Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

paper wallet

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008
Am inceput mai demult sa studiez domeniul dar m-am plictisit repede si intre timp am si uitat lucruri.
Am ceva monede in Binance printre care si BTC.

As vrea sa le transfer intr-un portofel inafara vreunei platforme. Si sa le păstrez acolo pe timp nedefinit ca deocamdată nu am timp de domeniul asta si  sa inchid contul pe Binance ca m-am saturat de KYC. Nu sunt multi bani dar nu vreau sa scot fiat.
Chiar vreau sa ies si 10-20 de ani sa nu mai aud de domeniul asta.


Exista vreun portofel pe hartie ? sau parola sa o pastrez pe hartie .....
Ma poate cineva sfatui cum sa proced cel mai simplu.

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Daca nu vrei soft, iei hard: https://trezor.io/trezor-model-one

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
cam la orice portofel parola (de fapt cuvintele cheie ca e o serie de cuvinte, nu o singura parola) se pastreaza pe hartie. eu unul folosesc metamask, e usor de folosit, are extensie de browser, aplicatie de mobil si orice vrei.

Edited by born2lose, 04 November 2022 - 17:03.


#4
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View PostSef-chenko, on 04 noiembrie 2022 - 16:02, said:

Daca nu vrei soft, iei hard: https://trezor.io/trezor-model-one
pai asta e ideea ca nu am încredere in hardware . Daca ar fi un cub de metal as mai zice . Dar in pcb-uri si plastic nu am încredere ca îmbătrânesc bine in timp.
Acuma stiu ce o sa ziceti : ca si cerneala pe hârtie dispare . Si chiar hârtia in sine s-ar putea sa putrezească.

View Postborn2lose, on 04 noiembrie 2022 - 17:03, said:

cam la orice portofel parola (de fapt cuvintele cheie ca e o serie de cuvinte, nu o singura parola) se pastreaza pe hartie. eu unul folosesc metamask, e usor de folosit, are extensie de browser, aplicatie de mobil si orice vrei.
ok , partea de extensii nu ma intereseaza.

Pe lângă parola mai exista informație care trebuie stocata undeva , nu ?

#5
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006

View Postquantico2708, on 05 noiembrie 2022 - 15:23, said:

pai asta e ideea ca nu am încredere in hardware . Daca ar fi un cub de metal as mai zice . Dar in pcb-uri si plastic nu am încredere ca îmbătrânesc bine in timp.
Acuma stiu ce o sa ziceti : ca si cerneala pe hârtie dispare . Si chiar hârtia in sine s-ar putea sa putrezească.
Slabe sanse sa moara dar si daca moare recuperezi tot cu seed phrase pe un alt dispozitiv.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate