Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

TN Residence / Timpuri Noi Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
OmarLittle

OmarLittle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2021
Salut

Se construieste un proiect nou pe Str. Octavian intersectie cu Str. Ion Minulescu.

Site-ul lor are destul de putine informatii.

https://tn-residence.ro/

A vizionat sau cumparat cineva acolo?

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006
Sper ca apartamentele alea de pe colt sunt reduse cu 50%: https://tn-residence...mente-3-camere/

#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Mirobolanta zona, fara sa ma leg de aspectul camerelor si cladirii. Darama speluncile de pe vremuri sa faca apartamente in nestire, va fi o alta constructie aglomerata, fara locuri de parcare si cu problemele specifice zonei. Stau in zona si pe acolo intru din Splai, sa evit aglomeratia de pe Morilor.

#4
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Am fost eu la o intalnire când erau la stadiul de fundație, prin octombrie anul trecut. De atunci nu am mai trecut pe acolo, nu știu detalii proaspete.
Mie mi s-a părut interesant proiectul, mi-a plăcut un tip de apartament, dar mi s-a zis ca au fost deja vândute/rezervate și că a rămas doar la etajul 1. Eu aș fi vrut etaj superior.
Se răspunde greu la mailuri, dar prompt la whatsapp sau telefon. Agentul de vânzări mi s-a părut ok, mi-a răspuns la toate întrebările. Era foarte optimist că va vinde repede toate apartamentele, dar cred că nu e așa. Văd ca apare pe site disponibil apartamentul pe care l-aș fi vrut atunci Posted Image

#5
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Locuiesc in zona si cred ca exista potențial de dezvoltare, dar e nevoie de răbdare, 4-5 ani! Legat de apartamente, au o împărțire nefericita cele de 2 camere si un preț foarte ridicat. Cele de 3 camere, par mai bine gândite, deși cele din colț sunt o jena. Am vazut zilele trecute ca apartamentele cu vederea in interiorul blocurilor au “priveliștea” in alt balcon, fiind foarte apropiate. Am renunțat la vizionare cand am vazut suprafața apartamentelor de 2 camere. Prețul este mare in comparație cu ce oferă. Preturile s-au mărit cu peste 20% din Noiembrie pana acum.

#6
randomrant

randomrant

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.06.2021
Preturile sunt comparabile cu Rokka, One Timpuri Noi și Avalanșei 8 însă judecând după cum arata site-ul și radarea cei de la TN Residence n-au investit mai deloc în arhitectura și design.

Bănuiala mea e ca cine nu investește în ceea ce se vede - adică arhitectura, fațada, randari, website - e foarte putin probabil sa investească în ceea ce nu se vede - adică fundație, structura, hidroizolații, etc ....

#7
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Veti fi vecini cu un blogger renumit, Nwradu.

#8
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008

View Postgeorge_e, on 13 iunie 2022 - 21:11, said:

Locuiesc in zona si cred ca exista potențial de dezvoltare, dar e nevoie de răbdare, 4-5 ani! Legat de apartamente, au o împărțire nefericita cele de 2 camere si un preț foarte ridicat. Cele de 3 camere, par mai bine gândite, deși cele din colț sunt o jena. Am vazut zilele trecute ca apartamentele cu vederea in interiorul blocurilor au “priveliștea” in alt balcon, fiind foarte apropiate. Am renunțat la vizionare cand am vazut suprafața apartamentelor de 2 camere. Prețul este mare in comparație cu ce oferă. Preturile s-au mărit cu peste 20% din Noiembrie pana acum.

Cred ca daca o zona nu e ok acum peste 4-5 ani va fi si mai rau. Majoritatea zonelor din Bucuresti se degradeaza din cauza aglomerarii urbane si unele devin efectiv un calvar. Singurele zone ok sunt cele dezvoltate de comunisti si care au un procentaj mare de ocupare a terenului astfel incat hienele sa nu mai poate forta blocuri care ocupa efectiv tot spatiul verde ramas. Ceea  ce se intampla acum in Bucuresti e un dezastru urbanistic.

Edited by underground2009, 02 July 2022 - 23:16.


#9
Tudoralexandru89

Tudoralexandru89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2021
Cat de grav se deviaza de la subiect. Hai sa nu mai recomandam blocurile comuniste care au ghena de gunoi pe etaj si care au miros de urina sau zacusca pe holul blocului.

In fine. Eu m-am mutat in Core Timpuri Noi si sunt multumit de zona. Consider ca are potential sa se dezvolte. Sunt cateva blocuri mai premium care au inceput sa se construiasca si vor aduce mai multe afaceri mici in zona.

Am citit pe undeva un articol cum ca se cauta cumparator pentru fosta fabrica Flaros. E posibil sa se aglomere pe viitor, dar oricum tot Bucurestiul are riscul asta.

Impartirea apartamentelor din TN residence mi-a dat impresia de dezvoltator care incearca sa castige orice metru patrat. Nu a lasat deloc spatiu intre bloc si trotuar. Pare genul de dezvoltator care merge pe profit maxim. Cel mai bine cauti ce a mai construit in trecut si sa cauti reviewuri. Personal, am avut experiente neplacute cu genul acesta de dezvoltatori care se axeaza pe profit si mai putin pe confortul locatarilor.

#10
cami79

cami79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.09.2011
Daaa, ca Prima Development Grup (dezvoltatorul Core si Boemia) nu e axata pe profit ci pe confortul locatarilor. Right…asa am crezut si eu. Stai asa putin, sa vezi ca peretii au zero izolatie fonica, auzi absolut tot de la vecinul din dreapta,stanga, sus, jos, etc. cum la subsol in parcare sunt infiltratii si la cea mai mica ploaie ajunge apa acolo, mucegaiesc lucrurile in boxe, usile de la intrare se strica dupa 1 an, am vecini care au ramas blocati pe afara, pe balcoane sunt infiltratii de la ploaie, plafonul celor de la etaje inferioare arata ca la un bloc de 30ani si multe altele.
Nu vreau sa te dezamagesc, ci sa te pun in garda, ca daca aveti probleme sa va intelegeti mai multi locatari si sa stati cu picatura chinezeasca pe ei pana rezolva ce au de rezolvat in perioada de garantie. Noroc ca voi aveti 5 ani, in cazul meu au fost doi ani.
Toti sunt axati pe profit si de aici si calitatea slaba a constructiilor in Ro, ca profitul sa fie cat mai mare. Iar cei care ofera calitate si confort (de ex One sau as zice si Cortina) au un nivel de pret f mare, asadar deci si profit. It is all about the Benjamins!

#11
Tudoralexandru89

Tudoralexandru89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2021
Locuiesc de un an în Core Timpuri Noi și nu am avut nici o problema cu usa de la întrare și din 245 de apartamente am auzit sa fi fost doar un caz care a avut ceva probleme cu butucul.

App de pereți, eu am probleme cu semnalul wi-fi care nu trece prin peretele de beton amplasat între sufragerie și unul din dormitoare. Deci, e vrăjeală asta cu sonorizarea. A trebuit sa cumpar 3 routere sa fac mesh sa prind semnal în tot apartamentul de 3 camere și tot e slab semnalul între camerele care au pereți de beton.

Ce înseamnă să ai infiltratii de la ploaie în balcon?... balcoanele nu au fost închise și bate ploaia când este viscol.

Plafonul din toate apartamentele este din rigips și după un an îl am la fel ca atunci când am cumpărat apartamentul fără sa intervin deloc asupra lui.

Cred ca sunt cam multe bârfe și reclama negativa plătită.

#12
cami79

cami79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.09.2011
Nu vazusem replyul, pt ca nu mai intru asa des, nefiind in cautare de apartament la momentul prezent. Daca as fi fost platita pt “reclama” negativa as fi intrat mai des, as fi fost mai vocala si nu neaparat pe aceasta platforma, sa fim seriosi. Aceasta remarca a fost chiar amuzanta. Mai ales ca nu stiu sa mai aibe apartamente de vanzare.
Eu zic sa iti dau un heads up despre acest dezvoltator si tu imi spui mie ca,, ce traiesc eu zi de zi sunt bazaconii. Ce sa mai zic. De asta suntem in situatia curenta pt ca multi ascund defectele odata ce au cumparat intr-un loc, sa nu scada valoarea prin reclama negativa. Ce motiv as fi avut eu sa fac asta? Daca vrei poze sa vezi la ce ma refeream cu plafonul balconului (nu apartamentului, poate nu am fost f clara) iti pot trimite sa vezi dc e normal, daca e normal ca acest dezvoltator neinteresat de profit, sa isi fi luat mana de pe situatie, odata cu schimbarea firmei, pe care ulterior a dezvoltat Core.
Poate au invatat din greseli si v-au facut voua pereti bine izolati, balcoane fara cusur, samd.
Sper ca aveti ventilatie pe scara blocului si nu e o sauna fara oxigen, ca noxele din parcarea subsolului sunt eliminate cu succes, ca nu aveti infiltratii in parcare, etc, etc
Ma bucur ca sunteti multumit, sunteti norocos!
Interventia mea era strict la faptul ca toti in imobiliare sunt axati pe profit. Daca ofera si calitate atunci se reflecta si in pret, dar la marja lor de profit nu umbla. Nu ma poate convinge nimeni ca e altfel.
Numai bine!

Edited by cami79, 11 May 2023 - 15:41.


#13
LoZzO_2013

LoZzO_2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2013

View PostOmarLittle, on 13 iunie 2022 - 17:59, said:

Salut

Se construieste un proiect nou pe Str. Octavian intersectie cu Str. Ion Minulescu.

Site-ul lor are destul de putine informatii.

https://tn-residence.ro/

A vizionat sau cumparat cineva acolo?

Salut. Ce ai facut pana la urma? Ai mai cumparat acolo?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate