Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Recuperare Cont Yahoo mail

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011
Buna ziua !va rog sa ma ajutati sa-mi recuperez contul Yahoo , imi zice sa
  :; Introduceți codul de verificare din aplicația de autentificare
pentru a finaliza conectarea :; care este aplicatia de conectare?iar la incercati alta metoda de autentificare imi da doua adrese de gmail care nu sunt ale mele ! poate stiti vreo metoda de recuperare!va multumesc

#2
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 05.02.2009
Prima intrebare: din ce an ai contul si de cand nu ai intrat pe el?

#3
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011
Contul îl am de mult si am intrat pe el cu 15 minute inainte de a nu-mi recunoaste parola

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,967
  • Înscris: 01.12.2001
Ai activat autentificarea in 2 pași?
Daca încerci pe PC, trebuie sa deschizi Yahoo pe telefon și să dai accept de acolo

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Se pare ca ai dat contul cuiva... daca nu iti mai recunoaste parola si sunt alte adrese la recuperare.

adica te-a fraierit careva sa te loghezi pe o pagina phishy, ti-a luat parola, a intrat in cont si a schimbat tot.

Edited by Lex404, 07 February 2023 - 20:21.


#6
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011
Nu stiu daca am autentificarea in 2 pasi

 Lex404, on 07 februarie 2023 - 20:20, said:

Se pare ca ai dat contul cuiva... daca nu iti mai recunoaste parola si sunt alte adrese la recuperare.

adica te-a fraierit careva sa te loghezi pe o pagina phishy, ti-a luat parola, a intrat in cont si a schimbat tot.
nu am dat nimanui nimic doar ce m-am trezit ca nu-mi mai merge parola dupa 15 minute

 dorin_2k, on 07 februarie 2023 - 20:18, said:

Ai activat autentificarea in 2 pași?
Daca încerci pe PC, trebuie sa deschizi Yahoo pe telefon și să dai accept de acolo
cum sa dau accept de pe telefon daca nici de acolo nu pot sa intru pe yahoo

#7
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Imediat ce ti-a schimbat parola ai fost delogat de pe toate dispozitivele. Persoana care ti-a furat contul a activat autentificarea in doi pasi, ceva ce nu ai utilizat pana acum. Acest tip de autentificare te-ar fi protejat de la pierderea contului.

Ai folosit mailul de yahoo si parola de yahoo pentru inregistrare pe alte site-uri ?
Poti verifica adresa de mail aici. O sa ai o surpriza.
https://hackout.ro/verifica/

Edited by Leo2006, 07 February 2023 - 20:37.


#8
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011

 Leo2006, on 07 februarie 2023 - 20:30, said:

Imediat ce ti-a schimbat parola ai fost delogat de pe toate dispozitivele. Persoana care ti-a furat contul a activat autentificarea in doi pasi, ceva ce nu ai utilizat pana acum. Acest tip de autentificare te-ar fi protejat de la pierderea contului.

Ai folosit mailul de yahoo si parola de yahoo pentru inregistrare pe alte site-uri ?

da normal pe multe conturi

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,967
  • Înscris: 01.12.2001
Pune-i cruce. Daca ai aceeași parola la alte conturi: achimba-le repede. Daca mai poți.
Daca cu acel mail te loghezi pe alte platforme: adio.

#10
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011

 dorin_2k, on 07 februarie 2023 - 20:43, said:

Pune-i cruce. Daca ai aceeași parola la alte conturi: achimba-le repede. Daca mai poți.
Daca cu acel mail te loghezi pe alte platforme: adio.

chiar nu se mai poate face nimic? nici daca contactez yahoo?

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,967
  • Înscris: 01.12.2001
Cum demonstrezi că e contul tău?

#12
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011

 dorin_2k, on 07 februarie 2023 - 20:59, said:

Cum demonstrezi că e contul tău?

poate au metodele lor cu o carte de identitate ce stiu ceva de genu

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,967
  • Înscris: 01.12.2001
Da întrebările secrete le mai știi? De fapt răspunsurile.
Daca vezi mail alternativ, altul decât al tău, deja a fost schimbat totul acolo. Activata și autentificarea in 2 pași.

Crezi că o foto cu CI te rezolva? Ce dovedești cu foto? Că te numești nume.prenume
Chiar daca ai mailul [email protected] tot nu îți resetează boții parola. Că de vb cu o persoana nu cred că ai cum.

#14
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,137
  • Înscris: 27.06.2007

 Valyca74, on 07 februarie 2023 - 19:53, said:

iar la incercati alta metoda de autentificare imi da doua adrese de gmail care nu sunt ale mele! poate stiti vreo metoda de recuperare!va multumesc

nu sunt ale tale, sunt ale celui care ti-a spart contu
autenficarea cu nr. de telefon e sfanta, am primit de cateva ori sms cu cod (cand au incercat sa imi sparga mail-ul) dar fara el au fluierat a paguba;

Edited by STARTREK1, 07 February 2023 - 22:33.


#15
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Mi-am verificat cele 4 adrese de mail personale. Aceea cu care-s inregistrat doar pe siteuri autoritati si furnizori - neviolata. Aia pe care o trec peste tot altundeva - compromisa de 10 ori. Nu inteleg o chestie; adresa de mail are o parola pe care o introduc numai la logarea pe yahoo (si in Thunderbird). Pe siteurile comerciantilor o imperechez cu o alta parola (unica). Deci cum poate conduce spargerea bazei de date a magazinului la compromiterea parolei si a adresei de recuperare de pe yahoo? Sau sunt vizati istetii comozi si lipsiti de imaginatie care folosesc pe site-ul de comert aceeasi parola ca a contului de mail?
Anyway, nu intentionez sa-mi schimb nicaieri parola. Ar fi efortul prea mare vis-a-vis de risc. S-o schimb in fiecare luna pe sute de siteuri sau sa folosesc cate una diferita pe fiecare site? Ce-s nebun? Pana-n prezent n-am avut de suferit, nici macar spam. Oricum banca nu face plati fara autentificare in 2 pasi (in majoritatea cazurilor). Iar in contul curent (sau Revolut) las o suma pe care-mi permit - la o adica - s-o pierd.

Edited by __Dan__, 07 February 2023 - 23:16.


#16
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Neplacut e sa-ti blocheze accesul la storageul online; d-aia-i bine sa ai si backup local.

#17
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 06.02.2011
Am avut si eu o tentativa, noroc ca am 2FA activat. Gunoaiele astea de oameni nu se opresc din a fura, oare chiar nu exista o metoda sa fie urmariti sau prinsi?

#18
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
De pe 24 ianuarie si pana acum am avut 154 de tentative de logare asupra a doua servere. Numai ieri au fost 11 tentative blocate.
De 41 de ori de pe 103.79.142.160 asupra serverului DNS si continua sa insiste.
Conturile de mail sunt atacate de zeci de mii de ori zilnic. Baza de date de la Focus Sat, continand datele de logare a utilizatorilor a fost descarcata de hackeri. Site-urile au o obsesie sa ceara adresele de mail ale utilizatorilor. Daca cineva foloseste o singura parola pe toate conturile, s-a ars.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate