Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Monitor LED IPS Lenovo L27m-30 27"

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Mi-am cumparat un monitor led ips lenovo de 27" iar in momentul cind il conectez la laptop pe portul usbc/tunderbold4 la 75hz se aude un tauit/bazait enervant din el. Nu se aude tare dar se aude.....am incercat sa-l dau pe mute din meniu si se mai atenueaza acel tauit dar nu dispare de tot. Cind  conectez telefonul la el pe usbc nu se mai aude. Stie cineva daca se mai poate  face ceva sau il dau retur si iau alt model cu usbc/tunderbolt4?

#2
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Posibil sa tiuie un inductor, caz in care nu vei avea ce face. Daca te deranjeaza, da-i retur.
Poti sa iei acelasi model deoarece problema nu se datoreaza modelului ci unei componente, chestie care se poate intampla teoretic la oricare model.

#3
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
E coil whine de la sursa de alimentare care incarca si laptopul in acel timp - e specific surselor de putere cand sunt in sarcina.

#4
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Vreau sa-i fac retur ca e de proasta calitate monitorul.
Am citit si pe forumul oficial lenovo si intradevar e coil whine. Insa am incercat sa-l conectez numai pe HDMI si tot se aude tauitul respectiv.
Ce am reusit dupa multe incercari...a fost sa-i reduc refreshul la 60HZ si zgomotul abia mai e perceptibil. Am incercat sa-l duc la 50hz si se aude bazaitul ca la 75Hz.
Singura solutie ca sa ramana mai putin zgomotos e sa-l dau pe mute si sa-l las la 60hz.

Vreau sa va intreb altceva....

Daca iau un monitor numai cu HDMI ce fel de docking station sa folosesc ca sa conectez laptopul prin usbc/tunderbolr4 la docking station ca sa-l si incarce il acelasi timp. Tot la docking station as dori sa conectez si recieverul bluetooth de la tastatura si mouse.

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Orice dongle cu Usb-c pass through. Bineînțeles, o sa ai nevoie și de un alimentator Usb-c PD de putere (dacă laptopul nu are unul pe care sa îl legi la dongle/dock).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate