Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Apple Watch 3 - WatchOS 9 nesuportat

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,859
  • Înscris: 17.09.2003
Bună seara,
Detin un Apple Watch 3 de care sunt foarte mulțumit, iar ca telefon, un IPhone 13 mini. Ce se va întâmpla dacă voi face update la Ios 16? Nu va mai recunoaște ceasul telefonul ?

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009
Nu se va intampla nimic... O sa ramai cu OS-ul anterior la ceas si nu vei mai primi notificari ca "trebuie" sa faci update.

Am si eu un iw3 si sunt foarte multumit de el. In afara de baterie care nu mai tine chiar asa de bine (health pe la vreo 82%) nu am nici un motiv sa il schimb. Va functiona perfect cu un iPhone cu iOS 16.

#3
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 Xman_ghio, on 07 iunie 2022 - 06:14, said:

Nu se va intampla nimic... O sa ramai cu OS-ul anterior la ceas si nu vei mai primi notificari ca "trebuie" sa faci update.

Am si eu un iw3 si sunt foarte multumit de el. In afara de baterie care nu mai tine chiar asa de bine (health pe la vreo 82%) nu am nici un motiv sa il schimb. Va functiona perfect cu un iPhone cu iOS 16.
Eu am un AW6 si cum pot verifica starea bateriei?

#4
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.03.2007
La Apple Watch bateriile sunt praf inca de la iesirea din fabrica. Pacat, pentru ca alfel sunt OK.

#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009

 Evonxxx, on 07 iunie 2022 - 08:37, said:

Eu am un AW6 si cum pot verifica starea bateriei?
All Apps -> Settings -> Battery -> Battery health.

La mine e la 82% dupa 3 ani asa ca mi se pare super ok!

 ioany, on 07 iunie 2022 - 10:21, said:

La Apple Watch bateriile sunt praf inca de la iesirea din fabrica. Pacat, pentru ca alfel sunt OK.
...asta ai scos-o... de unde?

#6
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 Xman_ghio, on 07 iunie 2022 - 11:20, said:


Mersi , chiar nu stiam ca pe watch poti vedea. Ii ok ca am 85% stare baterie? ceasul a fost cumparat la lansare AW6.

#7
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,859
  • Înscris: 17.09.2003
La mine e 87%. Am cumparat ceasul in 2018. Si de asta doresc sa il pastrez. Spuneau ca IOS 16 se va imperechea cu WatchOS 9, adica Apple Watch 4 cu Iphone 8 / 8 Plus. Ma bucur ca va functiona in continuare ca nu vreau sa renunt la el,

#8
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.03.2007

 Xman_ghio, on 07 iunie 2022 - 11:20, said:

All Apps -> Settings -> Battery -> Battery health.

La mine e la 82% dupa 3 ani asa ca mi se pare super ok!


...asta ai scos-o... de unde?
O baterie care tine o zi vs o baterie care tine o saptamana avand activate cam aceleasi functii cum poate fi numita ? Vezi Apple watch care vrei tu vs Huawei watch 3pro.

#9
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Comparatia cat de cat corecta ar fi cu ceasuri cu Wear OS asta daca vorbim de cam acelasi functii.  A si la alea e proasta bateria numai la Huawei e buna ... ce smecheri chinezi au inventat ei ceva baterii cu o noua tehnologie (si le-au pus doar in ceasuri) .

Edited by MD, 08 June 2022 - 08:45.


#10
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.03.2007
Ai vrut sa fii ironic dar nu ai reusit. Tehnologia din baterii e aceeasi diferenta o face capacitatea bateriei si optimizarea SO. Ori Apple s-a pisat mereu pe autonomia produselor sale indiferent ca s-a numit iphone sau applewatch fiind campioni in schimb la a fi haplea ...Daca nu veneau cu sanctiunile alea pe un motiv inventat artificial se uitau dupa Huawei ca Dacia dupa Lamborghini.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate