Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Identificare eroare centrala

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022

View Postdicdobre, on 30 ianuarie 2023 - 12:52, said:

Daca stii ca nu ai mai bagat in ultimii doi ani aer in vasul de expasiune si ca de fiecare data cand scadea presiunea la rece ai completat doar cu apa (fara sa ai pierderi/scurgeri in instalatie) se remediaza prin refacerea presiunii de aer in vasul de expansiune.

Despre cum se face asta s-a tot discutat dar se poate relua la nevoie. Colegul reborn_21 poate isi aduce aminte cand i-am propus sa facem un topic pinned cu procedura dar nu s-a mai nascut (topicul).

N-am bagat aer nicaieri. In 5 ani au fost 2 inspectii si atit, nici o alta problema / interventie.
Cum ziceam, nu observ pe nicaieri scurgeri, chiar am verificat de cel putin 2-3 ori in tot acest timp, tevi, centrala, calorifere....
Cred ca la urmatoarea inspectie (toamna anul asta??) il voi intreba pe mester si aia e.
Mersi de informatii.

#38
viorelgn

viorelgn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 07.12.2013

View Postviorelgn, on 30 ianuarie 2023 - 11:37, said:

Se aude un clic asa cand dau drumul la apa calda la robinet. Am facut o inregistrare. Nu mi se auzea. Doar cand dau drumul la robinet pe fiarta se aude acel clicait odata.
Concret si precis nici o parere ?

#39
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Păi centrala aia nu vine și dânsa cu o carte tehnică, manual de utilizare? Întâi cauți să consulți manualul, unde sigur sunt trecute și codurile erorilor, defecțiunilor și semnificația lor.

Dacă nu, găsești manualul online.

Legat de problema ta, IP4 indică presiunea scăzută a apei în instalație.
În orice caz, găseai informația la un search distanță și mai degrabă deschideai topicul pe Casa Mea, la aria de instalații și centrale.

View Postviorelgn, on 30 ianuarie 2023 - 17:11, said:


Concret si precis nici o parere ?
Spune-i unui moderator să mute topicul pe aria dedicată de instalații și centrale termice, umblă mai mulți specialiști pe acolo...

Edited by Vlad_22, 30 January 2023 - 21:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate