Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Credeți că este o greșeală?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Degeaba pui un surub in locul marcat cu rosu
Flansa e doar ce am marcat cu albastru. Ce sa tina acel susub?
Nu stii Legea 1 a mecanicii? Pacat sa pui un surub acolo unde poti lega cu sarma Posted Image
Attached File  fl.jpg   272.98K   95 downloads

#20
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,784
  • Înscris: 12.01.2018

View Postct13mey, on 08 ianuarie 2023 - 13:54, said:

Este mașină nouă, în garanție, vine așa, fără șurub?
toate găurile trebuie să aibă șurub?

#21
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Postpufarin, on 08 ianuarie 2023 - 13:58, said:

Nu are legatura cu ca-i full sau nu, in functie de echipare / tara unde este vanduta sau pur si simplu inginerii au hotarat ca merge si asa.
Inseamna ca au si ei Doreii lor!

#22
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Compresorul se monteaza si pe alte modele.
In alte cazuri o sa fie surub sus si gaura libera jos.

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Eu cred că invers. Pe acea mașina se pot monta diferite tipuri de compresoare.
Unele cu prinderea jos, altele cu ori derea sus și poate altele cu prinderea in ambele locuri.

#24
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007

View Postct13mey, on 08 ianuarie 2023 - 15:49, said:

De stricat,nu stric nimic,dar nu am voie să pun doar lichid de spălare parbriz nimic altceva.
Nasol cand o sa ramai fara combustibil atunci.

Dar la modul serios, suna a abuz. Din nefericire, in Romania inca nu sunt introduse toate clauzele europene legate de dreptul de a repara produsele cumparate, asa ca trebuie studiat, dar recomand o citire in fuga a acestui articol - https://www.treadfir...-your-warranty/

Quote

In fact, there has been EU legislation in place since 2003 which specifically protects your manufacturer warranty when servicing your car at an independent service centre. This is known as the Block Exemption Regulation.
Adica, teoretic, nu ar trebui sa pierzi garantia daca faci revizii la service independent, desi stiu ca pe la noi s-ar grabi multi sa iti anuleze garantia. Dar totusi, sa ajungi sa iti interzica sa pui altceva decat lichid de parbriz? Daca vrei sa-ti schimbi filtrul de polen ca simti ca nu mai face fata? Trebuie sa le dai lor 200 de lei? Mi se pare aberant.

#25
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
Compresorul e proiectat sa mearga pe mai multe modele cu tevile de clima venind din directii diferite.

Acum, separat de asta, un surub fixeaza ceva de altceva. In cazul tau de compresor. Intrebarea logica e ce ai vrea sa prinzi de compresor in locul ala? Ca modelul tau de teava are o singura ureche jos unde ai deja surub. Si, daca urmaresti semnele de marker de pe surubul de langa (probabil si pe cel ascuns din poza e la fel), s-a facut CTCul in zona aia si a trecut.

#26
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

View PostTehCube, on 08 ianuarie 2023 - 19:33, said:


Nasol cand o sa ramai fara combustibil atunci.

Dar la modul serios, suna a abuz. Din nefericire, in Romania inca nu sunt introduse toate clauzele europene legate de dreptul de a repara produsele cumparate, asa ca trebuie studiat, dar recomand o citire in fuga a acestui articol - https://www.treadfir...-your-warranty/

Adica, teoretic, nu ar trebui sa pierzi garantia daca faci revizii la service independent, desi stiu ca pe la noi s-ar grabi multi sa iti anuleze garantia. Dar totusi, sa ajungi sa iti interzica sa pui altceva decat lichid de parbriz? Daca vrei sa-ti schimbi filtrul de polen ca simti ca nu mai face fata? Trebuie sa le dai lor 200 de lei? Mi se pare aberant.
De bun simț, și foarte bine documentat, voi reveni mâine cu detalii, vă mulțumesc!

#27
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Cum am promis, revin cu detalii, prograramare pe 23 ianuarie,voi revenii cu detalii.

#28
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Și vei plati pt acea verificare din 23 ianuarie când îți va spune că e ok așa?
Vezi că e liber pe 23, 24 ianuarie.


#29
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009

View Postct13mey, on 09 ianuarie 2023 - 18:01, said:

Cum am promis, revin cu detalii, prograramare pe 23 ianuarie,voi revenii cu detalii.
Mare atentie ,pana pe 23 se pot intampla multe,leagal cu sarmaPosted Image

Edited by florinellll, 11 January 2023 - 11:33.


#30
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Revin cu detalii,am văzut pe o mașină identică aceeași configurare,așa că urmează să anulez mâine
programarea.
Vă mulțumesc tuturor pentru sfaturi și lămuriri!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate