Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Achizitie MPV

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
valimoraru

valimoraru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.03.2018
Buna ziua.vreau sa achizitionez un MPV ,7 locuri,buget 10.000 e,Nu ma pot decide intre sharan(alhambra),touran,s max,galaxy

View Postvalimoraru, on 08 ianuarie 2023 - 16:38, said:

Buna ziua.vreau sa achizitionez un MPV ,7 locuri,buget 10.000 e,Nu ma pot decide intre sharan(alhambra),s max,galaxy
motor diesel,am uitat sa specific

Edited by valimoraru, 08 January 2023 - 16:42.


#2
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Renault Espace. E tata' la monovolume.

Edited by abac, 08 January 2023 - 16:47.


#3
valimoraru

valimoraru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.03.2018

View Postabac, on 08 ianuarie 2023 - 16:47, said:

Renault Espace. E tata' la monovolume.
nu face parte din cele enumerate de mine.renault e praf la piese.

#4
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Cat timp toate piesele sunt făcute de câteva firme mari...

#5
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Eu am avut si Touran si acum am Grand Scenic 3. Gresesti in privinta Renault. Eu nu ma mai intorc la VW. Urca-te intr-un Touran, apoi intr-un Scenic, Grand Scenic si ai sa-ti schimbi parerea. La piese toate pe original sunt scumpe, indiferent de marca, cand vorbim de producator atunci preturile sunt mai mici. Iar mitul VW e demult demontat.

#6
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
Recomand să cauti ceva minim euro 5. Sharanul e mai de familie, mai spațios ca touranul. În bugetul tău găsești ceva de genul https://www.autovit....i-ID7H6Vmp.html

Caută și un Renault Espace. Renault chiar și în momentul de față produce unele dintre cele mai fiabile motoare. În Espace ai dotări și comfort mai bune decât în Sharan din ce am văzut pe internet iar motorul ăla dCi de la ei este foarte lăudat.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://img.classistatic.de/api/v1/mo-prod/images/84/84fd8135-b9eb-4634-981d-6fff5a648051?rule=mo-1024.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacia Lodgy, an 2017, motor 1.5 dCi, Euro 6, 109 CP, 7 locuri, model Lauréat, la 9900 euro este ok?: https://www.mobile.d.../358448314.html

Edited by xmanyacs77, 08 January 2023 - 19:08.


#8
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
As zice ca la Ford poti sa găsești un deal mai bun. Daca ai bugetul si  stii exact ce vrei, de ce nu te uiti si postezi aici 2-3-5 variante pe care le ai pe lista scurta sa ne da punctual cu parerea?!

Asa e prea general. In principal la masini vechi e mai importantă starea tehnică. Nu te ajută cu nimic ca are o mie de butoane/functii si sa stai cu ea in service 100 zile/an ...

#9
valimoraru

valimoraru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.03.2018

View PostMrLion, on 08 ianuarie 2023 - 18:17, said:

Recomand să cauti ceva minim euro 5. Sharanul e mai de familie, mai spațios ca touranul. În bugetul tău găsești ceva de genul https://www.autovit....i-ID7H6Vmp.html

Caută și un Renault Espace. Renault chiar și în momentul de față produce unele dintre cele mai fiabile motoare. În Espace ai dotări și comfort mai bune decât în Sharan din ce am văzut pe internet iar motorul ăla dCi de la ei este foarte lăudat.
ma gandeam si la un Nissan qaschai 1.6 dci

#10
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009

View Postvalimoraru, on 08 ianuarie 2023 - 16:41, said:

Buna ziua.vreau sa achizitionez un MPV ,7 locuri,buget 10.000 e,Nu ma pot decide intre sharan(alhambra),touran,s max,galaxy

Diferenta este f mare intre Sharan si Touran! Spatiul interior si evident pretul. La 10k euro gasesti un Sharan cam "hamalit".

Personal as alege oricare masina care este cu cel mai bun istoric de service! La banii astia e destul de riscant (multi km sau km dati inapoi, etc) asa ca ia-o pe cea care are istoricul cel mai ok, verificabil.

#11
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Sharan, alhambra, galaxy, sunt aceeasi masina cu alta emblema. Ia ce gasesti in stare buna.
Touran mi-am placut intotdeauna, dar e mai mica, mai simpla, pe spate are punte. Nu are suspensie independenta. E mai ieftin de intretinut dar nu e acelasi comfort, aceeasi stabilitate cu Sharan.
S-max e faina tare, dar cauta pe grupurile Ford ce si cum e. Habar nu am daca e fiabila, etc.
Espace/Grand espace sunt iarasi fiabile insa nu suport masinile care au ceasurile pe mijloc. Presupun ca te poti obisnui... habar nu am.


#12
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,197
  • Înscris: 12.09.2013
Masina din 2012 de 200k km ....e a unei bunicute....vise umede!Lodgy e parfum pe langa alea.Stiu, e Dacia, si mie imi pute....dar merg angajatii cu ea pana la urma.Nu e taxi vip

#13
valimoraru

valimoraru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.03.2018

View Postuhu10uhu, on 08 ianuarie 2023 - 21:50, said:

Sharan, alhambra, galaxy, sunt aceeasi masina cu alta emblema. Ia ce gasesti in stare buna.
Touran mi-am placut intotdeauna, dar e mai mica, mai simpla, pe spate are punte. Nu are suspensie independenta. E mai ieftin de intretinut dar nu e acelasi comfort, aceeasi stabilitate cu Sharan.
S-max e faina tare, dar cauta pe grupurile Ford ce si cum e. Habar nu am daca e fiabila, etc.
Espace/Grand espace sunt iarasi fiabile insa nu suport masinile care au ceasurile pe mijloc. Presupun ca te poti obisnui... habar nu am.
ford nu mai este acceasi cu VW de prin 2007.nu mai are motor de vw,ci de Peugeot,in 2007 paeca au rupt pactul cu vw.

View Postraducut123, on 08 ianuarie 2023 - 21:55, said:

Masina din 2012 de 200k km ....e a unei bunicute....vise umede!Lodgy e parfum pe langa alea.Stiu, e Dacia, si mie imi pute....dar merg angajatii cu ea pana la urma.Nu e taxi vip
ce treaba are bunicuta.eu sunt in germania si vreau sa iau de aici,dar de la un AUTOHAUS.

#14
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Galaxy... in Austria numai de astea vezi, restul nu exista.

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
As evita fordurile, masini rele din punctul meu de vedere, pline de probleme. Prietenii mei cu forduri (focus 2, mondeo generatie dupa 2010, kuga, alte focusuri) numai prin service stau si numai probleme au cu ele. Ce-i drept toate sunt diesel, nu stiu cele pe benzina cum sunt. As alege clar din grupul VW sau daca nu un Renault, au motoare foarte bune si sunt foarte confortabile.

#16
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postuhu10uhu, on 08 ianuarie 2023 - 21:50, said:

Sharan, alhambra, galaxy, sunt aceeasi masina cu alta emblema. Ia ce gasesti in stare buna.
Touran mi-am placut intotdeauna, dar e mai mica, mai simpla, pe spate are punte. Nu are suspensie independenta. E mai ieftin de intretinut dar nu e acelasi comfort, aceeasi stabilitate cu Sharan.
S-max e faina tare, dar cauta pe grupurile Ford ce si cum e. Habar nu am daca e fiabila, etc.
Espace/Grand espace sunt iarasi fiabile insa nu suport masinile care au ceasurile pe mijloc. Presupun ca te poti obisnui... habar nu am.
Numai prostii. Galaxy a fost (aproape) aceeasi masina ca Sharan doar la prima varianta, apoi n-au mai avut nicio treabă!

Touran este construit pe un sasiu de Golf, si are suspensie independenta pe spate pentru toate motorizarile, spre deosebire de fratele golf, care de la mk6 are suspensie independenta doar de la motorizari de 150cai si peste.

Edited by NikoroB, 10 January 2023 - 23:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate