Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Workaholic/a

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012

View Postcosmin_235423, on 26 mai 2022 - 07:14, said:

1. iti pot oferi o mie de exemple de joburi mai interesante decat cel din it.
2.faptul ca ai ajuns sa internalizezi ca-ti place e foarte bine. insa daca nu iti oferea bunastarea financiara iti mai placea?

1. Partea cu chestia interesanta e relativa ... daca tie ti se pare interesant nu inseamna ca este la fel pentru toata lumea
2. Da. Cand am inceput, nu am inceput cu ideea de a face bani din asta. Am inceput din curiozitate, mi-a placut, mi-am facut si o cuminitate online , prin 2009-2013 care avea peste 100.000 utilizatori unici lunar.
Au fost niste momente in care mi-am dat seama ca pot face un business din hobby-ul asta. De cand am descoperit partea asta , in 2008, pana in 2012, nu era zi in care sa nu petrec 4 ore facand ceea ce fac si acu


Quote

stii cum faci acum?
3. ca femeile care se lauda ca ele nu pun pret pe partea financiara, insa niciodata n-o sa le vezi ca se vor casatori cu unu mai "sarac" decat ele (in schimb barbatii o fac tot timpul.)
putina introspectie si ai sa intelegi ca inainte de a-t place it-ul, a fost partea cu bunastarea pe care ti-o asigura.
tocmai asta le spun si celor la inceput de drum
4. alege un domeniu banos si dupa va veni si placerea.
5. (la fel e si in viata daca vrei o familie sanatoasa, alegi o femeie buna si apoi vine si iubirea)

3. e irelevanta comparatia cu ceea ce se discuta aici . Daca vin si cu exemple personale, o sa spui iara ca e un exemplu la un milion

4. daca era sa aleg un domeniu banos, alegeam medicina sau altceva unde sa castig mai mult decat acuma , insa nu mi-a placut scoala

5. bunicule tu esti ?

#92
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View PostAndreysc7, on 26 mai 2022 - 08:07, said:

- Partea cu chestia interesanta e relativa ... daca tie ti se pare interesant nu inseamna ca este la fel pentru toata lumea

- Am inceput din curiozitate, mi-a placut


- e irelevanta comparatia cu ceea ce se discuta aici

-
daca era sa aleg un domeniu banos, alegeam medicina sau altceva unde sa castig mai mult decat acuma , insa nu mi-a placut scoala
-
sa stai 8 ore pe zi cu ochii in monitor o fi interesant, insa cum am zis.
daca "interesant" e motivul principal, iti pot lista o mie de alte joburi mai interesante

-
sunt convins ca ai mai facut si alte lucruri in viata cel putin la fel de placute.
doar ca nu erau banoase

-
irelevant sau nu, se aplica identic

-
te contrazici singur
clar daca te ducea capul alegeai un domeniu mai bun din care sa castigi mai bine. #nobrainer
asta e dilema tututor cand ajung la o varsta si realizeaza ca daca ar fi depus putin mai mult efort ar fi ajuns si mai departe in viata.

#93
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

sa stai 8 ore pe zi cu ochii in monitor o fi interesant, insa cum am zis.
daca "interesant" e motivul principal, iti pot lista o mie de alte joburi mai interesante
Sa lucrezi la proiecte pentru companiile mari din domeniul auto/moto "nu e interesant deloc" ... din cand in cand mai trec si pe domeniul medical / electrocasnice sau beauty daca e nevoie
Cum a spus , partea interesanta e relativa Posted Image .
Altor persoane li se pare mai interesant sa lucreze la un ghiseu, si nu ii pot contrazice

View Postcosmin_235423, on 26 mai 2022 - 09:27, said:

clar daca te ducea capul alegeai un domeniu mai bun din care sa castigi mai bine. #nobrainer
asta e dilema tututor cand ajung la o varsta si realizeaza ca daca ar fi depus putin mai mult efort ar fi ajuns si mai departe in viata.

Ti-am raspuns pe pagina anterioara :

Quote

Nu era vorba despre calea spre succes, nici nu ma consider o persoana de succes , insa pot spune ca duc o viata fara lipsuri si da, fac ceea ce imi place.

Pentru mine e suficient, si totodata pot spune ca in urma cu ceva nu visam la ceea ce am astazi. Nu incerc sa te conving de nimic si totodata , nu am nici un regret in ceea ce priveste calea / meseria aleasa. In schimb, vad ca tu nu poti accepta faptul ca poti face anumite lucruri din pura placere, iar daca din asta iasa si un ban cinstit , cu atat o iei mai rau pe ulei.
Oricum, o sa ma opresc aici , ca vad ce tot ce iti spun din propria experienta, tu vi si imi spui ca nu e asa Posted Image

Edited by Andreysc7, 26 May 2022 - 10:02.


#94
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,893
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAndreysc7, on 26 mai 2022 - 09:55, said:

Sa lucrezi la proiecte pentru companiile mari din domeniul auto/moto "nu e interesant deloc" ...

I beg to differ

Acum depinde si ce faci, dar iti pot povesti ore despre cat de interesant e

#95
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
Eu sunt pe partea de modelare & optimizare pe modelele folosite mai ales la platformele mobile. Nu pot face public ceea ce fac insa lucram cu cele mai recente modele , si luam pe mana fiecare piesa / surub si le optimizam pentru a putea fi folosite in real time apps. Pana si cusaturile trebuie sa le facem dupa modelele reale.
Pe langa asta mai fac si texturi / decals Posted Image

Iti trimit un PM

Edited by Andreysc7, 26 May 2022 - 10:14.


#96
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006
Daca stiti niste site uri bune cu programare sau gen basic it va rog sa mi trimiteti si mie,
Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate