Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Oferte seria RTX 3000

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
E diferenta si nu prea!
Pe YouTube se urca si o gramada de jocuri. Walkthrough, se cheama.

In fine. Cine se simte mai bine sa isi bombardeze ochii cu sute de cadre pe secunda si pe urma sa nu mai stie de ce il doare capul, e problema lui.
Eu nu. Eu ma uit la altceva. Rezolutie, dimensiune memorie, CUDA cores, DLSS. Bus width. Latimea de banda.
Si pana la urma, fac ce vreau pe banii mei. :)

#56
WorstSpiderman

WorstSpiderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.06.2019

View Postlost_in_a_dream, on 11 noiembrie 2022 - 10:05, said:

Am zis ca daca scade pretul sub 2000 de lei, o iau. Si am luat-o!
https://www.emag.ro/...0/pd/D7CFDPMBM/
Acum este 2422 de lei. Eu am luat-o cu 1999.
azi a fost iar 1899

View PostTehCube, on 13 noiembrie 2022 - 16:47, said:

Iar despre 3060Ti vs 6700XT, conteaza rezolutia si ce joci. Daca nu te intereseaza RT si joci la 1080p/1440p, 6700XT, clar. Daca te intereseaza RT, 6700XT nici nu misca in fata lui 3060Ti.
In unele jocuri, 3060Ti avea performante mai bune chiar si fara RT, dar putine ce-i drept.
Nu vreau sa inceapa iar discutia cu "de ce te intereseaza ray tracing", cert e ca pe cine intereseaza, 6700XT nu e ce trebuie.
era vorba despre 6700 simpla nu Xt
6700xt e avion fata de 3060ti pe raw fps
AMD preacher :)

#57
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlost_in_a_dream, on 15 noiembrie 2022 - 17:37, said:

E diferenta si nu prea!

Esti absurd aici. E diferenta, obiectiv vorbind, si masurabila (testele de hz de care vorbeam mai sus). Ca tie nu-ti pasa e alta problema, dar sa sutii ca nu e diferenta intre 30 si 60 fps e o absurditate. Pe principiul "daca eu imi iau 3060 nimeni nu are nevoie de nimic mai bun in nicio circumstanta"?
Eu chiar iti luam apararea, in sensul ca sunt de acord ca pentru unii are mai mult sens 3060 decat 6700 sau 3060Ti decat 6700XT, etc. Pentru ca nu toti vor sa joace shootere la 200 fps. Dar de-acolo pana la a zice ca nu-s diferente intre 30 si 60 de cadre... sa ma ierti.

Si, repet, si eu am nvidia, dar in bugetul ala as lua 6700. Asa ca sunt relativ impartial.

#58
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Doar daca tii desktopul in sine blocat in 30 Hz te doare capul dupa un timp cand dai scroll sau misti ferestrele pe acolo.  Am incercat eu.

View Postlost_in_a_dream, on 15 noiembrie 2022 - 17:37, said:

E diferenta si nu prea!
Pe YouTube se urca si o gramada de jocuri. Walkthrough, se cheama.

In fine. Cine se simte mai bine sa isi bombardeze ochii cu sute de cadre pe secunda si pe urma sa nu mai stie de ce il doare capul, e problema lui.
Eu nu. Eu ma uit la altceva. Rezolutie, dimensiune memorie, CUDA cores, DLSS. Bus width. Latimea de banda.
Si pana la urma, fac ce vreau pe banii mei. Posted Image


Sigur, te uiti la chestiile alea ce nu intereseaza in realitate pe nimeni, ci doar cate fps-uri poti scoate din placa respectiva.

Tot asa ai facut cu i7-5820k ce nu il cumpara nimeni, tot asa se va intampla si acum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate