Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Cireș amar Silva -- de unde cumpăr?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
augustincalin

augustincalin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2022
Bună ziua!
Când eram copil avea mătușă-mea în curte un cireș amar care făcea niște cireșe mici, negre, sferice, cu sâmbure relativ mare în comparație cu fructul, și cu un suc de culoare violet foarte închis, care persista pe mâini și pe haine mult timp.
Eu am presupus că e vorba de Silva (sau Amar de Dâmbovița) dar s-ar putea să mă înșel, caz în care vă rog să mă corectați.
Aveți idee de unde pot să cumpăr vreo 5-6-7 puieți? Am tot căutat pe net, dar găsesc numai Maxut, sau Imperial...

Mulțumesc!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poate era din ala salbatic de padure.

#3
Degetzica

Degetzica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 20.07.2007

View Postaugustincalin, on 12 septembrie 2022 - 11:52, said:


Când eram copil avea mătușă-mea în curte un cireș amar care făcea niște cireșe mici, negre, sferice, cu sâmbure relativ mare în comparație cu fructul, și cu un suc de culoare violet foarte închis, care persista pe mâini și pe haine mult timp.

Exact unu' d'asta am in gradina blocului.
Si inca unul in gradina, la ai mei.
Si le acord atentie, an de an ...

#4
gogutu77

gogutu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 15.07.2022
Gasesti soiurile alea pentru ca au fructele ceva mai mari. Si asa is foarte mici

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate