Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Pni hp 6500 defecta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ciresel

ciresel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.03.2007

Din motive necunoscute, stația mea anul asta a rămas muta. Am constatat ca ic ul audio nu este alimentat. Alimentare care este data printr un tranzistor care este comandat de?.?.n inițial am crezut ca este vinovat tranzistorul și l am înlocuit, dar de fapt este ok. Dacă alimentez direct ic audio am sunet dar nu se mai oprește când fac emisie și nici la asq. Schema nu am. Are cineva idee de unde vine comanda la acel tranzistor. Am măsurat prin zona, tot dând pe emisie sa vad dacă dispare vreo tensiune, dar nimic. Mulțumesc anticipat

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Ia legatura cu pni helper poate te ajuta cu schema sau chiar cu reparatia https://forum.softpe...testare-pareri/

#3
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,687
  • Înscris: 23.01.2010
Verifica mufa microfonului, difuzor, m8crofonul, contactul din mic, cablul de intrare in mic.
Spor!

Edited by XTH, 03 June 2022 - 09:36.


#4
mishu_bz

mishu_bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 20.06.2014
Decat sa te chinui sa o repari singur, nu mai bine o trimiteai la producator la cei dea PNI? Ei sigur stiau ce au de facut. Asa te-ai apucat sa schimbi singur piese prin ea...ai facut rahatul praf...cum se zice in popor.

Edited by mishu_bz, 03 June 2022 - 13:16.


#5
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
La cat costa una noua, o schimba cu totul si gata. Garantie daca mai avea, oricum a pierdut-o ca si-a bagat degetele in ea. Sau cu ocazia asta face un upgrade!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate