Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Și vloggerii ar putea fi amendați de C.N.A.! În ce cazuri? Se poate cere blocarea contului! Ce spune noua lege a audiovizualului.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostKarhu, on 11 iulie 2022 - 16:16, said:

Atentie: și cei care postează mesaje pe un forum sunt tot creatori de conținut!
Dar noi nu instigăm la infracțiuni, pentru că aici nu-i sat fără câini.
Pe când pe ”vloggeri” nu-i moderează nimeni.

View Postconnectorxp, on 11 iulie 2022 - 15:49, said:

La ce prostii posteaza si debiteaza unii era necesara o forma de control.
Sterilitate pe 3 generații! Posted Image

#20
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Vă dați seama ce putori nesimțite trebuie să fie ăștia de vor să cenzureze youtube. Mutav-ați în Coreea de Nord, putorilor care nu sunteți în stare să dați educație copiilor.
Educația nu se face pe youtbe.

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005

View Postericmario, on 11 iulie 2022 - 18:12, said:

Pe când pe ”vloggeri” nu-i moderează nimeni.
Nu stiu cum e cu aia de la noi, pe alte meleaguri YT se flexeaza un pic si le mai da "un strike".
FTC-ul mai baga cate o amneda cand au clipuri sponzorizate dar nu declarate.

Edited by MarianG, 11 July 2022 - 18:39.


#22
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005

View PostMarianG, on 11 iulie 2022 - 17:37, said:

textul scris nu este vizual ?
Conform legii în cauză, nu.

1. serviciu media audiovizual - serviciul aflat sub responsabilitatea editorială a unui furnizor de servicii media, al cărui obiectiv principal este furnizarea de programe în scop  informativ, de divertisment sau educativ pentru publicul larg, prin reţele de comunicaţii electronice. Un astfel de serviciu media audiovizual este fie un serviciu de programe de  televiziune/radiodifuziune, astfel cum este definit la pct. 2, fie un serviciu media audiovizual la cerere, astfel cum este definit la pct. 3, şi/sau un serviciu media care constituie o comunicare comercială audiovizuală, astfel cum este definită la pct. 15

Teoretic poți avea o televiziune care să difuzeze doar imagini de texte. Practic însă...

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postericmario, on 11 iulie 2022 - 18:12, said:

Sterilitate pe 3 generații! Posted Image
Apoi gata?  😂

#24
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005

View Postonisifor12, on 11 iulie 2022 - 18:17, said:

Vă dați seama ce putori nesimțite trebuie să fie ăștia de vor să cenzureze youtube.
Pentru cine nu stie de "cazul Colo".
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AqqaPCrvKSk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MarianG, 11 July 2022 - 20:20.


#25
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
De troli nu zice nimic in lege, deci se vor inmulti.

#26
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View PostMarianG, on 11 iulie 2022 - 20:17, said:

Pentru cine nu stie de "cazul Colo".
Ce vrei să spui cu asta? Că ești de acord cu mine sau dimpotrivă?
Youtube nu este o platformă guvernamentală/oficială de educație.
Că găsești tutoriale și podcasturi, sau că școli progresiste au canale de youtube, ok, dar ăsta este un bonus. Cum să fii atât de bătut în cap să crezi că youtube ții se cuvine la modul „parte din programa școlară”? La un click distanță ai manele, gagici despuiate, twerk, drogangeală, clipuri rap cu arme/tatuaje, bătăi ilegale pe stadă, tot felul de rateuri etc.. EDUCAȚIA NU SE FACE PE YOUTUBE!
Ce mi-l arăți pe lachele ăsta de acum câțiva ani? Una e să instigi să violezi o fată de 15 ani(oricât de zdreanță este) și alta e să zici „a înjurat nu știu care pe youtube, ia să-i dăm strike!”. Labă tristă ăsta clar a super exagerat. Asta este extrema cealaltă, de vede youtube ca pe o discuție cu alți triști ca el în dormitor. Chiar tăntălău.
Păi ori ești helicopter parent și nu are voie pe youtube deloc, ori nu ești helicopter parent deloc.

Edited by onisifor12, 12 July 2022 - 19:22.


#27
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005
Daca se poate sa te repeti, in limba romana si cu ceva mai multa noima, as aprecia enorm.

#28
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View PostMarianG, on 12 iulie 2022 - 19:16, said:

Daca se poate sa te repeti, in limba romana si cu ceva mai multa noima, as aprecia enorm.
Asta ți-a zis subconștientul despre ce ți-am transmis ție despre ce ai scris. Ai lăsat clipul ăla acolo fără nici un fel de explicație.
Dacă pur și simplu îl lăsai acolo era ok, on-topic. De ce mi-ai dat quote și vorbeși la modul general, ca și cum ai pârî ceva?
Explică-te!
Cu cuvintele tale, nu te grăbi!

Edited by onisifor12, 12 July 2022 - 19:21.


#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005
Daca tu din "clip" ai inteles ca "Recorder" este lache, ce explicatie vrei sa-ti dau ?

#30
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Am înțeles băi operatorule pe calculator că e podcast Recorder. Ce tot faci pe prostul că nu înțelegi că vorbesc despre vloggerul ăla?
Oricum, ca să specific, am încercat să ascult dar au dat cu plictiseală din primele minute. Nimic nou, neștiut sau măcar interesant. În cazul ăsta. Îmi place Recorder, altfel.
Ai niște speculații și niște presupuneri în tine de frustrat din ăla nefutut de liceu. La fel ca atunci când mi-ai închis contul că ții s-a părut ție că sunt nu știu cine, nu știu ce „clonă” a lui nu știu ce cont. Penibil rău de tot ești!
Dacă tot ești la tastatură și petreci timp tastând răspunsuri la ce am scris, scrie ca lumea ce acuzi, ce ai de zis. Ce tot o dai cotită cu întrebări retorice?! Ai ceva de zis? Crezi că ai un argument valid? Zii, scrie: „Nu sunt de acord cu tine pentru că” sau ceva de genul, ca idee. Ce tot vii cu mesaje din astea de zici că ești la tine pe DM.
Mai ești și Moderator.

Edited by onisifor12, 12 July 2022 - 19:35.


#31
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005
Eu ziceam de caz, tu de ce vorbesti despre persoana?

Cazul, speta, patania, intamplarea, circumstantele, consecintele, tot ce a dus la eveniment si tot ce a urmat dupa, tot ce inseamna munca sa nu ajungi in situatia respectiva sau o situatie similara.

Ti-e greu sa nu judeci persoana?

Eu am prezentat un podcast in care se discuta cazul, tu ai inteles gresit* ca l-am prezentat pe protagonist.
*Desi n-ai ascultat pana la capat ai facut presupunea ca ai inteles despre ce este vorba, cu toate ca scrie pe imagine "despre fenomenul influencerilor".

Desigur, natura legala a subiectelor tot timpul este plictisitoare pentru publicul larg.

Iar peste toate astea, am spus destul de clar, ca clipul este "pentru cine nu stie", nu in mod special pentru tine.
Daca tu cunosti cazul, de ce te-ai simtit atacat?

Problema nu este ca vor sa ne cenzureze, ci ca s-a ajuns in punctul in care trebuie.
Iar, pe langa cazul mentionat, drept dovada la asta este generozitatea ta in a imparti epitete si etichete.
("putori", "nesimtite", "lache", "zdreanta", "laba trista", "tantalau", "frustrat", "nefutut")
O sa-ti repet pana terminam amundoi liceul.
Subiectul era "cazul Colo", nu "persoana Colo".

Edited by MarianG, 13 July 2022 - 06:26.


#32
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Ah, despre cazul Colo am răspuns, fii sigur! Cazul Colo este tot una cu persoana Colo atât timp cât vorbește în public ca la el în casă.

View PostMarianG, on 13 iulie 2022 - 06:24, said:

Iar, pe langa cazul mentionat, drept dovada la asta este generozitatea ta in a imparti epitete si etichete.
("putori", "nesimtite", "lache", "zdreanta", "laba trista", "tantalau", "frustrat", "nefutut")
Drept dovadă la ce este generozitatea mea?

View PostMarianG, on 13 iulie 2022 - 06:24, said:

O sa-ti repet pana terminam amundoi liceul.
Haide, lasă speculațiile.
Ce tot insiști cu diferența dintre cazul și persoana?
Ai dat quote la ceva ce am zis, deci sunt întreptățit să cred că mi-ai răspuns, indirect cel puțin, (și) mie.
Așa că ce am răspuns este la subiect. Și la subiect/thread și la quote-ul tău.

Edited by onisifor12, 13 July 2022 - 10:24.


#33
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005

View Postonisifor12, on 13 iulie 2022 - 10:22, said:

Drept dovadă la ce este generozitatea mea?
Nu stii sa citesti ? Scria un rand mai sus.

View PostMarianG, on 13 iulie 2022 - 06:24, said:

Problema nu este ca vor sa ne cenzureze, ci ca s-a ajuns in punctul in care trebuie.

View Postonisifor12, on 13 iulie 2022 - 10:22, said:

Ah, despre cazul Colo am răspuns, fii sigur! Cazul Colo este tot una cu persoana Colo atât timp cât vorbește în public ca la el în casă.
In cazul asta am sa pun si eu un egal intre tine si Colo.

#34
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View PostMarianG, on 13 iulie 2022 - 06:24, said:

Problema nu este ca vor sa ne cenzureze, ci ca s-a ajuns in punctul in care trebuie.
Nu înțeleg „trebuie” ăsta. „in punctul in care trebuie” din punctul cui de vedere? Care trebuie ce?

#35
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postonisifor12, on 11 iulie 2022 - 18:17, said:

Educația nu se face pe youtbe.
Se face educație și pe YouTube, copiii, oamenii, iau informație de peste tot, de aici și zicala că este nevoie de un sat ca sa crești un copil.

#36
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View Postpersona695, on 17 iulie 2022 - 18:50, said:

Se face educație și pe YouTube, copiii, oamenii, iau informație de peste tot, de aici și zicala că este nevoie de un sat ca sa crești un copil.
Hai lasă-te de metafore în contextul ăsta și nu mai fă pe prostul. Extraordinar, nici măcar nu ai înțeles ce am vrut să spun.
Educația oficială, de stat, academică nu se face pe youtube.
Că găsești orice fel de tutoriale, că păriniții comunică pe grupuri de whatsapp este în afara programei de la școală.
Altfel, mai on topic: șapte ani de acasă nu îi înveți pe youtube. Youtube este rudă cu tine, face parte din familia ta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate