Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Un motor de căutare nedorit

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020
Pe langa extensii, teme, etc, in contul google se salveaza si o parte din setarile browserului, facute de user sau nu, cand instalezi chrome iar si bagi contul tau de google, automat setarile sunt aplicate si te trezesti cu ce nu vrei. Modifica motorul de cautare la ce folosesti tu si se va salva automat si in contul google.

#20
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Daca este Duck atunci nu e vorba de nici un virus.Asa cum spuneau colegii mei devreme este doar o setare anterioara de-a ta de Chrome.Duck este folosit pentru navigarea in siguranta a copiilor pe net .Restrictioneaza multe site-uri ce ar trebuii accesate doar de adulti dar si unele cu probleme legate de diverse infectari.Seteaza motorul google/salveaza si sa fi logat in chrome.Cam asta este ideea.

Edited by PiticVerde, 16 July 2022 - 11:41.


#21
J_Gatsby

J_Gatsby

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2022
Cu CCleaner se poate dezinstala complet Microsoft Edge (Internet Explorer) și ai scăpat de Bing.

#22
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
Pai si daca resetezi Chrome-ul, nu scapi de el? Vezi si la extensii, ca dejeaba scapi de el, la resincronizare iar apare.

#23
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

View PostMike1alike, on 15 iulie 2022 - 21:32, said:

Despre acest motor de căutare e vorba?
Scapi de el din setările browserului. Dacă nu îl poți şterge, poți selecta alt default search engine.
Ciudat. Si eu am win11, am instalat google chrome, dar nu am natia asta in browser. Nici nu stiam ca exista.

View PostJ_Gatsby, on 21 iulie 2022 - 11:17, said:

Cu CCleaner se poate dezinstala complet Microsoft Edge (Internet Explorer) și ai scăpat de Bing.
Era vorba de Duck, nu de Bing.

Edited by bbseptik2017, 25 July 2023 - 16:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate