Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

FIFA 23 pe smart tv

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019
Bună seara. Știe cineva dacă există vreo modalitate prin care poți juca FIFA 23 pe un TV Smart? Și un înlocuitor al lui PS4 sau Xbox, care ar fi ?

#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Vezi daca smart tv-ul tau stie Steam link si incearca sa te misti de acolo, insa cred ca este complicat si cu atasarea unui controller la tv. Cel mai safe este sa cauti pe google marca si modelul tv-ului si sa vezi daca altii au reusit deja ce vrei tu. Mentionez insa ca steam link-ul nu este perfect si ca ai nevoie de o conexiune de internet buna ca sa nu ai lag, eu am incercat inainte sa joc din xbox cloud si sincer lag-ul era cam enervant. Probabil ca o solutie este tot achizitionarea de un PC sau consola, un PC pentru fifa nu ar trebui sa sparga banca Posted Image.

https://www.samsung....-tv/steam-link/

Exemplu steam link la smart tv-urile samsung.

Edited by n-amname, 25 July 2022 - 00:53.


#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

 BAYMAX, on 24 iulie 2022 - 23:39, said:

Și un înlocuitor al lui PS4 sau Xbox, care ar fi ?
Si pe Nintendo Switch ai Fifa 23 ... avantajul la Nintendo Switch e ca te poti juca si pe consola (are un ecran de 7"), si pe TV:
https://www.nintendo...edition-switch/

 n-amname, on 25 iulie 2022 - 00:50, said:

Vezi daca smart tv-ul tau stie Steam link si incearca sa te misti de acolo, insa cred ca este complicat si cu atasarea unui controller la tv.
La Sony-ul meu cu Android am putut conecta un controller de XBox. Dar nu stiu daca este FIFA in store-ul de aplicatii al TV-ului si daca ar merge jocul pe TV (iti trebuie un TV cu ceva placa grafica mai puternica, dar la un TV scump si mai modern n-ar fi imposibil sa mearga, ceva jocuri am incercat pe TV cu consola XBox si au mers).

Edited by utopium, 25 July 2022 - 01:36.


#4
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Poti folosi un TV cu Android - Sony sau Philips (vezi ca nu toate au android de la Philips) si apoi prin Google Stadia. Eu am testat o luna Stadia pe televizor cu un controler Xbox, functioneaza OK, dar nu prea mai imi plac jocurile actuale, plus ca mi se parea cam greu sa ma misc prin toate meniurile cu gamepad-ul.
Dar daca nu vrei PC sau consola, este o alternativa.
Poti instala si GeforceNow, banuiesc ca il poti cumpara si ulterior juca si de acolo.

#5
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
in decembrie google avea la vanzare Stadia premiere edition : controller si chromcast 3 , pt jocuri in cloud

#6
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019
Eu îmi voi achiziționa un chromecast TV, iar pe acesta o să-l conectez la TV. Merge bine și așa ?

#7
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019
Dar ca să, conectez laptop-ul la TV, și să mă joc pe TV cu ajutorul unei console nu se poate ?

#8
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

 BAYMAX, on 25 iulie 2022 - 15:55, said:

Dar ca să, conectez laptop-ul la TV, și să mă joc pe TV cu ajutorul unei console nu se poate ?
Daca consola e conectata la laptop, sigur. Daca consola e conectata la TV, nu cred.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate