Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Comanda de pe HOME SHOP MIX S.R.L. ( Fivo.ro) - plata efectuata Miercuri iar Vineri nici la Curier nu e pus Produsul

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Asta e cu firmele de apartament.
Probabil ca ieseai mai bine, din toate punctele de vedere, daca comandai direct de la sursa.

#74
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
Am comandat si eu de la ei, 300 lei.
Am platit cu cardul.
Sa vedem...

#75
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
Bun.
A doua zi: niciun fel de email de la comerciant.
L-am contactat prin apel telefonic, SMS, mesaj WhatsApp si mail = fara raspuns.
Am discutat cu cei de la EuPlatesc si rezolvam. Daca nu, rezolv cu telefon la banca.
Eu am mai cumparat de pe site-uri din astea obscure, fara nicio modalitate de contact, dar fara probleme, am fost multumit de produse.
Asta e un turc/arab (Mohamed Ali).

Revin cu concluzii.

#76
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
M-a certat arabu' pe WhatsApp, ca sa am rabdare, ca n-a trecut nicio zi. Ma simt pus la punct, desi eu ii dau sa manance. I-am zis, daca vrea sa faca bani, sa puna mana sa raspunda.
Revin.

#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 simionescoo, on 19 mai 2023 - 13:41, said:

M-a certat arabu' pe WhatsApp, ca sa am rabdare, ca n-a trecut nicio zi. Ma simt pus la punct, desi eu ii dau sa manance. I-am zis, daca vrea sa faca bani, sa puna mana sa raspunda.
Revin.

Daca ii bagi un mesaj pe whatsapp cu As-Salamu Alaykum  o sa iti adauca comanda mai repede Posted Image
ٱلسَّلَامُ عَلَيْكُمْ

Edited by MembruAnonim, 19 May 2023 - 22:13.


#78
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
Nu-i mai zic nimic, il las pana miercuri.
Nu inteleg ce afaceri sunt astea. O fi vreun pusti care a venit la noi, la scoala si vrea sa faca si el un ban de unul singur.
Sper sa nu vorbesc prostii.

#79
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
Nu am primit nimic de la el pana acum.
Pe langa solicitarile trimise la EuPlatesc si banca, i-am facut si o reclamatie la ANPC.

Sub nicio forma nu comandati de aici sau, daca vreti sa va distrati, nu platiti online.

#80
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Tu comanzi joi, iar luni faci reclamatie ca nu ai primit produsul ?
Nu cred ca te baga nimeni in seama.

#81
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,401
  • Înscris: 08.02.2011
Cum sa nu te bage in seamă ? Te-ai răzgândit și nu mai vrei produsul, e dreptul tau. Dar se va tărăgăna până vezi banii înapoi.

#82
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
@morodan: Ai dreptate din ambele puncte de vedere.

@pasilla: Comand cinci zile pe saptamana, diverse, de peste tot. Stiu ca, cel putin a doua zi, primesc o confirmare de comanda si un AWB.
De la ala ce-am primit? Un dat peste nas, fara un "buna ziua"? Pai ce se numeste "firma" aia, ar trebui inchisa.
Bonus: nici pana azi nu mi-a dat niciun semn.
La ce sa mai astept?
Deja mi-au sosit, produse identice, comandate din alta parte (comanda efectuata in aceeasi zi cu arabu').
Deci... Unde-s alea 1-2 zile lucratoare?

modoran...

Scuze daca mai scriu ceva gresit!

#83
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
Momentan mi-a returnat banca banii.

Bineinteles ca nu am primit nimic de la comerciant (confirmare, AWB etc; coletul nu il primesc de la curier - in caz ca vine).

Deci pentru magazin, din nou: UN MARE NU, NU COMANDATI!

#84
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 simionescoo, on 25 mai 2023 - 16:16, said:

Bineinteles ca nu am primit nimic de la comerciant (confirmare, AWB etc; coletul nu il primesc de la curier - in caz ca vine).

Deci pentru magazin, din nou: UN MARE NU, NU COMANDATI!

Fals! Cum sa nu fie de incredere acest magazin?! Nu ai citit ce a scris colegul/colega July02 ? Cica magazinul este sub supraveghere, nu face smecherii. Este sub supravegherea tuturor. Probail se refera la agentii de informatii etc pt ca alea pun sub supravegehere. Deci comandati cu incredere la acest magazin ca nu veti lua teapa. Daca asa declara July02, inseamna ca asa este.


 July02, on 20 martie 2023 - 18:33, said:

nu intra in insolventa pentru un produs iefttin ca e mai scump sa reinfiintezi firma
plus de asta e sub supraveghere nu poate sa faca smecherii e la vedere acum orice face asa ca nu cred ca se risca pentru sume mici sa faca pagube

 July02, on 25 martie 2023 - 20:44, said:

a tuturor, o firma legala functioneaza dupa niste reglemetari nu este firma fantoma fara nici o raspundere

Edited by MembruAnonim, 25 May 2023 - 17:32.


#85
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002

 simionescoo, on 25 mai 2023 - 16:16, said:

Momentan mi-a returnat banca banii.

Bineinteles ca nu am primit nimic de la comerciant (confirmare, AWB etc; coletul nu il primesc de la curier - in caz ca vine).

Deci pentru magazin, din nou: UN MARE NU, NU COMANDATI!
Nu ai avut si tu rabdare un pic, 2-3 luni acolo...

#86
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Se prea poate să facă dropshiping și de aia durează atât. Sau oricum lucrează fără stoc și până vine de la chinez, te apucă toamna.

#87
simionescoo

simionescoo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.02.2016
@vestale: Am mai patit sa-mi vina un colet dupa o luna, la o comanda facuta pe un site din Iasi. L-am luat de la curier ca era "gratis" - platit online - si uitasem de el.

Pana la urma, la cautare pe Google (fivo), apare si topicul asta. Poate nu-si mai face si altcineva nervi...

@vestale: Am mai patit sa-mi vina un colet dupa o luna, la o comanda facuta pe un site din Iasi. L-am luat de la curier ca era "gratis" - platit online - si uitasem de el.

Pana la urma, la cautare pe Google (fivo), apare si topicul asta. Poate nu-si mai face si altcineva nervi...

#88
Fifisor

Fifisor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.06.2023
Instant bucatarie
Am cumpărat un instant ptr bucătărie. Am primit coletul, toate bune. Preluarea comenzii foarte repede, expediere foarte rapida. Am desfăcut coletul... Surpriza. Piesa lipsa. Partea de sus a robinetului. Am sunat de nu știu câte ori. Nu răspunde nimeni. Mesaj- nimic. Mail-nimic. Am rămas în plop. Ma uit la robinet și el la mine. Nu recomand acest site, magazin on-line. Cam mulți păcăliți.

#89
Dorin86

Dorin86

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2023
Buna ziua!

Sa nu cumparati niciodata de la aceasta firma. Este o firma fantoma care nu stie decat sa traga banii. O sa va vina produsele incomplete, poate chiar folosite.  Am comandat un feliator de cartofi si produsul a venit incomplet.... ba chiar prezenta urme de folosire. Nu recomand sa comandati niciodata de la FIVO.RO.

Cand am sunat la ei, asta in cazul in care ai fost norocos sa iti raspunda, mi-au spus ca nu vor trimite sita lipsa din pachet pentru ca asa le-au gasit si ei, desi in descriere spune clar: feliator cartofi cu 2 site incluse. Le-am dat si e-mail si nu mi-au raspuns.

Sunt foarte dezamagit de aceasta firma. Posted Image Va rog fiti atenti si sa nu va lasati inselati de acesti magari ordinari.

Nu as acorda nicio stea, dar nu am alternativa minima.

Succes!

Edited by althea, 02 September 2023 - 03:36.


#90
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
mi-a venit atuncea produsul a durat cam mult dar a venit dupa ceva insistente si rabdare

am discutat cu el a zis ca nu are tehnologie si de aceea probabil intampina multe probleme cu livrarile

a zis ca a durat mult si la vama probabil e firma mica fara logistica ca marile firme

si i-am zis ca cum necum sa faca si manual numai sa regleze toate problemele cu livrarile daca vrea sa aibe clienti care sa cumpere si altii care sa revina sa cumpere

putem sterge topocul ? ca mi-a zis ca a avut de suferit la comenzi si nu as vrea sa il am pe constiinta

Edited by July02, 05 October 2023 - 18:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate