Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Ciudatenie STB

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Vehicolul nu mi-l afisaza nicaieri.
Eu ma uit la tramvaiul 44 - ala il folosesc destul de des.

L.E. Acum vad direct in aplicatie - daca caut linia 44 si dau pe Tur sau Retur apare o iconita cu un tramvai care se misca.
Pe traseul complet nu apare nimic.
O sa verific cu prima ocazie si fizic daca ala e sau e doar estimativ in functie de unde ar trebui sa fie dupa grila.
Desi ar trebui sa apara in cazul asta si pe ecranul general de navigare. Nu sa intrii prin tot felul de meniuri.

Edited by eiffel, 18 August 2022 - 13:48.


#20
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
deci tu nu știi să folosești aplicația și tragi concluzii eronate despre capacitățile ei
oricine o folosește îți spunea că ele apar prin GPS, tu batman

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Aplicatia s-a tot schimbat cu facilitati noi mereu.
Manual de uitilzare nu are.
Iar chestia cu traseul ca e pe baza de orar aparea acum cateva luni in aplicatie - mentiune clara.
Tu crezi ca stau sa caut mereu intr-o aplicatie care o folosesc de 2-3 ori pe luna?

#22
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
nu, dar când lumea îți spune pe forum cum funcționează nu te mai contrazice inutil și caută să vezi
e de bun simț să te informezi înainte să polemizezi aiurea pe un subiect

e ca și cum aș zice io insistent cum e mâncarea în Belgrad, deși nu am mai fost de 15 ani p-acolo

#23
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
Am sa pun 2 poze:
-prima,  in care-ti arata ce vehicule o sa vina in statie, pentru cele cu steluta eu am dedus ca nu sunt inca pe traseu si se bazeaza pe un orar predefinit. Astea apar de obicei la capat atunci cand pleaca pe traseu. De multe ori se intampla sa ramana cu steluta si sa nu treaca asa ca nu te poti baza pe ele, NU iau in considerare aceste vehicule in postarile mele precedente.
- a doua poza care-ti arata unde sunt vehiculele pe traseu, pana acum o luna aceasta era foarte precisa (incertitudinea era sub un minut si pozitiile lor erau corelate cu timpii din prima poza, aia fara steluta) si nu mi s-a intamplat sa nu vina vehiculul respectiv in statie, si am luat autobuzul/tramvaiul de sute de ori si tot timpul aplicatia a mers cum trebuie.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   88.22K   18 downloads
  • Attached File  2.jpg   88.03K   18 downloads

Edited by cucur, 22 August 2022 - 08:58.


#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Am testet si eu ma iintens zilele astea aplicatia.

Concluzia este ca si voi si eu avem dreptate.

Da, se foloseste GPS-ul de pe mijloacele de transport dar se foloseste si orarul prestabilit - se pare ca nu toate liniile/mijloacele de transport au GPS.

In functie de traseu, cand trebuie sa alegi din mai multe rezultate la unele apare un asterix - jos scrie ca este in baza timpului prstabilit.
La cele cu GPS nu apare.

Si am mai observat niste ciudatenii.

Ieri am dat sa imi dea un traseu - imi zice ca in 8 minute apare tramvaiul in statie. Dau cum s-a zis mai sus pe linii sa vad localizarea si... Pauza - pe sensul meu nu era niciun tramvai - pe sensul opus erau 2.
Cand dau la traseul ales "Start" si intru pe Harta - apare un tramvai pe sensul meu si se apropie de statie - a ajuns in 8 minute.
Dar pe ecranul cu "linii" nu exista.

Azi am intrat si pe linii si pe hatta si apareau tramvaiele - imi zicea ca in 3 minute ajunge in tsatie. Dupa 2 minute ma uit - tramvaiul era tot la 4 statii de mine...
Dupa care brusc apare la coltul strazii... Practic pe 4 statii el a mers dar GPS-ul n ua integistrat miscarea.

O chestie interesanta - la misjloacele de transport cu GPS cand dai start la traseu si intrii in modul harta apare sus si nr de identificare al respectivuului mijloc de transport.

#25
m25

m25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 29.11.2005
Problema persista, am constatat si eu ca in app spunea ca vine autobuzul in cateva minute, pe harta nu aparea ca ar fi ceva apropiat pe traseu, dupa o vreme s-a "resetat contorul" su au bagat un timp mai mare, pentru urmatorul autobuz. Cred ca in app apar efectiv numai vehiculele cu GPS de pe traseu sau de la capat, dar notificarile cum ca vine in x minute or fi corelate cu ceva curse fictive, nu stiu ce fac acolo.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate