Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Recuperare poze sterse din google photos si din telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
vlad20177

vlad20177

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.06.2017
Aveam activat backup & sync cu google photos cand am șters mai multe poze, la un moment dat mi-a dat un afișaj daca vreau sa eliberez spatiul si am dat ok. Apoi am observat ca s-au sters si pozele din telefon.

Si acum vad ca sistemul e facut ca daca sterg din google photos sterge si din telefon ( apare doar in cosul de gunoi din google photos, nu si in telefon)

Exista vreo posibilitate de a recupera pozele ? Am incercat diverse aplicații de android sau pc si toate reușesc sa recupereze pozele sterse doar din WhatsApp, nimic din dcim/camera

Trlefonul e samsung s21 fara root facut - am vazut ca unele aplicații cereau asta;

Mulțumesc.

#2
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
In principiu Google photos nu ți șterge Batch uri de poze de aiurea, ci doar daca au back up făcut. Prin urmare, caută prin Google photos, are trebui sa fie acolo, cronologic, in cloud. Pe telefon într-adevăr nu mai sunt, au fost șterse

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Le ai în coșul de gunoi din Google Photos. E suficient. Le descarci de acolo și le ai și în telefon.

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Raman in cosul de gunoi Google Photos timp de 60 de zile. Le poti recupera de acolo.

#5
Jemapel_cenzuratul

Jemapel_cenzuratul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.07.2020
Poti arunca o privire si in Google Drive.

#6
vlad20177

vlad20177

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.06.2017
Asta e problema ca eu le stergeam si din cosul de gunoi din google photos ca mi se parea ca nu scade spatiul ocupat

Apoi am primit mesajul ala cu free space care cred ca era legat de telefon - dar daca nu s-au sincronizat lucrurile - poate telefonul a sters ceva care credea ca mai e in google photos

Dar un utilitar care sa recupereze fișierele de pe telefon nu exista?

Mulțumesc.

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Dacă erau pe card e ușor de recuperat. Din memoria interna: greu și scump.

#8
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009

 vlad20177, on 23 iulie 2022 - 19:21, said:

Dar un utilitar care sa recupereze fișierele de pe telefon nu exista?

Daca ai cateva mii de euro poti incerca... Dar in rest nu exista varianta ieftina si la indemana utilizatorului. Nu e ca si cand ai avea datele pe un hard disk fizic si de fapt informatiile mai sunt fizic pe hard.

#9
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Daca n-au trecut mai mult de 10 zile de cand le-ai sters din cosul de reciclare, poti contacta google, posibil sa se mai recupereze ceva. Posibil.

#10
Terry2390

Terry2390

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.10.2023
Multumesc pentru sfat!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate