www.paysera....ficare-companii

"O taxă de administrare a contului se percepe numai atunci când clientul nu utilizează deloc cel puțin 2 ani. Această taxă este utilizată pentru a acoperi cheltuielile de administrare ale contului neutilizat până când contul devine gol și este închis automat. Clientul este întotdeauna informat despre taxa care trebuie plătită prin toate adresele de e-mail cunoscute."

daca te referi la alte comisioane decat cele de administrare,  desi nu fac obiectul intrebarii initiatorului (cum ar fi comisioane transfer), tot ce am gasit la lei este 1 leu pt transfer in Libra si 3 lei catre alte banci din Romania, transfer paysera-paysera fiind se pare gratuit

#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006
toate bancile din Romania sunt online. Ce te deranjeaza ca au si sedii fizice? care ar fi problema?

Spre exemplu, Am avut la ING, acum folosesc BCR....nicidodata nu am fost intr un sediu BCR (c exceptia unei singure dati camd a trebuit sa pun niste valuta si a fost o problema cu masinaria aia de depus bani)...in rest...jur ca nu stiu cum arata un sediu BCR. Cardul a venit prin posta , comunicarea cu ei a fost prin chat -ul din aplicatie sau telefon.

Deci..ai bannci online in Rmania...cacalau. problema ar fi acel comision 0 care, nu prea cred ca il vei gasi. Si in afara , conturile business sunt pe bani, poat eprimul an free

Edited by cuculea, 02 April 2023 - 09:17.


#10
omen66

omen66

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.09.2020
Libra bank, Nu (cred) ca am comisione pe PJ, posibil la card, dar sigur sunt mici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate