Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Nelămurire magic remote LG

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 03.02.2010
Salutare. Am achiziționat recent un tv LG cu magic remote, telecomandă care îmi place grozav. Deoarece diagonala de 50" mi se pare că e cam mică pentru living, tv-ul va ajunge într-unul din dormitoare, iar în living voi lua unul mai mare, probabil tot LG.Cum de-a lungul timpului am constatat că între două tv-uri ale aceleiași mărci telecomenzile pot fi schimbate între ele, bănuiesc că și la LG e valabil. Problema e că această telecomandă funcționează chiar dacă TV-ul și telecomanda sunt in camere diferite, despărțite de două ziduri și cu ușile închise. Întrebarea este dacă nu vor apărea interferențe între aparate, nu mi-ar surâde să urmăresc un film în living iar altcineva la etaj să schimbe canalele, volumul său vreo aplicație haotic și să ne încurcăm reciproc...

#2
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,532
  • Înscris: 30.08.2017
Uite aici:

https://www.lg.com/u...wner manual.pdf

How to deregister the Magic
Remote
Press the (BACK) and (Home)
buttons at the same time, for five
seconds, to unpair the Magic Remote
with your TV.
* Pressing and holding the (EXIT to
LIVE) button will let you cancel and
re-register Magic Remote at once.


#3
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 03.02.2010
Interesant, mulțumesc. Bănuiesc că după reînregistrare, vor rămâne împerecheate doar TV-ul și telecomanda lui, nu?

#4
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008

View Postlely, on 17 decembrie 2022 - 17:17, said:

Salutare. Am achiziționat recent un tv LG cu magic remote, telecomandă care îmi place grozav. Deoarece diagonala de 50" mi se pare că e cam mică pentru living, tv-ul va ajunge într-unul din dormitoare, iar în living voi lua unul mai mare, probabil tot LG.Cum de-a lungul timpului am constatat că între două tv-uri ale aceleiași mărci telecomenzile pot fi schimbate între ele, bănuiesc că și la LG e valabil. Problema e că această telecomandă funcționează chiar dacă TV-ul și telecomanda sunt in camere diferite, despărțite de două ziduri și cu ușile închise. Întrebarea este dacă nu vor apărea interferențe între aparate, nu mi-ar surâde să urmăresc un film în living iar altcineva la etaj să schimbe canalele, volumul său vreo aplicație haotic și să ne încurcăm reciproc...

La fel am si eu si nu interfereaza una cu alta. De ex am in dormitor un tv si in living altul. Nu am probleme, cand trec dintr-o camera in alta pur si simplu merge tv-ul care trebuie Posted Image

#5
razordan18

razordan18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.08.2009
Nu o sa ai probleme. Magic remote-ul se împerechează cu tv-ul prin bluetooth si nu va influența celălalt tv. De aceea merge si din alta camera pentru ca spre deosebire de telecomanda clasica care e pe Infrarosul, bluetooth-ul e prin unde radio.

Edited by razordan18, 17 December 2022 - 20:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate