Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Papuci noi, imi put picioarele de rup

* - - - - 8 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004

 alexandersch, on 16 octombrie 2022 - 22:13, said:

Deci hai sa clarific niste puncte
Eu as vrea sa clarifici treaba cu papucii...
Ca papuc e una, pantof e alta.
Sau nu esti roman ?

#38
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 SacDePureci, on 17 octombrie 2022 - 10:25, said:

Il cred pe om ca are probleme pentru ca si eu am patit fix acelasi lucru cu 2 perechi Nike, luati din magazinul Nike de la Unirii, acum cativa ani.
Prima pereche 450 lei, dupa nicio saptamana puțeau a ceva cauciuc amestecat cu branza. I-am spalat cu detergent, cu bicarbonat, cu toate draciile posibile, n-a iesit duhoarea din ei. Efectiv i-am aruncat, pentru ca n-am pastrat bonul sa-i returnez..
A doua pereche 400 lei, au fost ceva mai OK la inceput dar dupa aprox 2 luni au inceput si astia sa puta, s-a rupt plasa din laterale, de parca erau d-aia de 30'jde lei.

Parerea mea e ca erau fake, vanduti ca originali in magazinul NIKE de angajatii de acolo, alta explicatie nu am gasit.

De nervi, m-am dus atunci sa iau 2 perechi de adidasi de 120 lei fiecare de la Decathlon cu care n-am avut absolut nicio problema,in afara de uzura normala si de unde imi cumpara si in ziua de azi incaltaminte.
Mai conteaza si daca te speli zilnic, daca schimbi ciorapii zilnic, daca dai cu spray in incaltaminte, daca dai cu pudra pe copite....
Aceeasi problema am avut-o si eu si am rezolvat-o cu ce am enumerat eu, igienia zilnica si intretinere si ai sa vezi cum nu-ti mai candesc copitele a branza de butoi .

#39
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,964
  • Înscris: 03.12.2005

 eiffel, on 18 octombrie 2022 - 15:25, said:


Eu as vrea sa clarifici treaba cu papucii...
Ca papuc e una, pantof e alta.
Sau nu esti roman ?

E din zona aia a tarii care nu poate folosi cuvintele limbii romane cu intelesul corect. Tot pe acolo au si alergie la folosirea atributului in propozitii, ai sa ii auzi ca isi ureaza "pofta", "odihna" si atat.

#40
SacDePureci

SacDePureci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,670
  • Înscris: 12.02.2007

 Evonxxx, on 18 octombrie 2022 - 19:02, said:

Mai conteaza si daca te speli zilnic, daca schimbi ciorapii zilnic, daca dai cu spray in incaltaminte, daca dai cu pudra pe copite....
Aceeasi problema am avut-o si eu si am rezolvat-o cu ce am enumerat eu, igienia zilnica si intretinere si ai sa vezi cum nu-ti mai candesc copitele a branza de butoi .

Evident ca nu sunt un imputit. Am si specificat ca am cumparat incaltaminte din alta parte si a fost totul ok. Deci problema erau jegurile de adidasi nike.

#41
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014
Dai cu ceva scump la interior, exemplu: Motorina, GPL ...

Pana la urma se refera la adidași?

#42
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Mai simplu: mergători?!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate