Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Costumație gunoier imobil rezidențial

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostRoland74, on 17 februarie 2023 - 19:44, said:



Q e miop...are nevoie de ochelari?🙄
Mai nou gunoiul se triaza pe categorii(3cel putin)..ma mir ca platiti jdemii de euro chirii sau rate la banca pe lux,dar nu aveti tomberoane macar la nivel de sat din vest.
.

Raduceanu era un mester priceput in arta tencuirii, dar avea o abordare neobisnuita atunci cand vine vorba de aplicarea tencuielii.
In loc sa foloseasca traditionalele unelte de tencuit, cum ar fi mistria sau lopata, el prefera sa utilizeze un can cioc.

Colegii lui de munca au fost sceptici la inceput, dar au ajuns sa fie impresionati de modul in care Raduceanu a reusit sa obtina o suprafata uniforma si neteda cu can ciocul.

Raduceanu isi explica tehnica spunand ca are mai mult control asupra cantitatii de tencuiala aplicata si ca ii permite sa lucreze mai rapid decat cu alte unelte.
Intr-o zi, Raduceanu a fost chemat sa lucreze la un c-omplex de vile din Bragadiru.

In timp ce lucra la aplicarea tencuielii pe un zid, un mester batran a trecut pe acolo si l-a vazut pe Raduceanu cu can ciocul.
Acesta a fost surprins de tehnica neobisnuita de aplicare a tencuielii si s-a oprit sa vorbeasca cu el.

"Ce faci acolo?", a intrebat mesterul batran cu 40 de ani de experienta in finisarea peretilor pentru proiectare UST.
"Aplic tencuiala cu canciocul", a raspuns Raduceanu cu un zambet.

Batranul s-a uitat cu atentie la zidul la care lucra Raduceanu si a fost impresionat de nivelul de detaliu si de calitatea muncii sale.

"Nu am mai vazut asta niciodata", a spus batranul. "Esti un adevarat artist."

Raduceanu a fost mandru sa primeasca laudele batranului si a continuat sa lucreze cu can ciocul. Acesta a devenit cunoscut in randul colegilor si a fost adesea cerut pentru lucrarile mai dificile, unde era necesara o mana experta si o abilitate deosebita.

In cele din urma, Raduceanu a devenit un maestru in arta aplicarii tencuielii cu can ciocul.

El a reusit sa isi transforme abilitatile intr-o afacere de succes, oferind servicii de tencuire de inalta calitate pentru proiecte mari si mici.
Acesta a dovedit ca nu conteaza ce unelte folosesti, ci doar cum le folosesti si ca orice instrument poate fi transformat intr-un instrument de arta.

Edited by Bobitoi, 17 February 2023 - 21:28.


#20
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 02.12.2021

View PostBobitoi, on 17 februarie 2023 - 21:19, said:


Când cumperi Cash ți se rupe de gunoi, recunosc ca nu selectez, am făcut asta o perioada pana am văzut ca in tomberoane sunt aruncate toate alandala , asa ca qq domnu😁

Ma gandeam ca la capitala civilizatia e mai avansata comparativ cu Poplaca unde locuiesc eu.Constat doar ca e abordarea superficiala ,a autoritatilor sa dea bine pe hartie la UE.😉

#21
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostRoland74, on 17 februarie 2023 - 21:28, said:



Ma gandeam ca la capitala civilizatia e mai avansata comparativ cu Poplaca unde locuiesc eu.Constat doar ca e abordarea superficiala ,a autoritatilor sa dea bine pe hartie la UE.😉
ai pus punctul exact pe iiii, li se rupe de selecția noastră.

#22
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 02.12.2021

View PostPuferiu_, on 17 februarie 2023 - 21:17, said:

Puteam sa jur ca de aici imi puteam lua costum de Halloween.

Banner ul de la intrare poate fi inselator.🙂

#23
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Exact ca femeia.

#24
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 02.12.2021

View PostBobitoi, on 17 februarie 2023 - 21:31, said:

ai pus punctul exact pe iiii, li se rupe de selecția noastră.
Eu paysan fiind,ma gandeam in sinea mea ca lumina vine din capitala...dar vad ca i intuneric si acolo..🙄

#25
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostRoland74, on 17 februarie 2023 - 21:38, said:


Eu paysan fiind,ma gandeam in sinea mea ca lumina vine din capitala...dar vad ca i intuneric si acolo..🙄
Când o ardeai pe MULIN ruj tot asa sensibil erai?😅

#26
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 02.12.2021

View PostPuferiu_, on 17 februarie 2023 - 21:32, said:

Exact ca femeia.
Mititica incearca...rolul  ei este sa seduca masculul care i poate oferi confort...depinde de tine cat de inabordabil joci..

View PostBobitoi, on 17 februarie 2023 - 21:43, said:


Când o ardeai pe MULIN ruj tot asa sensibil erai?😅

E vineri seara.Ce cauti acasa, s a inchis  farmacia mai devreme sau ti a dat "raus"Cosanzeana?🤣🤣

Edited by Roland74, 17 February 2023 - 22:02.


#27
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostRoland74, on 17 februarie 2023 - 21:59, said:


Mititica incearca...rolul  ei este sa seduca masculul care i poate oferi confort...depinde de tine cat de inabordabil joci..



E vineri seara.Ce cauti acasa, s a inchis  farmacia mai devreme sau ti a dat raus Cosanzeana?
Maine seara la 11 am tragere 🤣🤣

#28
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Si eu am avut trageri.

#29
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 02.12.2021

View PostBobitoi, on 17 februarie 2023 - 22:02, said:


Maine seara la 11 am tragere 🤣🤣

Maine dimineata cand se deschide Catena sa ti cumperi aspirina albastra.Gurile rele spun ca dilata pupila si nimersti mai bine tomberonul.Daca nu gasesti,au si substituenti.🤣🤣🤣

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se poate modifica titlul “ Costumație gunoier imobil rezidențial” in “ Consumație gunoier imobil rezidențial” ?

#31
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 02.12.2021

View PostPuferiu_, on 17 februarie 2023 - 22:05, said:

Si eu am avut trageri.
Tragi in ținta gresita la varsta ta.😉

Edited by Roland74, 17 February 2023 - 23:17.


#32
slx29

slx29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 28.05.2020

View PostBobitoi, on 17 februarie 2023 - 21:09, said:


La blocul M1 parca s a întâmplat, singurul caz de altfel, de asta bobitoi sta la subpenthouse, sa nu i ploua in cap 🤣🤣. Am un singur vecin care nu prea sta in tara, de vreo 6 luni ii strâng eu de la usa reclamele , iar deasupra mea cred ca iar nu sta nimeni, nu am auzit niciodata zgomot.in toamna am la 30 de M de mine și piscina semiolimpica închisă, cu bune și rele e un complex decent, iar ținând cont ca sunt in jur de 13-15k de locuitori spune destule

In concluzie daca n ai auzit cum se trage apa sau cum cad bolovanii, nu sta nimeni 🤣

La cat te lauzi pe aici nu ma asteptam sa ai vecin deasupra … doar vecina ‘dedesupt’


#33
parpag

parpag

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 18.01.2018

View Postslx29, on 18 februarie 2023 - 10:52, said:

La cat te lauzi pe aici nu ma asteptam sa ai vecin deasupra … doar vecina ‘dedesupt’

E un nou trend acum. Sa ai apartament in Cosmopolis si sa te crezi mare smecher si bogat :D

#34
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,125
  • Înscris: 17.12.2017
Gunoierul de Dorobanti
arunca molozul in duba si gunoiul in cosul de gunoi stradal, fiind echipat cu tricou lacoste de culoare inchisa, blugi negri cu doua numere mai mari si adidasi negri
Attached File  1.jpg   605.58K   38 downloadsAttached File  2.jpg   347.37K   33 downloads

Gunoierul de Pallady
este echipat cu vesta de fâș, hanorac gri cu gluga editia Lidl si pantaloni cu buzunare mari in care tine uneltele și un tirbuson, mereu pregatit sa desfaca sticla de vin a chiriasului. Cand nu arunca gunoiul pe terenul viran, se echipeaza cu tricoul Hugo de la outlet si lant la gat. Pantalonii cu buzunare se asorteaza la culoarea neagra.
Attached File  3.jpg   377.22K   35 downloadsAttached File  6.jpg   272.46K   28 downloads

Gunoierul de C-entral
echipat cu tricou in dungi si pantaloni trei sferturi
Attached File  4.jpg   263K   34 downloads

Gunoierul de Belvedere
cu o tinuta office si pantaloni evazati, talpa adidasilor care era albă devine neagra in drumul spre ghena
Attached File  5.jpg   415.29K   35 downloads

Gunoierul de Popesti-Leordeni
Tinuta casual cu geaca in carouri, locuieste intr-o casa cu lungimea de 215m
Attached File  7.jpg   316.8K   32 downloadsAttached File  8.jpg   610.23K   31 downloads

Gunoierul de Militari Residence
Se imbraca in capod si gumari albi
Attached File  9.jpg   386.29K   27 downloads

Gunoierul de La Fantani
Cu geaca de firma si parul dat pe spate, arunca gunoiul direct cu cosul de gunoi
Attached File  10.jpg   441.16K   33 downloads

Gunoierul de Marmura
Se duce cu masina la tomberon si arunca gunoiul din masina.
Apoi intra cu masina in stalp si arunca si masina.
Attached File  11.jpg   477K   29 downloadsAttached File  12.jpg   757.37K   25 downloads

Gunoierul de Pipera
Negociaza cu un muncitor de pe santierul invecinat sa ii arunce gunoiul
Attached File  13.jpg   197.98K   29 downloads

Cocalarul de Cosmopolis
Bea bere la doza si vin, apoi arunca pet-ul de apa pe iarba
Attached File  14.jpg   508.46K   31 downloads

Gunoierul de Nordului
Ca si fratele lui de Dorobanti, arunca molozul in duba. Gunoiul il arunca nevasta echipata in fusta crem si tricou Guess original.
Attached File  15.jpg   215.15K   29 downloadsAttached File  16.jpg   125.28K   27 downloads

Edited by kaii, 25 February 2023 - 02:33.


#35
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 17.09.2021
Bă, care nu l-ai dat la ghenă?
https://adevarul.ro/...or-2251365.html

Ups! Deci sunt gunoaie în nordul poleit? Serios? Adică la vedem doar pe alea din centru??!
Cam da!

Edited by Vaccinatu, 19 March 2023 - 13:43.


#36
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,125
  • Înscris: 17.12.2017
Când au fost alegerile pe timpul PDL am făcut parte din stafful de campanie.

Misiunea mea era să împart pulpe congelate.

Am dat eu la tot blocul cate o cutie de pulpe cat sa își umple oamenii congelatorul, dar am rămas cu aproape o tonă.

Nici nu aveam unde sa le depozitez, așa că le-am dus pe balcon și le-am învelit în pături până să mă gândesc cum le valorific.

Mi-am adus aminte că prietenul meu Turcu are un prieten cu shaormerie.

I-am dus și la turc 2 cutii de pulpe, in timp ce m-a pus în legătură cu shaormarul.

Până am stabilit cu shaormarul să le cumpere trecuse vreo săptămână timp in care pulpele au stat pe balcon și s-au dezghețat.

A luat vreo 500kg, chiar a fost încântat că erau un pic marinate cum se folosesc la shaorma.

Au rămas vreo 20 cutii, prinseseră miros, nici pe ghenă nu puteam să le dau că se înfundă.

Le-am scos în stradă. În 20 de minute cred că au apărut 30 de câini, nu știu de unde.

Erau pulpe împrăștiate pe tot bulevardul, câinii se încăierau în stradă, s-a oprit circulația, până au dispărut toate pulpele.

Edited by kaii, 19 March 2023 - 14:15.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate