Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Omule, ești muritor

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsergiu88888, on 08 iunie 2022 - 11:17, said:

Pentru ca după moarte nu mai poți face nimic.Nu fapte bune, nu te mai poți pocăi, nimic.

Fals. Dupa moarte ori te duci in Ghena cea intunecata unde scrasnesc dintii ori mergi la Poarta Raiului. Deci pocainta merge inainte.
Acum nu stiu de ce spui ca nu mai poti face nimic. Cine te-a invatat asta?

#20
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

View PostXORIAN_L, on 08 iunie 2022 - 10:13, said:

De ce ar depine o etenitate de 70 ani? Matematic vorbind, raportul este zero.
Adica peste zece miliarde de ani sa-ti aduci aminte ce ai gresit cand erai extrem de tanar?
Pentru ca atat i-a dus mintea pe crescatorii de capre din epoca primitiva, cei care au nascocit toata povestea asta.

#21
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View Postkolfleading, on 08 iunie 2022 - 08:39, said:


Nuuuuu....Gresit!
Tot Dumnezeu le-a creat si pe aceste creaturi, ca sa ne testeze pe noi!
Cum adică să ne testeze? Că doar ziceați ca el știe dinainte ce o să se întâmple. Sau.....

View PostPaco_ste1, on 08 iunie 2022 - 08:16, said:


Cand spui ca ar trebui sa fim mai buni, inseamna ca suntem buni si sa devenim mai buni decat Dumnezeu. Ori asta e o absurditate findca isus spune ca doar Dumnezeu e bun. Noi suntem rai, inclusiv ingerii.
Dacă suntem făcuți după chipul și asemănarea lui(Dumnezeu), ceva nu bate.

#22
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

View Postnico99900, on 08 iunie 2022 - 13:59, said:

Cum adică să ne testeze? Că doar ziceați ca el știe dinainte ce o să se întâmple.
Pai daca El știe dinainte ce o să se întâmple, atunci ar insemna ca este un zeu sadic si orgolios pentru ca totusi te pedepseste, desi el stie dinainte ce o sa faci.
Dar noi stim de la scoala generala, de la ora de indoctrinare religioasa ortodoxa, ca Dumnezeul ortodox este iubire.
Deci prin reducere la absurd, am demonstrat ca afirmatia ta este falsa!

#23
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017

View PostMembruAnonim, on 08 iunie 2022 - 11:29, said:



Fals. Dupa moarte ori te duci in Ghena cea intunecata unde scrasnesc dintii ori mergi la Poarta Raiului. Deci pocainta merge inainte.
Acum nu stiu de ce spui ca nu mai poti face nimic. Cine te-a invatat asta?
Pai asta spun: pocăința o faci în viața, nu după moarte. După moarte nu mai poți face nimic.
Sugerez sa citești dogmatică dacă vrei sa aprofundezi.

‐-------
Observ peste tot în mediul online multă necredința. Necredința și apostazie. Iar unde chipurile e credința, nu e dreaptă (ortodoxă).

De asta îngăduie Bunul Dumnezeu crize,pandemii,războaie. Va fi din ce în ce mai rău. 

Doamne te rugăm ai mila de noi și de lumea ta!

Edited by sergiu88888, 08 June 2022 - 14:06.


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsergiu88888, on 08 iunie 2022 - 14:06, said:

Observ peste tot în mediul online multă necredința. Necredința și apostazie. Iar unde chipurile e credința, nu e dreaptă (ortodoxă).

Tu mai bine ai arata cu degetul spre varu-tau care a ales satanismul, erezia, a ales sa il slujeasca pe dracul. De ce a mers sa faca spirale, incantatii etc?

#25
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,462
  • Înscris: 19.03.2022

View Postkolfleading, on 08 iunie 2022 - 14:02, said:


Dar noi stim de la scoala generala, de la ora de indoctrinare religioasa ortodoxa, ca Dumnezeul ortodox este iubire.
Deci prin reducere la absurd, am demonstrat ca afirmatia ta este falsa!
Exista si dumnezeu ortodox ?
Inseamna ca exista multi dumnezei.
Ala ortodox cumva se numeste Daniel ? Posted Image

#26
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017

View PostMembruAnonim, on 08 iunie 2022 - 14:52, said:



Tu mai bine ai arata cu degetul spre varu-tau care a ales satanismul, erezia, a ales sa il slujeasca pe dracul. De ce a mers sa faca spirale, incantatii etc?
Fiecare răspunde pentru faptele sale.
A tras ani de zile pentru ce a făcut de i-a ieșit pe nas.

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsergiu88888, on 08 iunie 2022 - 16:06, said:

Fiecare răspunde pentru faptele sale.
A tras ani de zile pentru ce a făcut de i-a ieșit pe nas.

Eh, in cazul asta lecuieste-l pe varu-tau si nu ne mai judeca pe noi. Ai grija de varu-tau ca este ruda cu tine, si nu mai indrepta degetul spre noi. Varu-tau face spirale de satanisti, il slujeste pe Satan si tu in schimb vii aici sa ne faci noua morala. Fa morala lu' sectantul de varu-tau..

Edited by MembruAnonim, 08 June 2022 - 16:12.


#28
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017

View PostMembruAnonim, on 08 iunie 2022 - 16:08, said:



Eh, in cazul asta lecuieste-l pe varu-tau si nu ne mai judeca pe noi. Ai grija de varu-tau ca este ruda cu tine, si nu mai indrepta degetul spre noi. Varu-tau face spirale de satanisti, il slujeste pe Satan si tu in schimb vii aici sa ne faci noua morala. Fa morala lu' sectantul de varu-tau..
Omule,nu m-am referit la tine.
La cei care fac bășcălie de cele sfinte.Si pe celălalt topic.Si pe alte forumuri. Am vorbit la general.
Sunt din ce în ce mai mulți.

Iertare pentru tulburări și supărări !
Sunt un păcătos,ca noi toți, care încerc sa ma pocăiesc cu mila Domnului, dar o mai dau în bara.
Iertare pentru judecăți!

#29
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postsergiu88888, on 08 iunie 2022 - 14:06, said:

Sugerez sa citești dogmatică dacă vrei sa aprofundezi.
Pai dogma e bazata pe neadevar stiintific.

#30
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View Postsergiu88888, on 08 iunie 2022 - 06:53, said:


Chiar dacă ești sceptic sau ateu poți lua măcar probabilist în calcul varianta ca după moarte urmează mii de miliarde de ani de viață.Mai mult : o eternitate.

Părerea mea, că oricum nu știe nimeni ce o să fie după:

După moarte urmează mii de miliarde de nimic. Apoi încă mii de miliarde, și încă mii de miliarde, în care nu mai exiști.

Și toate miile astea de miliarde nu reprezintă nici măcar un bob de nisip din tot nisipul din lume, raportat la veșnicia în care nu o să mai exiști și nu o să mai simți nimic.

Așa că atât timp cât nu fac rău nimănui, o să îmi trăiesc viața asa cum cred eu, fără să mă stresez că păcătuiesc sau nu.

#31
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postkolfleading, on 08 iunie 2022 - 14:02, said:

Pai daca El știe dinainte ce o să se întâmple, atunci ar insemna ca este un zeu sadic si orgolios pentru ca totusi te pedepseste, desi el stie dinainte ce o sa faci.
Ei, nu! El stie toate variantele pe care le poti alege. Dar de ales tu alegi.Posted Image

#32
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

View Postsergiu88888, on 08 iunie 2022 - 14:06, said:

unde chipurile e credința, nu e dreaptă (ortodoxă).
Iti dai seama ce norocosi suntem noi pentru ca ne-am nascut fix in locul si timpul unde credinta majoritara este cea dreaptă (ortodoxă)?
Ma gandesc cu groaza la miliarde de oameni care au trait pe acest pamant si n-au fost atat de norocosi ca mine si ca tine...s-au nascut in familii de alte religii si inca de mici au fost indoctrinati in credinte gresite... Posted Image

View Postsergiu88888, on 08 iunie 2022 - 14:06, said:

De asta îngăduie Bunul Dumnezeu crize,pandemii,războaie. Va fi din ce în ce mai rău.
Da, asa e. Asta am observat si eu.
Pana si Vladimir Putin este un crestin ortodox mai bun decat multi dintre cei care posteaza aici.
Vladimir Putin a fost vazut in Sf. Biserica Ortodoxa de mult mai multe ori decat multi dintre cei care posteaza pe aici...

View Postjohnnickelby, on 08 iunie 2022 - 18:24, said:

Ei, nu! El stie toate variantele pe care le poti alege. Dar de ales tu alegi.Posted Image
Adica vrei sa spui ca nu stie deja ce vei alege?
Adica vrei sa spui ca exista ceva ce DUMNEZEU NU STIE?
Asta-i blasfemie! O sa te ia Dracul pentru gandurile tale necurate!

Edited by kolfleading, 08 June 2022 - 19:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate