Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

TVSat GO

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#19
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

View Postdonmarinica, on 05 decembrie 2022 - 12:01, said:

Ar trebui să apară în grilă și Prima sport 5. Trebuie să aibă o grilă atractivă pentru a găsi clienți noi.
Și trebuiesc făcute aplicații pt smart tv pt ca nu sunt nici pt LG sau Samsung.

#20
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Pe Samsung am găsit o aplicație tvott dar e varianta moldovenească.

#21
TechGuy

TechGuy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.10.2021
Până la urmă m-am înregistrat și eu, nu am rezistat! 😂
Lucruri pozitive:
- Majoritatea stream-urilor sunt FullHD 1920x1080p 25fps 4000kbps, cea ce este un plus față de focus sat care rulează în 720p;
- Merge în afara țării fără VPN;
- 20% reducere la plata anuală;
- Stream-urile sunt rapide, fără întreruperi, gen digionline pentru android tv.

Lucruri negative:

- Nu se poate face plata cu un card străin, cel puțin eu nu am reușit cu același card folosit pentru focus sat. Cineva a reușit? P.S. am folosit număr de mobil românesc și adresa din România;
- aplicația pentru android tv, folosită pe firestick 4K Max de la Amazon, nu are lista de canale selectabila, trebuie neapărat să treci din canal în canal până ajungi la cel dorit.

În general eu sunt satisfăcut și ar fi o alternativă validă pentru mine, în cazul în care focus sat scot canale prima sport de la 1 ianuarie. Deși la 25RON l-aș lăsa activat pe lângă împreună cu focus sat, doar pentru canalele Eurosport și Discovery.


#22
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 24.10.2009
Deocamdata nu se poate face plata nici cu card romanesc. Nu am reusit cu card Orange Money. Am sunat la plati online si mi-au spus ca site-ul tvsat go e inregistrat cumva ca in perioada de teste. Nu am inteles, poate are legatura ca eu sunt in perioada de test de 7 zile. Voi incerca dupa expirarea perioadei.

#23
TechGuy

TechGuy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.10.2021
Ah, ok atunci! Să sperăm că o să meargă după perioada de test.

#24
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 24.10.2009
Am reusit sa vorbesc cu cineva de la TV Sat go, mi-a confirmat ca site-ul este in perioada de teste, si ei spera ca saptamana viitoare sa-i dea drumul normal si vor functiona si platile.

#25
TechGuy

TechGuy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.10.2021
Super! Mersi pentru update-uri! 👍

#26
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
Am testat aceasta aplicatie si in Romania(concediu) si in UK.In Romania cu internet mobil /Telekom face buffering pentru ca e slab,  sunt convins ca daca aveam internet fix  Digi mergea bine.
Dar in UK pe internet fix e super.Personal am tot ce vreau de la aceasta aplicatie cu exceptia HBO.Daca vor avea pachete extra pentru cei care vor mai mult, cu atat mai bine.
Din acest moment pentru mine FocusSat e istorie.Bine ai venit,bine te-am gasit TvSatGo!
Multumesc colegilor pentru acest pont!Vizionare placuta!

#27
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

 valitv, on 09 decembrie 2022 - 01:47, said:

Am testat aceasta aplicatie si in Romania(concediu) si in UK.In Romania cu internet mobil /Telekom face buffering pentru ca e slab,  sunt convins ca daca aveam internet fix  Digi mergea bine.
Dar in UK pe internet fix e super.Personal am tot ce vreau de la aceasta aplicatie cu exceptia HBO.Daca vor avea pachete extra pentru cei care vor mai mult, cu atat mai bine.
Din acest moment pentru mine FocusSat e istorie.Bine ai venit,bine te-am gasit TvSatGo!
Multumesc colegilor pentru acest pont!Vizionare placuta!
Și modalitatea de abonare la acest serviciu după cele 7 zile de proba cum se realizează?

#28
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 24.10.2009

 Rua20, on 09 decembrie 2022 - 08:37, said:

Și modalitatea de abonare la acest serviciu după cele 7 zile de proba cum se realizează?
Intri in contul tau cu numarul de telefon cu care te-ai abonat si ai acolo optiune de prelungire abonament. Cred ca are pe o luna, 3 luni, 6 luni si un an. Desigur cu ceva reduceri la fiecare dintre optiuni. Deocamdata nu au alte pachete, e doar Basic-ul asta. Doar ca acum nu functioneza plata, pana saptamana viitoare. Asa.mi zise un nenea de la ei prin telefon.

Edited by creativestar, 09 December 2022 - 09:42.


#29
TechGuy

TechGuy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.10.2021

 valitv, on 09 decembrie 2022 - 01:47, said:

Am testat aceasta aplicatie si in Romania(concediu) si in UK.In Romania cu internet mobil /Telekom face buffering pentru ca e slab,  sunt convins ca daca aveam internet fix  Digi mergea bine.
Dar in UK pe internet fix e super.Personal am tot ce vreau de la aceasta aplicatie cu exceptia HBO.Daca vor avea pachete extra pentru cei care vor mai mult, cu atat mai bine.
Din acest moment pentru mine FocusSat e istorie.Bine ai venit,bine te-am gasit TvSatGo!
Multumesc colegilor pentru acest pont!Vizionare placuta!

Si eu sunt mulțumit de calitate. Problema e că nu se știe încă cât o să meargă fără geoblock, mai ales ca sunt în probe. Dacă adoptă aceeași politică ca focus sat, ar fi super sau măcar sa meargă cu VPN. 👍

#30
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
Adresa web pt.test gratuit sau abonament este:
go.tvsat.ro
Daca nu merg abonamentele, asteptam pana saptamana viitoare.
Sunt si ei la inceput de drum.
La mine imi apare test gratuit pana pe 13 dec.Dupa ...o sa incerc sa ma aboneez.Aplicatia merge brici.Calitatea video..suuuperrr pe un TCL Qled Android tv.

#31
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

 valitv, on 09 decembrie 2022 - 10:15, said:

Adresa web pt.test gratuit sau abonament este:
go.tvsat.ro
Daca nu merg abonamentele, asteptam pana saptamana viitoare.
Sunt si ei la inceput de drum.
La mine imi apare test gratuit pana pe 13 dec.Dupa ...o sa incerc sa ma aboneez.Aplicatia merge brici.Calitatea video..suuuperrr pe un TCL Qled Android tv.
Și metoda de plată?

#32
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014

 Rua20, on 09 decembrie 2022 - 18:56, said:


Și metoda de plată?
Card bancar, dar colegii spun ca inca sistemul de plata online nu e gata.Asteptam sa ii dea drumul,deocamdata suntem in perioada de testare gratuita.

#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Voua va apare aplicatia pe Samsung Smart TV?

Vad ca se lauda ca au aplicatie pentru Tizen, da mie nu mi-o gaseste in magazin.

#34
Count_Dracula

Count_Dracula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 26.02.2006
Mi-am facut cont de test si imi apar doar TVR1 si TVR2 in lista de canale. A mai patit cineva? Cum fac sa deblochez toate canalele?

#35
sorinzlat13

sorinzlat13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.09.2017

 Count_Dracula, on 10 decembrie 2022 - 14:14, said:

Mi-am facut cont de test si imi apar doar TVR1 si TVR2 in lista de canale. A mai patit cineva? Cum fac sa deblochez toate canalele?
Si mie la fel. Nu știu ce să fac.

#36
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

 catalinman, on 10 decembrie 2022 - 14:06, said:

Voua va apare aplicatia pe Samsung Smart TV?

Vad ca se lauda ca au aplicatie pentru Tizen, da mie nu mi-o gaseste in magazin.
Nu apare și nici pe LG nu apare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate