Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Honda Accord vs BMW 525i vs Hyundai Elantra

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postdestrug, on 12 august 2022 - 22:24, said:

De dat ma dadeam cu sania copil fiind. Intre timp am crescut...
"Între timp", eu vorbeam cu inițiatorul. Daca vrei sa faci pe interesantul, e treaba ta.

#20
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 03.08.2004
Scuze, nu mi-am dat seama ca initiatorul cauta masina ca sa "se dea" cu ea. In cazul asta ar trebui sa asculte  sfaturile tale.

#21
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005

View Postdestrug, on 12 august 2022 - 22:24, said:

E tanc pana pica ceva. Stiu pe cineva caruia i-a cazut ventilatorul de AC. Numai 450E. Si pentru ca este tanc nu gaseste nici la dezmembrari.


Asta e absolut cea mai stupida replica pe care am auzit-o. Literalmente colcaie tara de BMW la dezmembrat de orice generatie si vechime. De la cazaturi de acum 20 de ani cum e asta de care vorbim pana la modele aparute anul trecut, unde se dezmembreaza masini de test cu 50-1000 km rulaj. Nu mai vorbim ca BMW are obiceiul sa faca un lego din piese deja existente si acelasi element il poti recolta de la macar 3-4 modele diferite.

#22
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 03.08.2004
E stupida pentru ca citesti din doi in doi. Era vorba de Accord

Edited by destrug, 13 August 2022 - 16:14.


#23
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 20.06.2005
Să-ți spun si eu că ceva nu se pupă, ventilatorul de la clima e imposibil sa coste 450€, eu am dat la ea pe compresor 400€, ce este aproape in linie cu celelalte mărci, cu mici diferențe, dar doar  ventilatorul este exclus sa fie 450€, ma scump ca si compresorul in sine nu are cum sa fie, plus a venit a 2 a zi dupa comanda.

Edited by wolfydRg, 13 August 2022 - 16:22.


#24
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 03.08.2004
Ventilatorul de racire ac. Are doua prinse pe radiator.

#25
gogu258

gogu258

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.11.2006
BMW intre septembrie 2007 si jumatatea lui 2015 este riscant de cumparat (indiferent de motorizare, benzina sau diesel). Accourdul pare o alegere buna dar sa se mai negocieze putin. Ventilatoarele de clima sunt scumpe, dar se pot lua AM de la NFR pe la 1/2 din pretul OE. La Hyundai interiorul este cu plastic de la pufuleti.

#26
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 20.06.2005

View Postdestrug, on 13 august 2022 - 17:55, said:

Ventilatorul de racire ac. Are doua prinse pe radiator.
Nu costă atât, daca găsesc mâine îți dau pretut, probabil că l-au făcut service-ul, nu ar fi nici primul nici ultimul.
@gugul258 vorbește de cele exterioare lipite de radiator, alea sunt mai ieftina, dar chiar și asa cel de interior monobloc compelt e 250$ maxim.

Edited by wolfydRg, 14 August 2022 - 00:26.


#27
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Eu nu va înțeleg, a aruncat unul o piatră și alții 100 caută piatra acum ? Mai lasati-l pe pustii de ventilator, că nu în asta sta achiziția unei mașini..

Plus că omul are probleme cu exprimarea și semantica altor colegi, a cam terminat informațiile utile pe care le putea furniza...

#28
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 03.08.2004

View PostwolfydRg, on 14 august 2022 - 00:22, said:

Nu costă atât, daca găsesc mâine îți dau pretut, probabil că l-au făcut service-ul, nu ar fi nici primul nici ultimul.
@gugul258 vorbește de cele exterioare lipite de radiator, alea sunt mai ieftina, dar chiar și asa cel de interior monobloc compelt e 250$ maxim.
De alea lipite de radiator vorbesc si eu. Daca gasesti un pret mai bun chiar as vrea sa-l ajut. Multumesc

#29
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 20.06.2005
Ce an este masina ? Benzina? Capacitate ?Automată?

Edited by wolfydRg, 14 August 2022 - 16:36.


#30
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 22.10.2007

View Postadisz, on 11 august 2022 - 17:12, said:

Rulajul anual are legatura cu numarul de trepte ale cutiei de viteza?
Mergi cu o benzinara in 5 trepte si cu una in 6. La 5 trepte cand mergi pe autostrada stai in 3000 de ture la 110 kmh si consumi mult.
Daca ai avea 6 trepte la 110kmh ai 2700 ture, deci consum mai putin. O jumatate de litru x 150 sute = 113 eur mai putin pe an la benzina. Asta la mers pe autoastrada/DN uri..in oras nu mai conteaza.

#31
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,112
  • Înscris: 04.08.2007

View Postdannvlas, on 12 august 2022 - 10:51, said:

La ce motor are Accordul, la 70.000 km nici n-a iesit bine din rodaj. Eu am Honda (Civic) de 7 ani, 130.000 km, merge ca-n prima zi. Dar am luat-o de noua si am intretinut-o asa cum scrie la carte. Incearca sa dai o tura cu el.
BMW-ul e samsarit mai mult ca sigur, as zice sa-l tai de pe lista.
La acelasi pret intre Honda si Hyundai, as alege Honda fara sa clipesc.
7 ani e una, 18 ani e alta.
Nu doar motorul e într-o mașină.
Are 18 ani când o cumpăra, vrea sa o tina câțiva ani. Toate sunt învechite și îmbătrânite, plastice, chedere, îmbinări, tapițerie, etc. Chiar dacă motorul nici n-a ieșit bine din rodaj.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate