Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

motor care mere doar intr-un sens

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
motanum

motanum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.04.2004
Salut!

:angry: am o imprimanta care s-a stricat saraca. dar cum s-a stricat. motorasele care trag mergeau inainte si inapoi. ei. acum unul dintre ele nu merge decat inapoi. inainte nu mai vrea sa o mai ia. Mi s-a zis ca e o rezistenta si sa o skimb pe aia ca o sa isi revina. am skimbat siguranta aia si tot asa face. Ma gandesc ca o fi controlerul sau cine stie de ce e stricat...

oricum.

daca aveti idei cum sa ii dau de cap v-as fi recunoscator. :worthy:


motanum

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
la cat costa o imprimata noua (cu tot cu cartus :)) eu zic sa lasi balta reparatia.. la un service probabil te va costa cam cat o imprimanta noua...
ps. nu ai specificat modelul, poate ai o imprimanta desteapta si scumpa

#3
motanum

motanum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.04.2004
pentru ca dupa parerea mea ... ori e circuitul intrerupt, ori e controlerul de vina.
da draq.
nu ma pricep.. imi dau numa cu parerea... si decat sa o stric... mai bine intreb... poate e ceva mai ushor... si poate cu ocazia asta o sa inteleg si io ce se petrece.... :wallbash:  :frust:

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Daca nu te pricepi, nu te bagi. Daca e in garantie -> service. Daca nu e in garantie -> tot la service, DAR intrebi inainte cat te costa. Daca te costa prea mult, iei una noua.

#5
motanum

motanum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.04.2004

View Posteiffel, on Apr 10 2006, 15:04, said:

Daca nu te pricepi, nu te bagi. Daca e in garantie -> service. Daca nu e in garantie -> tot la service, DAR intrebi inainte cat te costa. Daca te costa prea mult, iei una noua.
frate...
voi nu intelegeti ca io kiar vreau sa stiu ce are si sa o fac singur. da-o draq de imprimanta. pricepe cineva kestia asta!?... pana mea.... kiar vreau sa o fac praf.
ma ajuta cineva sa o fac praf?... sau sa ii dau de cap!?

pana mea

:peacefingers:

#6
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
mai bine postezi la Electronica

#7
motanum

motanum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.04.2004

View Postcosminnuss, on Apr 10 2006, 15:29, said:

mai bine postezi la Electronica
am postat acolo si nimeni nu s-a atins de nimic acolo.
mai mult de aici am primit raspunsuri decat de acolo

poate ca ar trebui sa postez pe muzica metall poate se gaseste unu

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

voi nu intelegeti ca io kiar vreau sa stiu ce are si sa o fac singur
Pai in cazul asta nu te-ai exprimat cum trebuie, frate...

Da marca, modelul, si poate ai noroc si vede cineva care se ocupa de modelul respectiv ca service si are o schema, ceva. Ca orbeste nu se baga nimeni. Dar in general, in cazurile astea nu prea ai ce face. Chiar si in service, se schimba placa cu totul, ptr ca de obicei nu prea ai ce schimba pe placa aia.

#9
motanum

motanum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.04.2004

View Posteiffel, on Apr 11 2006, 11:15, said:

Pai in cazul asta nu te-ai exprimat cum trebuie, frate...

Da marca, modelul, si poate ai noroc si vede cineva care se ocupa de modelul respectiv ca service si are o schema, ceva. Ca orbeste nu se baga nimeni. Dar in general, in cazurile astea nu prea ai ce face. Chiar si in service, se schimba placa cu totul, ptr ca de obicei nu prea ai ce schimba pe placa aia.

bine mah!
mersi
pana mea!
asta e viata
mersi oricum!
vad io ce trebuie sa fac pana la urma.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate