Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Accesoriu montaj

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alensava

alensava

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.03.2019
Buna ziua, aveti vreo idee cum se numeste acest accesoriu din poza de mai jos? Imi trebuie sa montez un suport prosop, am dat gauri in faianta dar din pacate am gresit distanta cu 1 cm si acum as vrea sa gasesc separat unele pe care la pot adapta la distanta gresita ca alte gauri nu vreau sa mai dau, mi-ar trebui unu cu orificiu mai pe lung, gen oval cred, am incercat sa largesc orificiul pe lat celui din poza dar din pacate este cam dificil. Deci va rog sa imi spuneti cum se numeste si daca se gasesc separat in magazine de bricolaj. Multumesc anticipat.

Attached File  313343572_1150165102567370_4113777411050804954_n.jpg   89.66K   84 downloads



#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
Nu cred ca gasesti doar piesa aceea.
Ai nevoie de o pila diamantata (de obicei asa mici se gasesc doar la set https://www.lutek.ro...er-cauciucat-ro ) si preferabil o  menghina https://www.dedeman....60-mm/p/1036042
In cateva minute e gata

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
E o flansa ( sh) custom a producatorului suportului.

O prinzi in menghina cu un distantier in partea concava ca sa nu o indoi, si apoi rezolvi cu pila diamantata  sau chiar si una rotunda normala fusiforma sau cilindrica de ascutit lant de drujba - daca rezista la otelul dintilor de drujba, sigur rezista la fierotenia aia.

Edited by loock, 31 October 2022 - 14:59.


#4
alensava

alensava

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.03.2019
Deocamdata am reusit sa fortez sa intre, la una dintre piese am bagat doar 1 surub in partea de sus de asa natura incat s-a putut inclina intr-o parte ca sa intre desi nu prea are stabilitate suta la suta cum mi-ar fi placut mie dar suportul pe ventuze cadea periodic cu tot cu prosop.
Totusi vreau sa incerc sa largesc gaurile pe orizontal asa ca am comandat niste pile pentru metal, credeti ca pot incerca sa pilesc orificiile agatatorilor asa sau trebuie neaparat si menghina?

Attached File  313488347_449261743780305_5773510505560613736_n.jpg   270.99K   17 downloads



#5
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
Cu siguranta merge si in mana, dar mai greu, ca nu poti apasa cu suficienta forta pe pila. Eventual incearca sa prinzi piesa cu un patent.

#6
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Bormasina cu burghiu mare pt metal.

Sau lipesti flansa cu un lipici bun de faianta si pui doar surubul de sus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate