Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Ce este asta?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021

 SmurfK, on 26 mai 2022 - 08:48, said:


Până la urmă e bine că-ți stă inima în loc. Cu timpul, nu-ți va mai sta.

Trebuie să înțelegem o chestie. Când am făcut șosele, ne-am dat jos de pe cai, biciclete, căruțe, etc, ne-am urcat în autovehicule. Ne imaginam că toată viața noastră vom goni, nestingheriți, pe șosele goale, cu casetofonul blană. Între timp, lucrurile s-au schimbat. Au apărut și mulți alții care aveau aceleași idei ca noi, dar au apărut și bicicliști, scuteriști, motocicliști, trotinetiști, etc. Șoselele sunt pline, și este datoria noastră, când mânăm 2 tone de fier pe ele, să ne adaptăm situației reale și să nu mai încercăm să trăim în lumi fantastice.

Creierul nostru se va obișnui cu aceste vehicule pe care, în momentul de față, le găsim de nevăzut. Le vom observa din ce în ce mai bine, și vom învăța să fim mai prudenți.
da, dar din pacate acele drumuri sint in exclusivitate pt autovehicule,nu pt biciclete.Bicicletele din cate stiu de obicei au pista separata pe trotuar langa sosea,iar daca nu exsista  asa ceva macar de bun simt mergi pe marginea drumului,nu pe mijloc asa cum o face el.As fi tare curios daca ai avea unul din asta in fata drumului care merge pe mijlocul drumului cu 10 la ora in fata ta,si nu s-ar da pe marginea drumului asa cum o face orice biciclist ce ai face?L-ai suporta si 80 km daca ar fi aglomeratie pe ambele sensuri de drum  de drum nu-i asa?
Cat despre sfaturile astea de vazut bine,stai linistit ca vad bine,problema intervine noaptea cand vizibilitatea oricum e mai proasta decat pe timp de zi la oricine chiar si la voi astia de aici de pe softpedia cu ochi de vultur, atunci cand ai drumuri numai curbe si numai urcusuri printr-o padure care nu este luminata ca un oras.
Iar in lumi fantastice traiti probabil voi nu eu,mai ales astia care aveti mii de posturi de trancaneala pe un forum,si nu aveti o viata sociala.Asta este cel mai trist.La teorii nu va intrece nimeni,sinteti toti alfa si omega de la un cap la altu...si in realitate  sinteti vai de voi majoritatea!!!

#20
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cu astea fiind spuse, rog inchiderea acestui topic,ca am vazut ca nu ma suportati si ca m-ati luat in colimator toti haterii astia care la fiecare post pe care-l deschid votati cu 1 stea din 5,mai ales unii moderatori,se stiu ei care sint.....
Si mai ales unii moderatori,la care dau report la unele jigniri si se fac ca ploua,ma pandesc pe mine sa ma enervez si sa dau curs insultelor ,ca apoi sa ma arda pe mine
Stati linistiti ca sentimentul este reciproc,nici eu nu va suport pe voi.Discut doar cu oamenii normali care sint pe aceasi lungime de unda cu mine.

#21
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Eu am intalnit asa ceva pe Clucerului cu Docentilor, s-a incadrat in stanga mea (eu ocolisem o groapa) si a facut la dreapta. Mai ca-mi pare rau ca nu l-am facut chisalita...

#22
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 01.02.2019
Bicicleta orizontala - era plin in US. Vad ca dupa 12 ani incep sa apara si la noi.
Cam asta este nivelul de intarziere a Romaniei fata de US.

#23
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 SmurfK, on 26 mai 2022 - 08:48, said:


Până la urmă e bine că-ți stă inima în loc. Cu timpul, nu-ți va mai sta.

Trebuie să înțelegem o chestie. Când am făcut șosele, ne-am dat jos de pe cai, biciclete, căruțe, etc, ne-am urcat în autovehicule. Ne imaginam că toată viața noastră vom goni, nestingheriți, pe șosele goale, cu casetofonul blană. Între timp, lucrurile s-au schimbat. Au apărut și mulți alții care aveau aceleași idei ca noi, dar au apărut și bicicliști, scuteriști, motocicliști, trotinetiști, etc. Șoselele sunt pline, și este datoria noastră, când mânăm 2 tone de fier pe ele, să ne adaptăm situației reale și să nu mai încercăm să trăim în lumi fantastice.

Creierul nostru se va obișnui cu aceste vehicule pe care, în momentul de față, le găsim de nevăzut. Le vom observa din ce în ce mai bine, și vom învăța să fim mai prudenți.

Mda, tipic romanesc. Daca erai in ala tara observai ca drumul apartine masinilor, nu cainilor, pisicilor, ciobani cu turmele, cai, babe, trotinete.
Daca conduceai un tir de 25T nu mai spuneai asta.
Dar ma rog, atat timp cat nu ai fost prin Europa nu ai de unde sa stii care pe unde circula.
Hai las` ca-i bine la noi, toti gramada. Invita si locomotivele, sa-ti tina de urat, ia si cateva vagoane cu tine. Pe sosea, bineinteles.

#24
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

 ghost86, on 26 mai 2022 - 11:14, said:

L-ai suporta si 80 km daca ar fi aglomeratie pe ambele sensuri de drum  de drum nu-i asa?

Nu, sigur ca nu l-as suporta, as da muzica tare, as accelera, l-as turti pe nenorocit și as merge mai departe fluierând încetișor și admirând peisajul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate