Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Versus Netflix , HBO, etc

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#55
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 15.11.2005
eu zic sa nu mai stai pe gânduri, nu merita banii aia oricum, cea mai infecta platforma.

#56
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 05.04.2023

View Posthellmarvel, on 12 ianuarie 2023 - 11:18, said:

Dudes, sistemul cu abonamente pentru fiecare serviciu n-are cum sa reziste (seamana prea tare cu cablul, ti se pare doar ca ai mai multa libertate de alegere, dar in realitate tot cu pîlnia in gura stai sa-ti toarne in gușă DOAR CE AU SI VOR SA PUNA IN OFERTA (adica oferta e limitata si imprastiata intre streameri, macar la cablu era gratis). Asa ca eu vad doar doua variante in viitor:
- sau devin cu totul cablisti, cu continut gratis si reclame si renunta la productia proprie (devin doar distribuitori)
- sau devin inventivi, si aici le pot da eu o idee: conturi cu acumulare de puncte, prin care sa unloci (ca daca spun anloci nu se mai intelege ce inseamna) continut. Este ca va place cind in jocurile video, pe masura ce avansezi deblochezi personaje, caracteristici, trasee, harti? De ce nu s-ar putea implementa si aci, meritul de a debloca continut fiind dat de BANI (congratulations, because you wageslaved so much, or ripped your mother's credit card, you have now unlocked movie X, or episode Y). Sistemul e simplu: sau cumperi puncte din buzunar, sau iti da advertiseru' puncte daca vizionezi reclama lor si raspunzi la o intrebare simpla la sfirsitul ei. Iar filmele sa coste X puncte, care ti se scad din cont.

Eu vad doar avantaje in sistemul asta: advertiserii (ca doar nu credeti ca or sa dispara) sint indemnati sa ofere cit mai multe puncte, pentru ca oamenii sa se uite la reclamele lor, streamerii pot oferi acelasi continut dar la preturi diferite (concurenta intre ei) in functie de ce audienta vor si ce intelegeri au cu advertiserii. Plus banii ce le vin direct de la cei ce cumpara puncte si nu vor sa vada reclame. Plus, nimeni nu va mai fi interesat sa-si share-uiasca contul. Plus ca pot sa-si masoare audienta PE FIECARE PROGRAM oferit (citi oameni platesc sa-l vada) nu doar pe minute de vizionare, care nu inseamna nimic. Plus..., plus... . Plus satisfactia ca ai fost baiat cinstit, si n-ai furat.
Ar fi tare de tot un astfel de sistem de rating, dar cum reusesti sa-i protejezi veridicitatea? Daca tii teveul deschis toata ziua si tu te duci la lucru, 'xp'ul va curge garla, sau nici macar atat, e de ajuns sa pacalesti contorizarea providerului, ca sa nu consumi curentul degeaba.

#57
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007
Ultimu documentar autobiografic despre viata lui Arnold, este exclusiv pe netflix. Slabe sanse sa apara pe alte platforme vreodata.  
Netflix incaseaza atat de multi bani prin lume, incat mai nou isi permite sa finanteze multe filme. Adevarul este ca nu sunt chiar toate proaste, dar nu stiu sa fi regizat James Cameron un film pentru Netflix.  Cat despre ce m-ar interesa pe mine,  marile blockbustere din anii 80-2000, nu sunt pe nicio platforma, sunt de sine statatoare, au propriile situri,  ori le cumperi ori ppv

View PostMondeo, on 10 iunie 2023 - 12:27, said:

eu zic sa nu mai stai pe gānduri, nu merita banii aia oricum, cea mai infecta platforma.
deocamdata am verificat toate dispozitivele la toate adresele, si daca face figuri, ma suna, generez codul pe email si il spun la telefon, momentan "calatoresc".

#58
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,704
  • Înscris: 15.06.2004
Se zvoneste ca si Prime va baga un serviciu mai ieftin, cu reclame, ca si Netflix.
In afara de FreeVee care e in cateva tari si care e doar gratis cu reclame.

#59
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007

View Posteiffel, on 11 iunie 2023 - 07:53, said:

Se zvoneste ca si Prime va baga un serviciu mai ieftin, cu reclame, ca si Netflix.
In afara de FreeVee care e in cateva tari si care e doar gratis cu reclame.
ce reclame ai vazut tu pe netflix? Eu nu am vazut nimic.

#60
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,704
  • Înscris: 15.06.2004
La noi inca nu a aparut in oferta. In US si alte tari din EU s-a lansat deja un plan mai ieftin decat Basic - "Standard with Ads".
https://help.netflix...n/node/24926/us
https://help.netflix...n/node/24926/de

Edited by eiffel, 14 June 2023 - 10:01.


#61
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,901
  • Înscris: 26.10.2021
Nu e prost cine cere, ci care da!
5 euro pentru fiecare membru extra!

Edited by p243df, 14 June 2023 - 18:07.


#62
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 12.03.2010
Nu-i judecați pe altii după standardele voastre. Netflix a știut ce face, si deocamdată nu-i bate nimeni.
https://www.cnbc.com...-crackdown.html

#63
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007
Bun, disney plus costa 24 de lei pe luna, adica tot  5 euro.
Alte alternative?
Netflix costa 9.99 euro pe luna, pentru format full HD

Netflix  cu 5 euro este doar hd.
Abonamentul cu 12 euro este cel 4K pe mai multe dispozitive.

Ce mai este pe langa astea?

Conform rezultatelor cautarilor sumare, amazin prime si hbo ar concura cu netflix

https://itigic.com/r...-series-movies/

Restul sunt ca sa fie..  
Nu am incercat insa cu google play acolo se plateste cred ca pentru fiecare film in parte.

#64
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,901
  • Înscris: 26.10.2021
Kodi+elementum +mrsp!

#65
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,397
  • Înscris: 23.05.2003
Sau pentru 3 euro/luna

Kodi + Real-Debrid + Fen :D

#66
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_SQGcr96iDM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mai, parca mi-a citit gandurile tipu': fix la filmele alea ma gandeam si eu ca nu le pot vedea, si anume marile titluri, renumite, blockbustere SF. Seria Aliens, Terminator, si altele.



#67
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 12.03.2010

View Posttfmercedez, on 25 iunie 2023 - 00:17, said:

Mai, parca mi-a citit gandurile tipu':
Atunci ia si pune-ti ordine in ghinduri, ca nu ginditi bine (îți dai seama, daca ăla se bucura ca nu mai trebuie ss pirateze, pe'ca a intrat si el in fundul lumii, si cu 15€ pe luna are tot ce vrea mușchii lui).

Cu abonamentul la streaming NU CUMPARATI FILME sa fie ale voastre pe vecie, ca DVD-urile sau BR-urile. Cu banii aia aveți acces CIND vrea mușchiul vostru la o bibliotecă mai mare sau mai mica (de aici diferențele de preț). Nu v-a garantat nimeni CE si PENTRU CIT TIMP. Îți place ce au in oferta, te abonezi, nu-ți mai place, te dezabonezi. It's that simple, Watson.

Asta in afara de situatia cînd te-ai abonat pentru statut, si vrei sa știe gagicile cînd vin la tine ca ai Netflix.

#68
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 12.03.2010

View Posthellmarvel, on 25 iunie 2023 - 09:31, said:

in fundul lumii,
Oricît as fi vrut sa las așa, e "in rindul lumii".

#69
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007

View Posthellmarvel, on 25 iunie 2023 - 09:31, said:


Atunci ia si pune-ti ordine in ghinduri, ca nu ginditi bine (īți dai seama, daca ćla se bucura ca nu mai trebuie ss pirateze, pe'ca a intrat si el in fundul lumii, si cu 15€ pe luna are tot ce vrea mușchii lui).

pai tocmai ca NU are acces la exact ce vrea muschii lui. Si eu as fi vrut sa ma uit la filele regizate de Cameroon si alti mari regizori. Ete nu se gasesc de nici unele, si in viitor Netflix nu va mai avea nimic decat productii proprii.
Eu nu cred ca James Cameroon va regiza un film produs de Netflix.
Ah, ca face Arnold Schwarzenegger Fubar cu Netflix, dragut, dar aia nu e Terminator.  
As vrea sa revad action movies cu Rambo, chestio de alea.. dar se pare ca nu de pe Netflix.

Netflix costa cat hbo, amazon si disney la un loc


Si toate au filme de umplutura , din ce in ce mai multe.

Daca un VPN costa mai ieftin decat un netflix, ne intoarcem la obiceiurile  de acum 10 ani.

View Posthellmarvel, on 25 iunie 2023 - 09:31, said:


Asta in afara de situatia cīnd te-ai abonat pentru statut, si vrei sa știe gagicile cīnd vin la tine ca ai Netflix.
M-am abonat pentru ca era acolo aplicatia in tv, si era gratis prima luna, si tocmai invepea pandemia, asa ca am zis ca n-am nimic de pierdut.

Amazon Prime mi-a mers vreo 7 luni, pe trial mode, dar era de toata jena.

#70
copite_oparite

copite_oparite

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.06.2023
De netflix m-am plictisit repede, am trecut la hbo go dar are mai putine filme.

Plex este gratuit dar are filme mai vechi destul de bune pentru cei care sunt ok fara subtitrare in limba romana.

#71
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 12.03.2010

View Posttfmercedez, on 25 iunie 2023 - 13:38, said:

pai tocmai ca NU are acces la exact ce vrea muschii lui.
Asta am zis si eu, ca el a crezut ca cu 2-3 abonamente are toate filmele trecute si prezente in virful telecomenzii (desi nu-l cred nici pe el nici pe tine ca v-ați aruncat DVD-urile si BR-urile pentru ca v-ați tras abonamente la streameri).

Acuma, nu zic nici eu ca modelul lor de business e bun (cel puțin in cazul Netflix; de unde pina unde e mai rentabil sa-ti faci programele tale decit sa licențiezi?) dar atuul cel mare al streamingului e ACCESIBILITATEA 24/7 (nu depinzi de programul televiziunilor), de unde înainte aveai nevoie de VCR, Tivo sau DVR-uri să-ți înregistrezi programele ca sa le poți vedea la ore convenabile.

HBO-ul începuse bine (pina sa strice Netflix piata), orice program nou își avea premiera pe HBO cablu, dupa care I'll puteai vedea cînd voiai pe HBO Go, așa trebuiau sa facă toți, dar ceva îmi spune ca tot Netflixul e vinovat ca toate studiourile si posturile de televiziune au preferat să-și facă propriul serviciu de streaming decit sa licențieze content la Netflix.

#72
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_SQGcr96iDM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate