Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Aplicatie care poate face un apel automat in cadrul caruia sa ruleze o inregistrare

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Waldruna

Waldruna

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.08.2022
Salutare, caut o aplicatie pentru Android care poate face ceea ce am descris in titlu.
   Mai exact, o aplicatie care poate face un apel automat de pe telefonul meu, programat la o anumita ora, fara sa fie nevoie ca eu sa ating telefonul, catre un alt numar de telefon pe care l-am introdus in prealabil in aplicatie, si odata ce persoana apelata raspunde, sa ruleze un file audio ales de mine pe care persoana apelata sa il poata asculta. Am gasit niste articole in care spuneau unii ca s-ar putea face cu Automate sau Tasker, dar totul pana la rularea file-ului audio, pentru ca cel apelat nu il poate auzi.
   Stiu ca este posibil pentru ca un site denumit spoofbox ofera posibilitatea de a face farse telefonice exact in felul asta, apelul se face prin intermediul browser-ului de internet, numai ca pe acel site mesajele audio sunt deja predefinite, nu poti sa uploadezi si sa rulezi audio-ul pe care il vrei tu.  Aveti vreo idee?
   Nu e neaparat sa fie o aplicatie, e ok si un serviciu online sau un site, sau un software ce se poate instala pe PC, orice idee.
   Multumesc anticipat :)

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
E la limita legalitatii sau chiar ilegal :)

#3
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

 Waldruna, on 20 august 2022 - 09:39, said:

Salutare, caut o aplicatie pentru Android care poate face ceea ce am descris in titlu...
Eu nu cred ca vrei asta. Oamenilor nu le place. E cam spam ce vrei tu sa faci. Uite aici doar una din parerile oamenilor despre asa ceva:
"Don't. The last thing I need is more useless voicemail and email, especially from an automation. If I'm not worth your personal time and attention, you're not worth doing business with.
I'll block your phone number and email address and never use you again."

Edited by Ciubex, 20 August 2022 - 21:25.


#4
Waldruna

Waldruna

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.08.2022

 Lex404, on 20 august 2022 - 13:34, said:

E la limita legalitatii sau chiar ilegal Posted Image

 alexupit, on 20 august 2022 - 15:40, said:

Eu nu cred ca vrei asta. Oamenilor nu le place. E cam spam ce vrei tu sa faci. Uite aici doar una din parerile oamenilor despre asa ceva:
"Don't. The last thing I need is more useless voicemail and email, especially from an automation. If I'm not worth your personal time and attention, you're not worth doing business with.
I'll block your phone number and email address and never use you again."

E ilegal sau spam daca o faci in scopuri ilegale sau de spam. Daca as vrea sa sun o lista de 10 000 de eventuali clienti carora sa le propun oferte, as avea deja modul de a o face, nu ar fi nevoie sa intreb aici. In schimb daca vreau sa o fac, de exemplu, ca sa il sune automat pe un prieten la o anumita ora de ziua lui si sa ii ruleze o inregistrare de "la multi ani" sau etc, nu e nici ilegal si nici spam. Eu am intrebat daca se poate face, si daca are cineva vreo idee. Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate