Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

GSM PHONES> Who's WHO Aprilie 2003

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
INTRO

Well.. au trecut cateva luni bune de la ultima incursiune in lumea telefoanelor mobile.

De atunci am tot vazut modele noi, care mai de care mai color si mai cu fite :D Spre norocul vostru si ghinionul meu nu mi-am gasit inca telefonul mobil perfect deci continui sa caut.. Si cat caut va mai povestesc si voua din aventurile mele.

BANII VORBESTE

In primul rand trebuie sa va marturisesc ca deja consider telefoanele peste 250-300 USD o pierdere de timp si de bani deoarece TOATE scad in cateva luni bune la cota 250-300 deci NU VA sfatuiesc sa aruncati efectiv banii pe geam pentru cateva luni.

Cel mai recent exemplu il am "in fata"... Un Nokia 7650 cumparat cu aproape 500 USD acum cateva luni care acum deja DACA FACE 300 USD  :drac:  E un telefon foarte destept dar are si el minusurile lui. Se aude PROST , e foarte MARE, pozele NU arata bine, bateria tine... 1 ZI !!!!

[f]gsmwhoswhoAprile1.jpg[/f]

Overall.. DO NO BUY asa ceva.

DE CE NU UN .. PAD ?

Personal am ajuns la concluzia ca DACA vreti aplicatii, un ADEVARAT organizer si vreti sa bagati mii de contacte in memorie CEL MAI bine va axati pe un PAD care pleaca de la 100 USD pana .. la cat va duce buzunarul. INSA nu se pot compara cei min. 8 Mb de memorie cu un telefon amarat ce se devalorizeaza INSTANT si in general nu este folosit mai mult de 1-2 ani MAX....

Sa nu mai vorbesc departea de conectare/sincronizare cu PC_ul la care PAD-urile stralucesc efectiv fiind CREATE cu acest scop in minte.

Cel mai ieftin (disponbil si in Romania) e ZIRE si costa in jur de 100 USD ! Va ofera 2 Mb in care puteti sa aruncati o caruta de contacte, autonomie de saptamani...etc.

[f]gsmwhoswhoAprile2.png[/f]

Deja de la vreo 200 USD in sus discutam de PALM-uri cu min.8 Mb, color .. adevarate "masini" multimedia.

Odata lamurita problema telefoanelor "inteligente" (gen 7650, P800...etc) care sunt MARI, URATE si ABSOLUT proaste sa trece la telefoane MOBILE.

FARA PORCARII

LA cumpararea unui telefon, tinand cont ca NU ma mai intereseaza atat de mult "inteligenta" lui cat bateria, ecranul , calitatea auditiei si in final look-ul .. m-am axat pe cei doi mari ca sa zic asa : Siemens si Nokia. EVIDENT ca nu am exclus Sony-Ericsson sau alte alternative chiar de tot dar la o privire scurta asupra produselor lor chiar ca NU VAD ce as putea cumpara de la ei.

Seria noua venita de la Sony-Ericsson nu stiu cui se adreseaza dar sunt telefoane teribil de URATE, unele imposibil de folosit de proaste ce sunt precum T100 sau altele foarte mari si cu facilitati limitate si iarasi FOARTE URATE ca T300...

[f]gsmwhoswhoAprile3.jpg[/f]

So .. Sony-Ericsson este CLAR un NO WAY , mai ales tinand cont si de experientele ulterioare avute cu ei.. pur si simplu inca NU au invatat sa faca un telefon decent ca pret-facilitati.

Urmeaza presupusii fabricanti de "telefoane" precum Philips, Alcatel, Sagem, Panasonic, Mitsubishi etc care efectiv HABAR NU AU ce e ala un telefon si fac porcarii pe banda.

NU CUMPARATI ASEMENEA TAMPENII ! NU SUNT TELEFOANE !!!!
Sunt imitatii de prost gust care mai de care mai proaste. Stau la pamant cu semnalul, calitatea audio...etc.

NU VA LASATI Pacaliti de carcase simpatice precum are de ex. ultimul Sagem MY X-5 care SUCKS orice ai face.

[f]gsmwhoswhoAprile4.jpg[/f]

SIEMENS

Odata ce i-am rezolvat pe astia mici.. trecem la "grei" care din pacate nici ei nu stralucesc f tare.

Momentan am un C55 luat de la Siemens. Este un telefon foarte MIC si simpatic. Din pacate are SI EL defectele lui.

[f]gsmwhoswhoAprile5.jpg[/f]

Care ar fi ? Bateria tine PUTIN ! Nu tinemai mult de 2-3 zile daca vorbesti ceva mai mult (sa zicem 45 min/zi), ecran MIC, sunetele polifonice NU SE AUD aproape deloc (extrem de incete desi sunt pe ..16 voci), sunetul in casca este FOARTE SLAB (trebuie sa stai cu telefonul infipt in cap sa auzi ok ce se vorbeste), carcasa este facuta dintr-un plastic de rahat, NU poti sa-i pui tu ce jocuri vrei sau aplicatii JAVA aceasta optiune fiind limitata din fabrica de Siemens pentru ca e considerat un telefon IEFTIN (exista un patch pt asta dar nu functioneaza tocmai perfect) ...etc.

Overall un telefon IEFTIN si bunicel INSA NU ceea ce mi-am dorit EU ! Cei ce cauta un telefon ieftin ~ 5,5-6 milioane il pot lua insa.

Cred ca nu mai este nevoie sa va spun ca NU merita sa cumparati telefoanele din seria veche de la Siemens S45, ME 45 ...etc care SUNT DEPASITE moral si tehnologic. Poate daca vreti neaparat un telefon care sa nu va faca figuri si chiar va puteti obisnui cu ideea ca in anul 2003-2004 mai aveti un telefon cu un ecran teribil de prost iluminat , cu sunetele alea ascutite si iritante .. atunci nu aveti decat sa va aruncati banii. Eu unul nu as face-o ...

Ca o paranteza trebuie sa va spun ca noua serie 5 de la SIemens ofera ecrane MULT MULT mai bune ca seria 4 !!! Chiar si cele portocalii sunt iluminate cu mult mai multe leduri si se vad absolut mai clar/bine.

Well.. sarim peste seria A de la Siemens pentru ca sunt telefoane limitate precum seria C si ajungem la S55 ! ATAT de ravnitul S55 care arata INCREDIBIL de bine.

S55 probabil este CEL mai frumos telefon din lume la ora asta.

[f]gsmwhoswhoAprile6.jpg[/f]

Nu stiu cum se vede din poza asta mica.. dar va spun. ESTE foarte bine stilizat, extrem de rafinat ..elegant...etc. Ce sa mai o bijuterie de telefon.

Din pacate cam astea sunt singurele lui puncte forte. Acum cateva luni mi-am dorit extrem de mult sa-mi cumpar un S55 si DIN FERICIRE "prietenii" nostriu de peste hotare m-au lasat cu buza umflata si nu "au putut" sa ma ajute sa-mi achizitionez unul. BINE mi-au facut. As fi regretat acum.

S55 este in fact un C55 cu o carcasa stralucitoare si foare bine realizata. Nu ofera in plus decat mai multa memorie pentru contacte si CHIPURILE un organizer ceva mai bun. Ofcourse are si cateva chestii de comunicatii suplimentare (la pretul lui.. ar fi fost si culmea sa nu le aiba) INSA !  INSA calitatea AUDIO este CHIAR CEVA MAI POROASTA ca la C55 !!!!!!!!!!

Adica asta inseamna ca se aude INCET in casca, ecranul este foarte slab, polifonicele se aud din parti, bateria SUCKS iar daca ai facut prostia sa-ti iei si camera te-ai ars. La cateva poze cu blitz poti sa spui adio la acumulator !!! Nu mai vorbesc de meniul extrem de incomod ce aduce izbitor cu rateul de T68 de la Ericsson !

De fapt tot mai multe voci sustin ca S55 este un T68 refacut de Siemens la care s-a adaugat JAVA si "polifonice".

Sa nu fiu inteles gresit. S55 face de ex. 200 USD dar IN NICI UN CAZ nu face cei 400-500 de USD ceruti cu nesimtire de unii destribuitori. A .. si la piata gri cel mai ieftin face cam 10.5 milioane (garantie inclusa) .

L-am testat cum mi-a dorit inimioara si pot sa afirm ca este un telefon MEDIOCRU ... Cei ce au asa ceva si sustin ca e cool MINT cu nerusinare. NU FACE BANII ! Nici nu poate fi comparata revolutie produsa de S45 la vremea lui cu ce inseamna S55 acum.

S55 este un telefon care trebuia sa apara acum ..2 ani. IN NICI UN CAZ in 2003 ! Asta sigur.

Overall .. daca chiar vreti un S55 mai steptati sa scada pretul la 250-200 USD pentru ca MAI MULT nu face sub nici o forma. (personal nu as da mai mult de 200 pe el)

O da.. mai sunt si SX1 si ME 55 dar acestea vor aparea la niste preturi prohibitive (peste 450 USD) si ZAU ca nu aduc nimic spectaculos sa merite banii. Pentru ce sa dau 450 USD pe un telefon pana la urma !? Ca IN SFARSIT ii vor pune un ecran amarat de 4000 de culori ?! Hahaha.. 3510i are deja de mult timp asta si costa 5,5 milioane.

So.. Siemens la ora asta este un NO WAY sigur. Momentan nu au nici o oferta competitiva, telefoanel lor oferind foarte putin comparativ cu ce ofera.

Nokia

Ei bine.. la Nokia treaba este nitel invers fata de Siemens. Din ce am testat pana acum pot afirma ca IN GENERAL telefoanele Nokia au un pret MULT mai bun privind raportul pret-performanta.

De la Nokia eu v-as recomanda 6610 care arata bine si e un telefon suficient de stabil. Se aude mai bine ca Siemens, polifonicele desi sunt pe 4 voci se aud de 10 ori mai bine, ecranul este excelent, bateria OK, facilitatile OK !

Da.. sunt unii care sustin ca la partea AUDIO nu sta foarte bine si poate ca nu are claritatea unui Siemens insa cu siguranta nu va trebui sa stai cu telefonul infipt in cap sa auzi ce zice partenerul de discutii. Asta il gasiti intre 280-340 USD.

[f]gsmwhoswhoAprile7.jpg[/f]

Also mai este si 6100 care CHIAR se aude cel mai bine. Sunet cool in ambele sensuri, micut, robust, frumos...etc.
Ceva mai scump decat 6610 dar foarte bine realizat .

[f]gsmwhoswhoAprile8.jpg[/f]

Ei bine.. insa adevarat afacere de la Nokia e 3510i !
Un telefon SURPRINZATOR de bun pentru pretul la care l-am gasit. (cel mai mic pret ar fi 5.4 mil)

Un ecran color de calitate 4000 de culori, sunete extremde reusite (polifonice), sunet foarte puternic in casca, taste extrem de usor de folosit, meniuri foarte reusite, facilitati EXCELENTE, 500 de numere in agenda, calendar + reminder, JAVA, baterie de 950 mA, ...etc. IN FARA de faptul ca este cam mare efectiv NU am ce sa-i reprosez. FOARTE REUSIT !

[f]gsmwhoswhoAprile9.jpg[/f]

Cred ca Nokia 3510i este cel mai reusit telefon ca raport pret-performanta !

Samsung

Hahahaha.. atat pot sa spun despre Samsung. Chiar am miram eu de ce tot sunt laudate atat aceste telefoane. Vreti sa stiti de ce ? SUNT telefoane pentru tigani .. TREBUIA sa existe si o firma pt ei si se pare caseria 8 de la Nokia nu i-a mai multumit. Si a aparut Samsung care face telefoane aratoase la prima vedere insa TARANESTI si PROASTE la o examinare mai atenta. Pur si simplu SUCKS !

Da.. am testat de mai multe ori renumitul T100 si e o porcarie... Mie unul nu mi-a placut ABSOLUT deloc !

Stay away from Samsung for the moment.

CONCLUZII  

Nu am scris aici toate detalii tehnice (pentru ca sa nu va imaginati ca testarea a insemnat numai ON si OFF la telefon) din lipsa de spatiu si timp. CE pot sa va spun e ca INCA nu exista un telefon care sa-l vezi (si sa-l testezi) si sa zici WOW ! ASTA E !

Din pacate trecem printr-o perioada de tranzitie foarte aiurea in care producatorii fac eforturi sa recupereze anii in care au dormit si scot tot felul de rebuturi stralucitoare pe piata...

Singurii ceva mai maturi par cei de la Nokia care marcheaza in continuare puncte pretioase in lupta cu neinspiratii de la Sony-Ericsson si cei de la Siemens care parerea mea e ca s-au grabit cu seria 5 care NICI VORBA sa fie asa de buna cum speram cu totii !

Samsung au si ei piata lor ca Bucurestiul e mare iar restul fac porcarii nu telefoane.

VA URMA  :cya:
----------------------

NOTA:  acest editorial reflecta punctul de vedere PERSONAL al autorului si trebuie tratat ca atare.

#2
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
DRAGUT...super dragut astept reactiile celor care au telefoanele mentionate in articol pentru a ma lamuri ...."Eu cu cine votez" :D
Cu alte cuvinte eu ce telefon tre sa-mi cumpar!?

#3
edit

edit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.12.2002
Man o mentiune fara suparare...

6610 sucks.... da clar nu asa

am scris un thread la un moment dat si am descris acolo plusurile si minusurile... multeeeee.... dar mai mult minusuri ca terminalul m-a dezamagit tare de tot....

Sunetul este infect... dintre toate telefoanele pe care le-am avut asta e pe departe cel mai prost... nu comentez dinamica (care este clar mai proasta fata de 6310i si mult mai proasta decit Motorola V60i) ci zgomotul de fond (fisiitul) care este incredibil de mare pentru un terminal asa de nou si cu un pret mare. Pur si simplu dupa ce formezi numarul si apesi tasta verde difuzorul incepe sa emita un fisiit care ia sfirsit doar la atingerea tastei rosii... Din pacate e asa de puternic incit se face simtit pe toata durata convorbirii.... nu e admisibil...
Intre timp mi-a mai cazut pe mina un terminal (alta ver soft si productie mai noua) si facea la fel... asa ca... dezamagirea mi-a fost reconfirmata....

Ura!

#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Este normal sa existe si altfel de pareri si preciez tonul tau ;)
ATat timp cat ne rezumam la a scrie despre telefoane totul este perfect.
------------------------

Si da.. la Nokia NU regasesti calitatea de la Siemens INSA nu inteleg de ce la Siemens totul se aude foarte foarte INCET ! :(

Incepand cu sunetul in casca si terminand cu "polifonicele" care sunt CEL PUTIN dezamagitoare.

A si am uitat un defect la 3510i. Vibreaza relativ SLAB in comparatie si Siemens ...

#5
edit

edit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.12.2002
si inca ceva: nu ai scris nimic de Motorola!

Ura!

#6
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
Dragule Monitoxule .... eu nu stiu ce ai testat dumneata ... da' ca posesor de Siemens-uri pe linia S6 - S10 - S25 - S45 - C55 - S55 ... pot sa-ti spun ca sint si exemplare cu ceva probleme ... da' regula e exact invers ...
Adica ... nu generaliza ... intelegi ? Daca exemplarul pe care dumneata ai pus mina te-a dezamagit, asteapta sa mai vezi doua / trei exemplare si dup'aia tragi concluzia ...
Si daca-ti arat un Motorola cu 1000 ore contor life-timer ... ce bate la funduletz orice Nokia ... ce spui ?

Da ... mai trebuie sa vedem o semnatura de genul "NOKIA FOREVER" (prietenii stiu ce vreau sa zic ...) si s-au rezolvat probleme ... toate ...

#7
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Gata am citit cam tot inca o data si as putea spune ca e dragut ce am citit insa se bazaza pe chestii uneori in contradictie cu ce e exact pe teren.
Mr.MONITOX....din pacate sint unul din multi altii din tara asta care nu ne uitam la "colore" si la alte "bricolaje"...in tot editorialul tau(Care fie vorba intre noi nu are ce cauta aici asa cum nici editorialul meu cu revista nu era bun aici-> ci locul lui este la GSM la SPEEDO)....ci ne uitam exact la ce asteptam de la un telefon mobil.....adica ma uit la ala clasic de acasa de la batrini...ala cu disc :D si la telefonul mobil din buzunar! (unde se odihneste la ora asta un amarit de MOTOROLA pe care l-am halit de dimineatza in locul lui Fisio ala 820 daca tot mi-ai spus ca e prost asta e :) )

Toata discutia de mai sus ...as putea sa spun ca ...e construita in graba la nivelul unui user nervos si stresat de anumite treburi!

#8
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by lLIVIU
...............Si daca-ti arat un Motorola cu 1000 ore contor life-timer ... ................
INEXACT.....contorul la acel MOTOROLA D470(primul telefon cu clapitza activa) depaseste cu mult cele 1000 de ore....

Uite acum am verificat...sint exact 1289:33:04

#9
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Dupa cum am scris si mai sus.. nu mai vorbiti CU MINE.. vorbiti despre TELEFOANE !!!! Nu sunteti capabili sa va expuneti punctul de vedere fara sa amestecati si numele MEU in el ?!

EU mi-am spus parerea MEA si voi va spuneti parerea VOASTRA !
Nu vreau sa se transforme intr-un FLAME discutia asta pentru ca inevitabil atunci cand amesteci PERSOANE in discutie la asta se va ajunge !

Va place un anumit telefon si credeti ca este mai bun decat am zis eu ? Scrieti ASTA dar lasati-ma pe mine... E parerea mea si mi-am format-o pe baza testelor personale. Din fericire AM unde sa testez telefoanele cele mai noi si NU un exemplar.

De exemplu in cazul lui S55 am testat de-a lungul timpului 3 telefoane din loturi diferite. La C55 vreo 10, Samsung T100 2, Nokia 2-3 ...etc etc.

Va reamintesc in cazul in care nu ati reusit sa observati ca eu m-am adresat celor ce doresc sa achizitioneze un model NOU de telefon. Daca unii sunt "conservatori" si se gandesc la modelele de acum 5 ani e problema lor.

Nu ma luati cu Motorola de acum 4 ani sau cu Siemens (care in fact e Bosh) de acum 2 ani ! Eu am vorbit STRICT de modelele 2002-2003 NOI, cu ecran COLOR pentru ca ASA vor fi de acum telefoanele.

Daca vreti sa povestiti la gura focului de tampenii antice va invit sa va creati un thread propriu numit "Oldies" or something like this :P

PS: AIWA draga, Fisio ala 820 e un jaf ordinar si ma surprinde ca ai putut sa cumperi/vinzi asa ceva :) Iar thread-ul asta e pus la locul lui, te asigur de asta. Si also NU este scris la nervi pentru ca nu sunt absolut deloc nervos. E rodul a doua luni de teste si cautari ... In graba o fi scris DAR in nici un caz la nervi.

PS2: Nu sunt absolut deloc stresat. Stresat esti cand nu iti permiti un telefon, acum imi permit insa nu am ce sa iau. Deci pot fi cel mult AMUZAT de aceasta intamplare :D

PS3: NU uitati de 3510i !!! Foarte BUN si foarte IEFTIN !  
Daca nu va deranjeaza marimea lui e un TELEFON perfect :oK:

#10
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
OK...OK...OK...dar e bine ca te-am ascultat si am facut schimbul!
PS
FISIO ala ...l-am primit cadou de ziua mea...asa ca...calul de dar ....stii si tu cum e...apropos ai uitat azi sa-mi spui LMA...
:)
Asta inseamna sa fii stresat...
looool
O seara placuta man

#11
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
in primul rand as putea sa va spun ca nu se prea ia in discutia firma Ericsson care dupa mine sunt probabil cei mai buni:

de-a lungul timpului am folosit:
GA628,GF768,T10,T18,T28,T20,T39,T65 si in prezent T68 . si toate sunt sau au fost telefoane excelente (mai putin T28-ul)!

acum in sfarsit voi renunta la Ericsson pentru ca m-am plictisit de atatia ani la acelasi meniu.!

#12
FlakShell

FlakShell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.10.2002
Hai sa arunc si eu un punct de vedere legat de Nokii. Sint de acord ca preturile sint nu mari ci foarte mari raportat la ce fac telefoanele si mai ales la costurile de productie, dar... Am un 7210 care e identic cu 6610 dpdv hardware, si care NU are nici un zgomot de fond, iar standby-ul e bunutz (cam 7 zile).
7650 am schimbat 3 bucati...primele 2 bucati aveau standby 1 zi...de toata jena. Ei bine , al 3-lea ar standby 3 zile , si cam asta ar trebui sa fie standby-ul corect. Am renuntat la el in favoarea unui 3650 care are standby o saptamina, dar care ce-i drept are o baterie din generatia noua, ca cea de pe 6100. Asa ca, pararea mea e ca depinde cum il nimeresti, din ce lot, ca vorba aia cu loturile de produse ne-am lamurit, vezi loturile de HDD, de RAM, etc.

My 0.02$...

#13
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Hehehe...apropo de anumite chestii gasite prin editorialul prietenului Monitox privind la calitatea anumitor telefoane.
Toata lumea a spus ba una ba alta dar nimeni nu si-a adus aminte de urmatoarele cuvinte:
Sa nu cumva sa-ti imaginezi ca daca scrii "parearea mea e" si dupa aia incepi sa injuri firmele si sa spui ca produsele lor nu sunt bune de nimic FARA dovezi vei putea scapa daca intri in vizorul lor. Orice user RASPUNDE pt afirmatiile sale. Si daca TU afirmi ca X face cel mai prost produs din tara pe un forum public, X poate sa iti ceara explicatii. Si dac insisti X poate sa te actioneze in justitie. Pt ca multi NU vor mai cumpara produsele sale deoarece poate cred parea aia a ta "personala" Evident ca daca iti permiti poate catigi procesul. DAR oare, ITI PERMITI ? This is the question...   

Da .... asta da dilema... cine isi permite sa aiba un proces cu Siemens Nokia  Samsung sau alta firma reprezentata in Ro,privitor la criticile sau recomandarile privind NEachizitioanarea anumitor telefoane   :ciocan:

Aiwa adica -->:drac:  :drac:  :drac:


CITATUL DE MAI SUS APARTINE EDITORIALISTULUI DE MAI SUS

#14
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
dar gandeste-te si altfel... care dintre firmele Siemens/Nokia/Samsung (evident, prin firmele care le reprezinta interesele) ar da in judecata o persoana pt parerile ei. CATE asemenea cazuri se cunosc ?

#15
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Exact atitea cazuri cat se cunosc si viceversa! Te rog sa faci o comparatie intre ce am subliniat....si ce e scris in primul post ...Acelasi om ginduri si atitudini contrare! Pe cine sa-l crezi ....pe Monitoxul de acum sau pe cel de atunci!:)


Acum pe bune...eu ma bucur ca l-am ascultat pe Monitox ...asa ca...voi pune baza pe Monitoxul de acum...caci stiu personal cit s-a chinuit sa gaseasac un telefon si mai ales sa faca rost de un s55 si nimeni nu a vrut sa-l serveasaca!

#16
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
hey....care viceversa ? DE CE as da eu in judecata Siemens/Nokia/Samsung ? Ca nu imi plac culorile la telefon or what ? :)

Chestia este ca dreptul la opinie il are oricine si firmele oricum nu se preocupa dpdv legal de aceste persoane. Eventual un departament de marketing ceva mai atent/agresiv/interesat ar putea sa incerce sa aplaneze "conflictul", dar in mod SIGUR nu ar face asta printr-un proces. Din aceasta cauza cam NICAIERI in lume nu o sa vezi firme (cel putin nu firme mari) care sa aduca in fata tribunalului persoane fizice pt defaimare. Asta pentru ca ar avea MULT mai mult de pierdut printr-un asemenea proces decat prin manifestarea eventualelor nemultumiri ale respectivei persoane. Deci concluzionand... mi se pare absolut normal ca fiecare sa aiba o parere si este la fel de normal sa si-o si exprime. Firmele "atinse" oricum ar trebui sa fie multumite ca li se face reclama gratis (parerile + sau - se cheama pareri=reclama gratuita). Cum ziceau latinii... bucura-te cand te injura cineva, caci inseamna ca te baga in seama :)

#17
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
OK vad ca incet incet o dam in OFF TOPIC si MONITOX parca vad ca o sa se supere....
Inceraca sa citesti asta cap coada: http://www.softnews....90581#post90581
Si dupa care mai citeste odata ce e scris aici!:)
Si ai sa vezi poate cu stupoare ca ce ai scris tu coincide cu ce am dorit eu sa arat!
Deci amindoi avem acelasi lucru de demonstrat dar o facem prin metode diferite!
OK acum ...ai inteles ce doream sa spun?

#18
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
sincer...mi-e lene si daca zici ca nu ne contrazicem...ce farmec mai are ?! :) Oricum suntem off-topic si.. cum e 1:25 imi urez singur "noapte buna" si ma duc la culcare. Cred ca e solutia cea mai buna :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate