Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sfat achizitie Laptop pentru editare video/foto

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
Pot confirma partea cu incinsul, dar la interior are aceeasi temperatura ca și alte laptopuri, la utilizare intensa nu a trecut de 70°-80°.
Ca și zgomot când este forjat, cam toate fac la fel, când temperatura scade la 50° nici nu îl auzi.
L-am recomandat mai mult pentru display. La editare ai nevoie de o acuratețe bună a culorilor. Legat de tastatura singurul inconvenient in cazul meu, este: ca nu are tastatura numerica.

Edited by cipri_m78, 28 December 2022 - 13:19.


#20
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
L.E.
Cand l-am luat am avut ceva probleme cu incalzirea, dar in idle. Modelul de anul trecut a venit cu placa de rețea mediatek 7921 și aveam temperaturi de peste 50°-60° în stand-by și se conecta mai incet la wi-fi.
Am schimbat placa de rețea cu una Intel ax 210 și în idle nu a mai trecut de 50°,  nu știu modelele de anul acesta cu ce placa de rețea vin. Dar dacă este mediatek, ar fi bine sa fie înlocuită.
De atunci nu am mai avut probleme cu încălzirea laptopului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate