Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Trafic Centura Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 20.04.2016
Buna!
Peste 2 saptamani plecam in Grecia si, din zona unde locuim ( jud Mures), cea mai la indemana ruta este cea pe Autostrada Ploiesti-Bucuresti - Centura Bucuresti - Giurgiu. De aceea am marea rugaminte daca ma puteti ajuta cu informatii in ceea ce priveste traficul din acea zona ( blocaje , devieri, etc). Am calculat sa ajungem in zona Bucuresti in jur de ora 12-13. In cazul in care este un trafic " infernal" , vom cauta o ruta alternativa.
Multumesc.

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Urmati-l pe Waze. La orele alea traficul e asa-si-asa, si pe centura si prin Bucuresti. Doar sa nu fie vineri...

#3
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,625
  • Înscris: 23.04.2007

View Post__Dan__, on 27 mai 2022 - 07:35, said:

Urmati-l pe Waze
Doar sa nu fie vineri...
azi e vineri Posted Image

Din ce estimez acum cam pe la ora 13 va trebui sa ajung de la A2 la A1 ... probabil voi alege varianta "prin Bucuresti" ... cu speranta ca Waze se va descurca.

Edited by adrian_r5, 27 May 2022 - 08:15.


#4
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 09.08.2006
Mai scurt este sa treci cu bacul pe la Bechet.

#5
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 20.04.2016

View Postyo9hrb, on 27 mai 2022 - 08:05, said:

Mai scurt este sa treci cu bacul pe la Bechet.
este o varianta, dar reprezinta un ocol pentru noi. multumesc.

#6
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,308
  • Înscris: 28.04.2006
Un dezavantaj major al CB este ca daca are loc un accident, nu ai pe unde sa il ocolesti. Eu intotdeauna am traversat Bucurestiul, dar in jurul orei 8 AM.

#7
reborn_21

reborn_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 24.11.2021
Eu fiind din Alba, prefer sa ma duc prin Serbia si Macedonia, deoarece am mai multa autostrada (trebuie sa ai carte verde pe Macedonia).
In urma cu 2 ani, cum am fost obligat sa merg prin Bulgaria (pandemia), am preferat sa trec pe podul de la Calafat-Vidin.
Cum nu ai spus exact de unde esti din Mures, nu stiu daca in cazul tau este buna una din astea 2 rute.

#8
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 20.04.2016

View Postreborn_21, on 27 mai 2022 - 08:46, said:

Eu fiind din Alba, prefer sa ma duc prin Serbia si Macedonia, deoarece am mai multa autostrada (trebuie sa ai carte verde pe Macedonia).
In urma cu 2 ani, cum am fost obligat sa merg prin Bulgaria (pandemia), am preferat sa trec pe podul de la Calafat-Vidin.
Cum nu ai spus exact de unde esti din Mures, nu stiu daca in cazul tau este buna una din astea 2 rute.
Sighisoara - Thassos: cu iesire pe la Giurgiu si Makaza

#9
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,273
  • Înscris: 11.08.2003
Bazeaza-te pe tehnologie, mergi pe unde iti spune Waze sau Google.
Degeaba iti spunem pe unde e liber acum daca, la momentul respectiv, va fi o dita' busculada undeva.

#10
reborn_21

reborn_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 24.11.2021

View Postretish1979, on 27 mai 2022 - 08:49, said:

Sighisoara - Thassos: ...

Deci pica ambele variante preferate de mine.

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Mergi prin Bucuresti, foloseste Waze.
CB pe oriunde o iei inspre sud e blocata, iar vineri e jihad.

#12
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 20.04.2016

View PostAdm, on 27 mai 2022 - 09:29, said:

Mergi prin Bucuresti, folsoeste Waze.
CB pe oriunde o iei inspre sud e blocata, iar vineri e jihad.
am uitat sa mentionez ca o sa fie intr-o zi de joi ��

#13
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 20.05.2013
Mergi pe Rucar Bran - Pitesti- Bucuresti

Iesirea de pe Autostrada A3 e un dezastru, pierzi 1 h mergand bara la bara.

Bucurestiul poti sa il traversezi ziua - daca eviti orele 7-10 am si 16 - 19 esti OK.

Folosete Waze dar sfatul meu e sa ramai pe soselele principale si sa eviti stradutele - waze iti propune tot felul de trasee mai mult sau mai putin stralucite.

Daca vii de la Pitesti mergi drept pana la Cotroceni, apoi faci la dreapta si apoi de pe ultima banda mergi drept inainte pana iesi spre Giurgiu. E cel mai simplu traseu.

Atentie daca Waze iti propune de la Campulung  sa o iei pe trumul paralel prin Mioveni sa nu o faci, pt ca sunt 3 portiuni fara asfalt, destul de urate. Eu am trecut cu o Corolla, dar era goala, si am avut ceva emotii.

#14
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,048
  • Înscris: 28.02.2006
Foloseste waze si forteaza iesirea din A3 pe la Moara Vlasiei - Balotesti- Corbeanca - Buftea - Sabareni -Ciorogarla - Domnesti - Clinceni - Jilava si apoi dreapta catre Giurgiu.
Pe CB vinerea la pranz vei avea "dopuri" astfel:
- Iesirea A3 - CB - moderat
- Zona Tunari-Otopeni - intensiv
- Zona sensului giratoriu de pana in Mogosoaia - moderat
- Zona Chitila - moderat
- zona intersectiei cu A1 - scazut
- zona intersectiei de la Domnesti - Intensiv.

Poti pierde in aceste dopuri intre minim o ora si maxim 3.

Acum, stiind cele de mai sus, analizeaza varianta traversarii Bucurestiului pe relatia A3- Soseaua Fabrica de glucoza - Calea Floreasca, Soseaua Pipera - Piata Romana- Piata Universitatii - Tineretului - Sincai - Soseaua Giurgiului - Jilava versus varianta propusa de mine mai sus

#15
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,377
  • Înscris: 02.06.2005
Ora e nefericita pe oriunde ai lua-o. Sfatul meu este sa folosesti waze si sa ai rabdare ca mergi in concediu. Si pana la urma nu traversezi Sao Paulo. Nu e chiar capat de tara mai degraba mi-as face griji sa nu stau pe la granite. Personal as merge prin oras nu pe jegul ala de centura.


Quote

Piata Romana- Piata Universitatii - Tineretului - Sincai - Soseaua Giurgiului
Tocmai o sa se inchida Pasajul Unirii deci axa Nord-Sud o sa fie nitel afectata.

Edited by dreaQ, 27 May 2022 - 11:27.


#16
tgorun

tgorun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 01.04.2006
Incearca varianta cu iesire din A1 la Vanatorii mici.

Nu este cel mai bun drum, dar sigur mai rapid.

https://www.google.r...d43.9037076!3e0

#17
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,827
  • Înscris: 16.04.2007
Vezi ca DN5B Ghimpati - Giurgiu este ( sau era cel putin anul trecut ) destul de nasol.

View PostdreaQ, on 27 mai 2022 - 11:26, said:

Tocmai o sa se inchida Pasajul Unirii deci axa Nord-Sud o sa fie nitel afectata.
O sa se inchida in jur de 20 iunie.

#18
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 20.05.2013

View PostdreaQ, on 27 mai 2022 - 11:26, said:

Ora e nefericita pe oriunde ai lua-o. Sfatul meu este sa folosesti waze si sa ai rabdare ca mergi in concediu. Si pana la urma nu traversezi Sao Paulo. Nu e chiar capat de tara mai degraba mi-as face griji sa nu stau pe la granite. Personal as merge prin oras nu pe jegul ala de centura.



Tocmai o sa se inchida Pasajul Unirii deci axa Nord-Sud o sa fie nitel afectata.

Bucurestiul e imprevizibil. Anul trecut la sfarsitul lui Octombrie, venem de la Aeroport, pe la 3 dupa amiaza, nu mai stiu exact ziua, tot orasul era blocat, am stat la Romana pe ceas 30 de minute la primul semafor pe sensul spre Unirii. De la Otopeni la Parcul tineretului am facut 3 h. M-am uitat pe waze si era blocata si Victoriei, iar Wazerii incepusera sa spuna glume ca sa treaca timpul..

De asta eu as ocoli centrul si centura. As ocoli si valea Prahovei, care e un cosmar, chiar daca nu e blocata, prin statiuni mergi cu piciorul pe frana.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate