Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Statistici

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
popandi

popandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 15.12.2019
Am site WEB și recent am făcut  pe o pagină o listă cu cărțile din bibliotecă. Când dau click pe un autor sunt trimis printr-un link la cartea respectivă care e încărcată în drive.
Intrebare - cum as putea pune un contor care să-mi afișeze de câte ori a fost accesată cartea respectivă. Si apoi voi multiplica pt fiecare carte
Mulșumesc
PS. Dacă nu aici trebuia să postez, scuze

#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Pe ce platformă e făcut saitul? Dacă e wordpress, sunt deja pluginuri.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Poti monitoriza prin Google Analytics - https://www.optimize...ogle-analytics/
Dar se pierd din accesari daca e blocat GA de vreun ad/blocker... Sau poti pune link-uri din unaltrahatderedirector.pentruprosti si asa vei avea evidenta in contul respectiv.

#4
popandi

popandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 15.12.2019

View PostNelsonMandela, on 20 ianuarie 2023 - 14:31, said:

Pe ce platformă e făcut saitul? Dacă e wordpress, sunt deja pluginuri.
UCoz
Am si aici pluginuri dar nu prea stiu cum să procedez

#5
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,601
  • Înscris: 13.03.2005

View Postpopandi, on 20 ianuarie 2023 - 14:07, said:

Am site WEB și recent am făcut  pe o pagină o listă cu cărțile din bibliotecă. Când dau click pe un autor sunt trimis printr-un link la cartea respectivă care e încărcată în drive.
Intrebare - cum as putea pune un contor care să-mi afișeze de câte ori a fost accesată cartea respectivă. Si apoi voi multiplica pt fiecare carte
Mulșumesc
PS. Dacă nu aici trebuia să postez, scuze
Există mai multe modalități de a contoriza accesările linkurilor pe un site UCoz:
Folosind un plugin: Există mai multe plugin-uri disponibile pentru UCoz care pot fi utilizate pentru a contoriza accesările linkurilor. Un exemplu este "Link Counter".
Folosind codul Javascript: Puteți utiliza o funcție Javascript pentru a contoriza accesările linkurilor. Puteți crea o variabilă globală care va fi incrementată când se face clic pe link și apoi afișați valoarea acestei variabile într-un element HTML.
Folosind Google Analytics: Puteți utiliza Google Analytics pentru a urmări traficul pe site-ul dvs. și pentru a vedea câte accesări au avut loc pentru fiecare link în parte.
Folosind UCoz Statistici: UCoz oferă propriile statistici pentru site-ul dvs. unde puteți vedea numărul de accesări la pagini, și link-urile accesate.
După ce ați contorizat accesările la link-urile dvs., puteți utiliza aceste informații pentru a calcula câte accesări au avut loc pentru fiecare carte în parte

#6
popandi

popandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 15.12.2019

View Postwertyck, on 26 ianuarie 2023 - 10:49, said:

Există mai multe modalități de a contoriza accesările linkurilor pe un site UCoz:
Folosind un plugin: Există mai multe plugin-uri disponibile pentru UCoz care pot fi utilizate pentru a contoriza accesările linkurilor. Un exemplu este "Link Counter".
Folosind codul Javascript: Puteți utiliza o funcție Javascript pentru a contoriza accesările linkurilor. Puteți crea o variabilă globală care va fi incrementată când se face clic pe link și apoi afișați valoarea acestei variabile într-un element HTML.
Folosind Google Analytics: Puteți utiliza Google Analytics pentru a urmări traficul pe site-ul dvs. și pentru a vedea câte accesări au avut loc pentru fiecare link în parte.
Folosind UCoz Statistici: UCoz oferă propriile statistici pentru site-ul dvs. unde puteți vedea numărul de accesări la pagini, și link-urile accesate.
După ce ați contorizat accesările la link-urile dvs., puteți utiliza aceste informații pentru a calcula câte accesări au avut loc pentru fiecare carte în parte
Mulțumesc pentru informații. Dar asta e problema. Că nu știu cum să fac acest lucru. Poate voi reuși să-i dau de capăt. Dacă nu, asta e

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate