Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Instiintare de la Serviciul de investigare a criminalității economice

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Si atunci unde gasesti dosarul penal ? La politie ?  El trebuie sa fie public, ca sa iti poti organiza apararea. Iar daca a fost initiat in 2018, cum naiba deabia dupa 4 ani i-a venit instiintarea ? E ceva putred undeva.

#20
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Urmărirea penală nu este publică! Numai judecarea este.
Poate vedea, în limitele de multe ori abuzive impuse de procurori, dosarul penal numai cine este parte, învinuit, martor, persoană vătămată.

#21
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,281
  • Înscris: 27.10.2007
initiator:
1. prin hartia asta esti anuntat ca exista o citatie pe numele tau. nu ai fost inca citat.
2. insista la numerele respective, cauta altele, incearca si la adresa de mail. explica-le ca esti plecat, lasa-le un numar de telefon, pentru ca citarea se poate face si telefonic.
3. de fapt te intereseaza in ce calitate esti citat (martor, inculpat, intimat, etc.) si obiectului cauzei (furt, evaziune, dare de mita, etc. etc. etc.);
4. nu ai ce sa gasesti pe portal.just.ro . dosarul e in faza de cercetare penala, pe portal.just.ro apare dosarul care a fost trimis in judecata.

avand in vedere ca e un dosar vechi, sunt sanse destul de mari ca cineva te-a indicat martor la cine stie ce patanie. sau o masina inmatriculata pe numele tau a trecut prin fata unei camere, ei au luat imaginile si acum vorbesc cu soferii.

insista cu telefoanele si BAFTA.
Atentie, dupa ce se considera ca esti citat, vezi ca poti fi amendat daca nu te prezinti, chiar daca esti in partea cealalata a lumii (stiu in CPP scrie ceva de motive temeinice, dar eu nu cred ca e ceva temeinic in tara asta).

haosul asta cu citatiile e doar unul din motivele pentru care eu militez pentru rezidenta electronica a cetateanului respectiv o adresa de mail pe care eu o declar in relatia cu autoritatile. acolo sa imi vina citatiile, amenzile, instiintarile de impozit, tot.  la cat de multe easy box sunt, eventual la adresa mail as atasa si un cod postal, atribuit unei cutii postale clasice, sa primesc si colete tot prn casuta de mail.
din pacate sunt prea batran sa mai prind asta.

Edited by strongsss, 11 October 2022 - 13:43.


#22
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012

View PostRazvan319, on 11 octombrie 2022 - 09:19, said:

Adică a închiriat adresa de pe CI ???

vezi că am ghicit?
dacă omu' nu stă-n țară, de ce să stea casa goală? :o
așa face un bine cuiva-n nevoie!

#23
Liviu1588

Liviu1588

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2022
Salutare.

Va multumesc din suflet pentru sfaturi si parerei, dar tocmai acum am aflat intr-un final despre ce e vorba.
In 2018 am depus o plangere la ANPC impotriva unei agentii de turism. Am platit un bilet de avion pe care nu l-am primit niciodata. Cand le-am cerut banii inapoi m-au refuzat pe motiv ca angajatul a fost dat afara pe motiv ca un ultimele luni, toate tranzactiile lui au fost la negru, si nici un leu nu a intrat in firm. Acesta a fost motivul pentru care am depus plangerea, de care am si uitat

#24
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Cum ai aflat si cum s-a rezolvat plangerea?

#25
Liviu1588

Liviu1588

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2022

View PostPuferiu_, on 12 octombrie 2022 - 17:33, said:

Cum ai aflat si cum s-a rezolvat plangerea?
Salut
Avocatul a fost cel care a aflat. A mers la sectia de politie si asa am reusit si eu sa intru in legatura cu agentii.
Mi-au explicat care este rolul meu in investigatie si mi-au explicat optiunea unei declaratii prin intermediul telefonului.\
Acum urmeaza sa astept sa fiu contactat de ei, pentru programarea telefonica

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate