Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Smart view Samsung A33 5G pe Sharp tv

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vj_flo

vj_flo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.05.2011
Buna tuturor,

Vreau sa prezint o problema de care ma lovesc de cateva zile si nu reusesc sa-mi dau seama cum o pot rezolva.
Am achizitionat recent un telefon Samsung A33 5G 2022, si vreu sa-l proiectez pe tv-ul meu Sharp, iar surpriza neplacuta este ca el proiecteaza doar youtube-ul (dupa ce accesez acea fereastra mica din dreapta sus a youtube-ului), nu si cand vreau sa oglindesc de pe telefon orice altceva.
Am inercat sa resetez tv-ul, sa fac din nou setarile, atat din tv cat si din telefon, degeaba.
Cand accesez Smart view de pe telefon, nu-mi gaseste tv-ul  meu, dar uneori gaseste tv-ul vecinilor!
Am incercat sa proiectez telefonul meu la alt tv, un LG al unui prieten, si a functionat fara probleme.
Telefonul vechi pe care l-am avut, tot un Samsung, de asemenea functiona pe Sharp-ul meu, fara probleme. De aici exclud cauza ca ar fi telefonul sau tv-ul, mai degraba ceva incompatibil intre ele.
Mentionez ca pe telefon am acum android 13, iar tv-ul are Android 9; poate fi de acolo problema? Ati mai intampinat ceva similar?

Multumesc in avans.

#2
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
YouTube NU este proiectat din TV.
Aplicatia youtube din telefon trimite comanda aplicatiei youtube din tv ce video sa redea.

Nu are legatura cu versiunile android, merge oglindire intre android si dispozitive care NU au android.

TV si telefon sint pe EXACT aceiasi retea wifi?
Uneori s eface confuzie intre cele 2 - 2.4 sau 5 ghz - sint diferite.

#3
vj_flo

vj_flo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.05.2011
Da, si Tv si telefonul sunt in aceiasi retea de Wi-Fi

#4
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
In acest caz, cam sint incompatibile.
Eu am un Huawei P Smart 2019, un tv Samsung, mi se pare ca nu merg impreuna.
Pe vechiul tv samsung mergea. Alte telefoane merg pe samsung nou.
Sau cred ca a inceput sa mearga dupa un update firmware samsung tv, nu mai stiu exact......
Oricum, o perioada clar nu a mers.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate