Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Provider IPTV indian !

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#19
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019

View PostBAYMAX, on 03 octombrie 2022 - 12:50, said:

Nu pare a fi pirat.
Imi pare rau, dar chiar e pirat. :)
Nu e nicio problema cu internetul tau. Ei au o gramada de surse pentru acele canale (90% furate de la alti pirati), si cand pica una, intra automat alta. Daca scrie "HD" in numele canalului nu are nicio relevanta. Zi mersi ca e chiar acel canal si nu cu totul altceva.

#20
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Se poate inchide, omul care din pacate are probleme mentale, cumpara rahaturi de pe net si apoi se plange ca are probleme. Noi cei din aria Tv il cunoastem.


#21
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019
Și eu ce provider ar trebui să aleg ? Toți îmi cer un număr de telefon din India.

#22
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
down scaling?
ca sa trasmita FHD sau 4K e nevoie de banda larga,  iar operatoru poate sa reduca din calitate

#23
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
Sper ca ai platit doar o luna. Probabil sunt niste amatori, nu pot fi numiti pirati. Eu totusi nu inteleg: stii ca nu poti sa accesezi serviciile oficiale (nr. de telefon, etc) dar totusi insisti sa iti construiesti o bula, sa traiesti in ea si apoi sa plangi ca ai luat teapa.

Intro
We are providing low cost, high quality, stable and reliable IPTV subscription services which comes
Page · Product/service
Chennai, Tamil Nadu, India
+91 97903 39020
[email protected]
freeiptvforyou.online
Price Range · $
Not yet rated (0 Reviews)

#24
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019

View PostBAYMAX, on 03 octombrie 2022 - 13:17, said:

Și eu ce provider ar trebui să aleg ? Toți îmi cer un număr de telefon din India.
Iti pui antena de satelit indreptata spre ce sateliti folosesc indienii. :P

#25
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View Postnovo_, on 03 octombrie 2022 - 13:54, said:

Iti pui antena de satelit indreptata spre ce sateliti folosesc indienii. Posted Image

Antenele satelit au o arie de acoperire restrânsă, ia vezi pe hartă unde este India situată.

View Postronuquet, on 03 octombrie 2022 - 13:17, said:

Se poate inchide, omul care din pacate are probleme mentale, cumpara rahaturi de pe net si apoi se plange ca are probleme. Noi cei din aria Tv il cunoastem.

Ce să zic, așa sunt românii noștri, vorbesc rahaturi pe net în loc să îi dea o mână de ajutor omului. Că așa suntem noi, toți inteligenți, ne pricepem la de toate, de aia o ducem așa de "bine".

#26
STEFAN20152019

STEFAN20152019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 15.09.2021
@BAYMAX
Eu in locul tau cautam stream-uri gratuite cu canale TV indiene, sunt si site-uri cu filme si seriale indiene cu subtitrare in romana cum sunt cele americane si turcesti. Nu dadeam bani la firme clandestine (tepare)

Sau instalezi o antena de 100 cm orientata pe satelitul Astra 28.2 Est, LNB, un receptor de satelit sau conectezi direct la televizor daca ai tuner DVB-S2 (Mufa cu filet scrie LNB) si sunt canale indiene la liber. Acestea sunt 2 metode simple.

Am auzit de unii care au instalat antene de satelit mai mari de 2 metri si LNB pentru Banda C dar satelitii sunt la limita (elevatie si acoperire) India emite pe mai multi satelit si doar unul sau doi se poate receptiona in Romania. Dar ei nu erau interesati de canale Indiene ei erau interesati ce canale pot receptiona in Banda C

Edited by STEFAN20152019, 03 October 2022 - 14:45.


#27
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View PostSTEFAN20152019, on 03 octombrie 2022 - 14:43, said:



Sau instalezi o antena de 100 cm orientata pe satelitul Astra 28.2 Est, LNB, un receptor de satelit sau conectezi direct la televizor daca ai tuner DVB-S2 (Mufa cu filet scrie LNB) si sunt canale indiene la liber. Acestea sunt 2 metode simple.


Asta presupune că ai posibilitatea de a monta o asemenea antenă, la bloc nu peste tot poți. Și unchiul meu în Germania tot pe IPTV a mers pentru a vedea canale românești din aceleași considerente.

Poate omul chiar vrea să vadă la calitate maximă canalele respective și nu își poate pune antene. Eu personal aș căuta pe forumuri din India, mai ales dacă are cunoștințe de bază în ceea ce privește limba.

#28
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014

View Postbenis, on 03 octombrie 2022 - 14:49, said:

să vadă la calitate maximă canalele

Piratii si calitatea maxima... Cand te abonezi la un pirat esti constient ca nu o sa curga doar lapte si miere, ca pot fi variatii mari de calitate si grila si, mai ales, poti ramane oricand cu ochii in soare daca piratul inchide sandramaua (sau daca politia ii inchide sandramaua).

Edited by iZet, 03 October 2022 - 14:57.


#29
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Până acuma nimeni nu a venit cu alternative IPTV valabile. Până la urmă și celebrul site de torrente românești este "pirat" și cu toate astea calitatea materialelor de acolo e "top".

Dacă cumperi, spre exemplu alcool de la bișnițari de la sârbi, de asemenea, calitatea acestuia este similară cu calitatea celui achizitionat legal din comerț.

Atâta timp cât legislația stufoasă lasă anumite segmente de piață nesatisfăcute, pirateria reprezintă o supapă de supraviețuire. China nu ar fi ajuns ce a ajuns astăzi fără piraterie și mici afaceri la negru.

în fine, am deviat. Veniți cu alternative mai bune pentru om.

Edited by benis, 03 October 2022 - 15:31.


#30
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Piraterie. Nu mai deschide topicuri de acest gen.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate